Reklama

Reklama

Mstitel s píšťalou

  • Severní Korea Hong Kil-Dong (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Čhun Som je milenkou ministra Chona a matkou jeho syna Hong Kil Tonga. Tuto někdejší služku Chonova zákonná manželka ponižuje a ráda by se půvabné dívky zbavila. Když ministr dostává příkaz, aby odjel do provincie Fenjan likvidovat bandu zločinců, Čhun Som je věrně připravena následovat ho i se synkem. Po cestě jí přepadnou bandité, objednaní Chonovou žárlivou ženou. V nerovném boji oba zachraňuje stařec jménem Mu On. Chlapec, kterého nadchlo starcovo bojové umění, prosí, aby se mohl stát jeho žákem. Dostane od dědy píšťalku (aby člověk zvládl umění osobního boje, musí být citlivý na sebetišší zvuky) a začíná namáhavé desetileté cvičení. Poté začíná samotný příběh Mstitele s píšťalou, který bohatým bral a chudým dával. (TO)

(více)

Recenze (78)

ORIN 

všechny recenze uživatele

Typický produkt pro komunistické (severokorejské) prostředí, kdy jedinec z lidu "dostane" v rámci mnoholetého výcviku do vínku téměř nadpřirozené schopnosti a jako levicový Robin Hood se vydává bohatým brát a chudým dávat. Když se odhlédne od ideologického konceptu, tak tu máme vcelku vydařený akčně dobrodružný film s propracovanou choreografií soubojů. Podobně jako v čínském Úderu otevřenou dlaní i zde je zajímavé sledovat psychologický vývoj některých postav, např. proměnu jednoho z banditů. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Nostalgie se nekoná, protože tuhle pošahanou korejskou variaci na Robina Hooda jsem viděl až teď. Body jen za projev Rudolfa Hrušinského, pohádka jinak nestojí za nic. K propagandistickému charakteru tohoto filmu - na konci se říká, že lidé odcházeli z této hrozné země jnam, kde se budou mít líp. To tak nějak platí dodnes. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

No jo, první film, ve kterém jsem viděla rákosníky skákat přes stromy, i v mém útlém dětství mi to přišlo hodně přitažené za vlasy;-). Bojová umění mě samozřejmě bavila, proto se mi tehdy film líbil - vatu okolo jsem příliš nevnímala, podstatné bylo, že se v tom nindžové mlátili, skákali a lítali:-). Nemám nejmenší chuť si snímek v dospělosti zopakovat, pravděpodobně by to nedotáhl ani na ty 2* z nostalgie. ()

Wendigo 

všechny recenze uživatele

Naprosto přesně si vzpomínám, kdy jsem ten film viděl. Bylo mi asi 7 let, dostal jsem od maminky pětikorunu na "kino" (promítání někde, možná dokonce jen pouštění videokazet na větší TV), ať jdu na Chipa a Dalea. Ovšem trošku jsem si spletl cestu a došel jsem na promítání tohoto díla. Zanechalo to na mně obrovský dojem a dlouho jsem se pak snažil skákat přes malé stromky:) ()

kaposlav 

všechny recenze uživatele

Nechápem u tohoto filmu niektoré komentáre k hodnoteniam. Niekto napíše, že to je komunistická propaganda a dá k tomu 5*. Poniektorí tu nehodnotia film, ale krajinu pôvodu a ích politické zriadenie a zrejme ten film ani nevideli a dajú odpad!. Ďalší tu hodnotia asi len nostalgickú spomienku. Ja proti komunizmu nič nemám, žiadnu propagandu som v tom filme nevidel a samotný film je podla mňa nič moc 2*. Ak je toto politická propaganda, keď tu obhajujú dobro a spravodlivosť tak toto je potom koniec zdravému rozumu. Podla vášho prapodivného meritka čo je propaganda musíme nazvať viac než 50% filmov z USA ako propagandu, pretože keď ukážu smotánku, tak neukážu žobráka. Keď ukážu zbohatlíka z drahým autom, tak neukážu chudáka čo nemá na autobus. Keď ukážu spokojnú rodinku pri svojom bazéne, tak neukážu bezdomovca čo sa nemá ani kde umyť. Keď ukážu ako sa papaláši napchávajú v luxusnej reštaurácii, tak neukážu ako iní vyberajú smetné koše a ako hladujú. ()

Zajímavosti (2)

  • Hong Gil-dong (洪吉同) je především skutečná postava korejské historie – film, i když jde v první řadě o akční podívanou, se v mnohém drží faktů. Narodil se kolem roku 1443 nebo 25. roku vlády krále Sejonga jako nemanželský syn aristokrata a vedl jednu z mnoha povstaleckých skupin bojujících proti tyranii Yeonsan-guna. V roce 1500 byl zajat za své loupeže. Údajně zemřel kolem roku 1510. (chamonix)
  • Akční režii měl na starost Sang-ok Shin. (Epistemolog)

Reklama

Reklama