Reklama

Reklama

Vetřelec vs. Predátor

  • USA AVP: Alien vs. Predator (více)
Trailer 3

Zazobaný průmyslník Charles Bishop Weyland podnítí vytvoření mezinárodního týmu archeologů, přírodovědců a bezpečnostních expertů pod vedením ekoložky a cestovatelky Alexy "Lexy" Woodsové, který má prozkoumat záhadné obrysy budovy schované hluboko pod ledovým příkrovem poblíž Antartidy. Tím začíná neuvěřitelné a zároveň strašlivé dobrodružství – nikdo z nich netuší, jaké překvapení, ukryté v hloubce 2000 stop pod zmrzlým povrchem, je čeká… Členové expedice najdou pyramidu se stopami aztécké, egyptské a kambodžské kultury. V jejím nitru objeví bludiště chodeb, jehož technologické vybavení ukazuje na práci neznámých mimozemských civilizací. Stěny místností neočekávaně mění tvar, vězní jednotlivé členy týmu a oddělují je od jejich kolegů. Při strastiplné cestě napříč pyramidou vyjde najevo strašlivá pravda: podzemní chrám obývají predátoři, kteří drží v zajetí živou vetřelčí královnu. Ta ve stoletých intervalech klade vajíčka, z nichž se líhnou vetřelci, jejichž vybíjením mladí predátorští válečníci absolvují zkoušku dospělosti. Expedice tak přichází přímo do války mezi vetřelci a predátory. Dostane šanci zůstat jen nezúčastněným pozorovatelem? Postavu miliardáře Charlese Bishopa Weylanda scenáristé napsali pro herce Lance Henriksena, který hrál ve filmech Vetřelci a Vetřelec 3. Filmem Vetřelec vs. Predátor si režisér Paul W. S. Anderson, jeden z největších fanoušků filmů o Vetřelcích a Predátorech, uskutečnil svůj sen. (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (926)

hirnlego 

všechny recenze uživatele

Z kdysi dost děsivého monstra se stal otravný lovený hmyz bez charismatu (a to sem ho měla vždycky radši). Kdyby hlavní postava nebyla politicky korektní černošská "hrdinka" (rasyzmuz!§), asi by mě to bavilo víc. To "kamarádění" mi přišlo napůl odporně patetické a napůl dojemné. Scénář úplně na hovno, ale o ten tu přece nejde. A úplný závěr je pro zasmání, ale snad to tak tvůrci chtěli. Celkově jsem to čekala mnohem horší, takže neva, když zaokrouhlim na 3*, že ne. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Nečekal jsem nic a dostal jsem slušnou akci s výbornými efekty a s dostačujícím příběhem, který dost kazilo spřátelení Predátora a tý ženský, ale to se dá přetrpět. Celý film je v docela rychlým tempu, takže tam neni moc hluchých míst, Dokonce můžu říct že jsem se skoro celý film nenudil a to jsem opravdu nečekal ()

Reklama

2Pac 

všechny recenze uživatele

Keby som nebol zaujaty, tak by som film ohodnotil 3*... Lenze ja zaujaty som ...a velmi. Mam rad seriu s Alienmi a milujem Predatora (1) z toho vsetkeho pramenilo moje nadsenie, ked som sa docital o natacani AVP. Predstavoval som si ten obrovsky potencial, ked si to naostro rozdaju dve naj(ne)oblubenejsie kreatury (plus nejake to najhlupejsie stvorenie) Universu. Moje nadsenie zvysoval este fakt, ze pc gamesa AVP ma tak neskutocne hustu atmosku, az sa niekedy clovek musi presvedcit, ci sedi na suchom ;-)...Ake vsak bolo moje sklamanie, ked som uz podla prvych recenzii zistil, ze vsetky moje predstavy su totalne v haji....Nic...uplne nic...Ludia, ktori toto tocili by mali byt zaveseni do prievanu a riadne vysoko a samozrejme za gule...Nebudem tu rozpisovat preco, to tu bohate opisali ostatni...skoda slov...god dammed... ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Ten film prostě nemá charizma, a to ani béčkovýho produktu. Jediný, co by se dalo zmínit, je Lance Henriksen, ač i ten působí dost unuděně. Ostatní postavy absolutní nula. Akční část je o poznání lepší, ale to myslím hlavně díky tomu, jak jsou obě monstra cool a že z nich jde respekt když jsou zvlášť, ale dvojitý respekt, pokud jsou spolu. Takže za těch pár zdařilejších bitek jdou moje 2*. Jinak odmítám tenhle film spojovat s jakoukoliv mimozemskou sérií. Anderson Horizont události nepřekonal. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Harald Kloser: 1. 1904 ,2. Alien vs. Predator main theme ,3. Antarctica ,4. Bouvetoya Island ,5. Down the tunnel ,6. Hanging bodies ,7. Southern lights ,8. Predator space ship ,9. The pyramid ,10. Temple ,11. Dark world ,12. History of the world ,13. Alien fight ,14. I need this ,15. Weyland's end ,16. Alien queen ,17. Showdown 18. The end...or maybe not , ()

Galerie (105)

Zajímavosti (57)

