Reklama

Reklama

Barevný závoj

Trailer 2

Obsahy(1)

„Myšlenka života ve světě svázaném přísnými pravidly, je stále aktuální. Na dvou lidech, kteří nalézají pokoru a učí se odpouštět jeden druhému, je něco dojemného...“ - Edward Norton.

Kitty (Naomi Watts) se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera (Edward Norton), se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty nudí, najde si milence. Walter nevěru odhaluje a jako pomstu přijímá práci v odlehlé čínské vesnici, kam bere Kitty s sebou. Teprve tady se mohou naučit jeden druhého chápat, milovat a odpouštět... Film vznikl podle stejnojmenného románu W. Somerseta Maughama, podle jehož knih bylo natočeno hned několik titulů (The Razors Edge, Being Julia). Snímek je zároveň remakem stejnojmenného filmu Richarda Boleslawskiho z roku 1934. Tehdy ztvárnili ústřední dvojici slavná hvězda Greta Garbo a Herbert Marshall. Nadějný režisér John Curran obsadil do hlavních rolí svého filmu neobyčejně nadané herce: Naomi Watts a Edwarda Nortona. Barevný závoj má již na svém kontě mimo jiné Zlatý Globus pro Alexandra Desplata za nejlepší filmovou hudbu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (364)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Krásný dramatický příběh s dávkou romantiky v exotické krajině. Výborné herecké výkony ústředního dua (Norton a Naomi Watts) za podpory příjemné a podmanivé hudby dodávají snímku patřičnou poetiku, ovšem také dramatičnost a infekční atmosféru, kterou výtečně podporuje též kamera. Příběh je sice lehce předvídatelný, ovšem diváka vtáhne, citově jej nevydírá a v určitém napětí jej dokáže držet. K plnému počtu hvězdiček nechybí mnoho. ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Hned na úvod mě zaskočilo, jak ploše jsou podány postavy a zaradovala jsem se tak leda za Lieva Schreibera, i když se moc dlouho na plátně neohřál. Jakmile se ale děj přesunul do čínské vesničky, tak to bylo lepší, hlavně proto, že mě ten vztah hlavní dvojice konečně začal zajímat. Divák si k nim hledá cestu asi tak stejně dlouho, jako oni dva k sobě. Teprve potom ocení skvělé herectví Naomi Watts a hlavně Edwarda Nortona. I vedlejší herci jsou fajn (Toby Jones, Anthony Wong Chau-Sang), hudba a záběry na Čínu opravdu nádherné. Co mě ale nejvíc zklamalo, je obrovská předvídatelnost příběhu. Všechno, co se stalo, jsem odhadla ještě někde na začátku. Kdybych neviděla tolik filmů, co končí stejně, dala bych víc, ale takhle nemůžu, ten konec je zklamání. ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Ron Nyswaner .. Dvacátá léta minulého století, Britský imperialismus zlehka nahlodává blížící se úpadek a jedna nefunkční manželská dvojice (lékař teoretik a žena "málem na ocet") se vydává na dlouhou cestu ze Šanghaje, který jejich vztahu nepřeje, do zapadlého Čínského města, kde řádí cholera. Zde na pozadí lehce načrtnutých politicko-vojenských machinací a rozepří s místními obyvateli hledají (a překvapivě najdou:o)) společnou cestu k vzájemnému porozumění si. Výprava a forma líbivá, herecky slušné, přesto emocionálně unylé a co do působivosti dramatických linek jen průhledně průměrné. ()

