Reklama

Reklama

Pravdivý příběh muže, který dal mladým Afroameričanům z Washingtonu D.C. to, co díky násilí a městským gangům nikdy neměli - budoucnost.
Po dvaceti letech vězení vybudoval Eugene Brown v roce 1991 Big Chair Chess Club, šachový klub, ve snaze stáhnout mladistvé z ulic a dopomoci jim k něčemu, o čem se jim ani nesnilo - dostat se na vysokou školu. (MartinezZ)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (29)

misterz 

všechny recenze uživatele

Veľmi krásna myšlienka, ktorá je však zabalená do tlstého obalu z pátosu a nátlakovej sentimentality. No čuduj sa svete mi to v tomto prípade ani tak nevadilo. Možno preto, že ma šachy bavia (šachových scénok tu ale mohlo byť viac) a celkovo sa na snímok veľmi dobre pozeralo - výborne zahrané, zrežírované a v konečnom dôsledku príjemne pozitívne a motivačné. Na slabší nadpriemer to stačí, kto dokáže prekúsnuť ten sentiment, ten si príde na svoje. 70/100 ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Kdyby si odpustili tu spoustu "nutných klišé", mohlo to být i lepší. Jinak ale filmově nejde o nic převratného, jako o další film z tuctu dalších o tom, jak póvl z ulic naučit být v něčem lepší a vždycky se tam kupodivu objeví i někdo s extra talentem. Jinak ale co čekat od filmu na základě skutečného příběhu o záchraně mladistvých od kriminálu nebo nabrání pár gramů olova. ~ 2,5* ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

,,TOHLE JE KRÁL. VÁŠ ŽIVOT. STAČÍ JEDNA CHYBA A MŮŽETE O NĚJ PŘIJÍT.…“ /// Podbízivě dojemnej, nebo možná až opravdovsky skutečnej životní příběh Eugene Browna. Sportovní film (šachy vole, makačka jak kráva!), byť jinej, než když složej z negrů baskeťáckej tým. Sport je tady vedlejší produkt, taková pomůcka. Příběh je plnej ulice a života v černošský čtvrti, kde přežít znamená vyhrát. A kdyby se podařilo změnit myšlení… Závažný téma, který je jednoduše podaný, byť závěr už je opravdu jedno velký klišé (turnaj za účasti všech co nejsou zavřený, přijde i zfetovaná kurva – takže máma…). Ovšem vono i ponaučení, že život je boj, kterej se má hrát podle pravidel a nevzdávat to, je vlastně klišoidní ideologie. Já ale věřím, že její opakování je matkou moudrosti. Třebaže tady má za úkol nejen šířit osvětu, hlavně na ni (pro ni) vydělat prachy. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kousky podle skutečnosti. 2.) Jsem členem Big Chair Chess Club. Nebo chci jen přežít... 3.) Thx za titule ,,GaRaN_“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Přemýšlej, než uděláš tah. No já tentokrát jela ovladačem po harddisku úplně bez přemýšlení a stálo to zato. Život Krále jasně ukazuje, že šachy jsou právoplatně uznané za sport a filmy o nich mohou být stejně napínavé jako kousky z kteréhokoliv jiného sportovního odvětví. Záplava endorfinů ze mě vytáhla čtyřku. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Hezký jímavý snímek o tom, jak je to v dnešním světě těžké, ale i přesto se některým po spoustě nesnází podaří to nejhorší překonat a někdy... někdy se poštěstí i víc, ačkoliv se řídíte pravidly /prý je hrozně důležitá hrát život podle pravidel.. říkali teda, mě se to nezdá/. Šachy jsem vždycky chtěla umět hrát, ale na to nemám asi dost trpělivosti a neuvažuju dostatečně logicky a nedokážu promýšlet a předvídat tahy. Proto jsem zůstala nejdál u Dámy a stejně mám furt nejradši hry s kartami nebo Mikádo /takové ty tyčinky, co zvedáte aniž byste pohli s jinou, nikoliv účes/. Jediné, co mi celou dobu vadilo by to, proč Peanut přeložili jako Sluníčko... já nevím, ale Buráček by znělo stejně debilně mile a bylo by to aspoň adekvátní. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (4)

  • Celý film byl natočen během tří týdnů. (Ashnobe)
  • Na natáčení se podíleli dva experti, kteří učili herce hrát šachy. Dohlíželi na to, aby se projevovali podobně jako běžní šachisté a aby veškeré šachové pojmy byly fakticky správné. (Zdroj: chess.com) (Ashnobe)
  • V závěru filmu se v cameo roli objeví skutečný Eugene Brown, a to jako rozhodčí v kostkované čepici, který zaregistruje Tahima (Malcolm M. Mays) do turnaje a popřeje mu hodně štěstí. Jeho jméno lze nalézt i v závěrečných titulcích. (Ashnobe)

Reklama

Reklama