  • Je to první z filmů o vetřelcích bez Sigourney Weaver, které se myšlenka crossoveru nelíbila. (imro)
  • V roce 2004 vznikl na motivy snímku román, který se od něj ovšem značně liší. Rozdíly oproti filmu (část 1):
    - Kniha obsahuje zcela nový začátek, a to v severní Kambodži, v roce 2000 před naším letopočtem. Kniha začíná tak, že postava Funan a tři jeho kmenoví přátelé pronásledují divoké prase poblíž zakázané posvátné pyramidy. Právě když se jej chystají zabít, jsou náhle napadeni vetřelci. Tři z mužů jsou zabiti téměř okamžitě, zatímco Funan přežije, aby byl svědkem toho, že dorazí predátor a začne bojovat s jedním z vetřelců. Tato scéna byla naplánována pro film, ale nebyla realizována.
    - Poslední dny velrybářského tábora na Bouvetøya v říjnu 1904 jsou rozšířeny oproti tomu, co je vidět v Unrated Edition.
    - Když se sezóna blíží ke konci, velrybářský tým je svědkem podivných světel na obzoru a skupina je vyslána, aby je prozkoumala. Objeví predátorský drop-lusk zaseklý v ledu a odnesou ho zpátky do tábora. Později se lusk otevře a vystoupí predátor, který začne obyvatele tábora likvidovat, přičemž si jejich lebky bere jako trofeje - až do chvíle, kdy zbude jen Karl Johanssen.
    - Johanssenův osud se také mírně liší od filmu: zatímco klopýtá zničeným táborem, narazí na vetřelce, který je pak napaden predátorem. Ve filmu se nejprve setká s predátorem, který je poté napaden vetřelcem.
    - Ve filmu je přijímací stanice, která snímá přenos ze satelitu, v Silver Leaf v Nebrasce - v knize se nachází někde v Novém Mexiku.
    - Alexa říká, že leze na ledovec Khumbu, nikoli na Lho La Ice Fall jako ve filmu. Kumbu je skutečný ledovec na Everestu, zatímco Lho La je fiktivní.
    - Scéna na kopci v Mexiku je rozšířena. Předtím, než našel uzávěr láhve, se Sebastian setká se ženou jménem Olga Arenas, která je asistentkou Juana Ramireze, a oba diskutují o tom, že povolení k vykopávce se vyčerpalo a nic nebylo nalezeno. Rozšířená scéna odhaluje více o Sebastianově pozadí a o tom, jak ho několik jeho teorií o spojení mezi starými kulturami vyvrhlo z širší vědecké komunity.
    - Uzávěr láhve se v knize jednoduše nachází ve spodní části výkopu, zatímco ve filmu je uvnitř (pravděpodobně vypleněné) komory pod zemí.
    - Miller je Američan a nosí neuvěřitelně silné brýle.
    - Krátká přidaná scéna na můstku Piper Maru představuje kapitána lodi, muže jménem Leighton.
    - Kniha uvádí, že Connors je členem Quinnova vrtacího týmu, zatímco ve filmu je jedním ze Staffordových žoldáků.
    - Postava Charlese Bishopa Weylanda se oproti filmu výrazně liší. V knize je řečeno, že je čtyřicátník, tedy podstatně mladší než ve filmu (Lanci Henriksenovi bylo v době natáčení 63 let) a má ve zvyku nosit golfové hole kamkoli jde.
    - Než Alexa, Sebastian a Miller sledují polární záři z paluby Piper Maru, je navíc pasáž, v níž tým jí večeři, vařenou odborným šéfkuchařem, pro kterého Weyland speciálně poslal. Během jídla se ukáže, že existuje historie mezi Alexou a Quinnovým vrtným týmem: Quinn hledal ropu na Aljašce před několika lety, ale Alexa ho nechala odstavit z důvodu ochrany životního prostředí.
    - Když predátoří mateřská loď přelétá Měsíc, predátoři se probouzejí z hibernačního spánku a vylézají nazí z nádrží naplněných viskózní tekutinou. Tato scéna byla pro film naplánována, ale nebyla realizována.
    - Alexova bezpečnostní instruktáž předtím, než se tým vydá na cestu, se koná na palubě Piper Maru, ne v nákladovém prostoru. Tato scéna je také rozšířena a Alexa mluví o některém vybavení, které tým bude používat. Nakonec Miller téměř spadne přes palubu, když loď zasáhne led, ale Alexa ho zachrání. (Jan.Kanak)
  • Charles Bishop Weyland (Lance Henriksen) je spoluzakladatelem Weyland Yutani Corporation, tedy společnosti, jejíž jméno se často objevuje ve filmech samostatné vetřelecké série. Androidé, evidentně vymodelovaní a pojmenovaní podle něj, se objevili filmech Vetřelci (1986) a Vetřelec ³ (1992). (imro)

Související novinky

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (více)

Souboj akčních velikánů

Souboj akčních velikánů

11.01.2008

Tak tohle je stoprocentní kachna, a i kdyby náhodou ne, sotva se někdy podobný projekt dočká realizace. Zní to však natolik zábavně, že se s vámi o tu představu musíme podělit. Co napsat na úvod?… (více)

Guillermo del Toro zešílí

Guillermo del Toro zešílí

07.10.2007

Talentovaný mexický tlouštík hodlá přitvrdit. Ne že bychom snad považovali jeho temnou fantasy Faunův labyrint a právě natáčeného komiksového Hellboye 2 za nějaké pohádky pro děti (to rozflákání… (více)

Spy Hunter opět na programu dne

Spy Hunter opět na programu dne

04.06.2007

Nemůžu se ubránit pocitu opakovaného déja vu. Transformers ještě ani neměli světovou premiéru, ale už teď jako by Hollywood ovládla posedlost futuristickými auty, které na nás vystrkují všelijaké… (více)

Reklama

Reklama