Reklama

Reklama

Obsahy(1)

LIDSKÁ SKVRNA je příběh váženého univerzitního profesora Colemana Silka (Anthony Hopkins), jenž si celým svým životem nesl jedno obrovské skličující tajemství. Tajemství, které se mu podařilo skrývat před svými dětmi, manželkou a přáteli celých 50 let až do doby, kdy do jeho života vstoupil spisovatel Nathan Zuckerman (Gary Sinise). Vypravěč tohoto příběhu, který se zatnul do Silkova tajemství, aby znovu oživil životopis skutečného Colemana Silka. Pravda o jeho identitě exploduje do spalujících a devastujících souvislostí. Divoký intimní cit k mladičké živelné bytosti Faunii (Nicole Kidman) už jen završil velikou tragédii jeho života. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (136)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Keď som si tento film išiel pozrieť, skutočne som nevedel, do čoho idem a o to viac som bol prekvapený celkom dosť silným príbehom, ktorý som vlastne celý pochopil až k záveru, kedy sa na povrch dralo celé vysvetlenie, ktoré mi nakoniec prišlo ako celkom kvalitné a zaujímavé. Ešte sa musím pochvalne zmieniť o hudbe, tá sa sem skutočne hodila. O hereckom obsadení si myslím, že ani nie je potrebné veľmi sa vyjadrovať - to hovorí samo za seba. Snáď len že Wentworth Miller (kvôli ktorému som si tento film pozrel) v úlohe mladého Colemana ma opäť celkom príjemne prekvapil. Výborný rasistický film v ktorom som sa však s Nicole Kidman skoro pozvracal, pretože tu schválne nieje veľmi atraktívna a upravená. Film je to ale vynikajúci. ()

hippyman 

všechny recenze uživatele

je to především hvězdné obsazení, co vytahuje tenhle trochu podivný příběh do kladných dojmů. děj mi přijde po všech stránkách nedotažený, jako by nám scénáristi podali z mnoha stran nakousnutý koláč a doufali, že se tím zasytíme... já tedy ne docela. nicméně po delší době zase film, který mi v hlavě nějakou chvíli zůstane a třeba se mi i to hodnocení trochu rozleží... do té doby 70% ()

Reklama

Cimr 

všechny recenze uživatele

Nejdřív jsem si říkal - co proti tomu filmu všichni namítají? Vždyť je perfektní! Ale pak tam začalo být až moc ,,nešťastných náhod" a člověk z toho cítil jakousi odtažitost. Nakonec se příběh obrátil v obyčejné, místy nudné a místy vyloženě nechutné (ty erotické scény, brrr!) vyprávění o dvou lidech, co měli prostě smůlu. A výš už film bohužel nedosáhl. ()

maxi6 

všechny recenze uživatele

.......Léto 1998 se neslo ve znamení pokrytectví, po pádu komunismu a před příchodem teroristických činů byl čas na krátkou přestávku, kdy se americký národ věnoval felaci.....nejenom úvodní slova, ale vlastně celá projekce pojednává o společnosti, vztazích, předsudcích, nespravedlnosti, pokrytectví......Ponurý, složitý, chladný snímek, místy značně tajuplné a šifrované odkrývání minulosti...Toto vše dosti zásadně působí na myšlení a záleží jen na vás, zda-li tuto hutnou porci vstřebáte, nebo se necháte volně nést po hladině potůčku.....protože jsem knihu nečetl, jsem už někde u ústí moře...... ()

May 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že jsem se na tenhle film honě těšila, přišlo mi, že Anthony Hopkins a Nicole Kidman, by nehráli v něčem, co by nemělo dobrý scénář, ale zdání klame. Hlavní a největší problém Human Stain je, že nemá příběh (To, že někdo ztratí práci a najde si milenku, opravdu nepovažuji za solidní kostru k filmu). Nicole je zde sice i jako uklízečka okouzlující, ale to film nezachrání. Ani hudba Rachel Portman není nijak zvlášť poutavá, žádné melancholické tóny jako Pravidlech moštárny ani nic podobného jako v Čokoládě, jen stále omílané hlavní téma vypovídající jistou zoufalost, kterou je celý film protkán. Vidět jednou možná, ale mnoho lidí se k tomuto filmu asi znovu nevrátí ()

Galerie (52)

Zajímavosti (4)

  • Režisér Robert Benton vstoupil na filmové plátno scénáři k úspěšným projektům jako Superman či Bonnie a Clyde s Warrenem Beattym a Fay Dunaway. U slavného díla Kramerová vs. Kramer je uvedený kromě scénáře také v kolonce režie. (imro)
  • Na severoamerickém kontinentu debutoval snímek během víkendu 31. 10. – 2. 11. 2003 v limitovaném počtu kin (160) a z diváků vydoloval 1,08 mil. dolarů. V promítačkách se udržel až do začátku února 2004 a celkově si odnesl 5 381 227 dolarů. (imro)
  • Román, který sloužil jako předloha pro film, patří do Americké trilogie spisovatele Philipa Rotha, která začala knihami „Americal Pastoral“ a „I Married a Communist“. (imro)

Reklama

Reklama