tron 

všechny recenze uživatele

Strašne rád by som dal 4*, lebo sa mi to svojím spôsobom vďaka historickej atmosfére a ázijskej poetike páčilo. A mám hrozne rád drámy, v ktorých Američania alebo aspoň Angličania vyrazia ďaleko od domova, do úplne cudzej a nebezpečnej krajiny, ktorej vôbec nerozumejú. Ale ten scenár je fakt hrozne predvídateľný, plný banalít a klišé. Obsahuje aj fajn, neopozerané veci, ako je manžel, ktorý nezlomí palicu nad svojou ženou napriek nevere a postupne sa medzi nimi začne rodiť nový vzťah. To mi prišlo zaujímavé. Edward Norton a Naomi Watts nie sú nejako moji extra obľúbení herci (hoci Norton bol svojho času označovaný za najpresvedčivejšieho herca svojej generácie a Naomi si budem asi navždy vážiť za Kruh), ale faktom je, že dostali k dispozícii celkom kvalitné, psychologicky uveriteľné postavy a urobili s nimi asi tak veľa, ako sa dalo. Na rozdiel od Lieva Schreibera, ktorý tu absurdne plní funkciu sexuálneho žrebca, čo mi prišlo kuriózne o to viac, o čo radšej ho mám ako charakterového, vážneho herca. Páčili sa mi podporné postavy, či už bodyguard alebo neprístupný kapitán, ktorý to mal všetko pod palcom. Problém naozaj vidím hlavne v scenári, ktorý je vystavaný tak prvoplánovo, že je proste jasné, že to bude mať tragický koniec. Čo by mi až tak nevadilo, ale tu je k nemu pristúpené nešťastným, až odfláknutým spôsobom (poznáte to, také to, že všetko sa nám začína dariť a zrazu príde úplne nečakaná hrozba a všetko zničí). A poviem na rovinu, že poetická atmosféra mohla byť spracovaná ešte oveľa lepšie; takto som si občas ani neuvedomoval, že sú tak ďaleko od svojej rodnej hrude. V tomto ohľade sa na filme negatívne podpísal zrejme rozpočet, ktorý nebol ani 20 miliónov, čo je na film odohrávajúci sa v exotickom prostredí dosť málo. Možno kebyže sa to natiahne o hodinu navyše, bol by výsledok lepší. Podobným látkam paradoxne strata tempa a šialená stopáž skôr pomáhajú, než ubližujú, česť výnimkám. ()

MontyBrogan 

všechny recenze uživatele

Zaujímavý príbeh o tom ako sa sebecký pokus vyriešiť spoločensky neprijateľnú situáciu zmení na tú najcnostnejšiu prácu filantropa. A hlavne ako sa násilný odchod do vzdialenej zeme plnej utrpenia zmení na cestu za nájdením citov, ktoré neboli predtým ani len predstierané. Asi prvý film (čo si pamätám!) o tom, že milovať sa dá naučiť, obzvlášť v podmienkach kde je blízky človek najpotrebnejší. Herecké výkony ústrednej dvojice bez zaváhania, scenár na úrovni a hudba podmanivá. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (19)

  • Edward Norton si během natáčení poranil záda - zlomil si tři obratle, když ho kůň shodil na skálu. Ovšem nevyhledal řádné lékařské vyšetření, dokud neskončilo natáčení a nevrátil se do Hong Kongu. (HappySmile)
  • Film se jmenuje podle stejnojmenné knižní předlohy z pera britského autora Somerseta Maughama. Ten svoji novelu pojmenoval podle úvodu sonetu, který napsal anglický básník Percy Bysshe Shelley. Sonet začíná veršem "Lift not the painted veil which those who live / Call Life". Původní literární dílo za sebou současně mělo již dvě zpracování. Vedle adaptace z 50. let i verzi z roku 1934. (Dont)
  • Barevný závoj vznikl jako první hollywoodský film celý v Číně, a to dokonce včetně záběrů z Londýna. (Cherish)

Související novinky

Stmívání nad Hamletem

Stmívání nad Hamletem

08.06.2009

Ultimátní zmodernizovanou verzi Shakespearovy klasiky předvedl Arnold v Posledním akčním hrdinovi, ale brzy se dočkáme další. Catherine „vykopli mě od Stmívání“ Hardwicke je teď spojována s mnoha… (více)

Reklama

Reklama