Reklama

Reklama

Maraton lásky

  • Velká Británie Run, Fatboy, Run
Trailer 1

Každý má právo na lásku. I nenapravitelní pařezové, kteří v životě dokážou všechno tak akorát zpackat. V jejich případě je nutné umět si jen směrem ke štěstí pořádně popoběhnout.  Ve svém celovečerním režijním debutu se herec David Schwimmer, kterého české publikum zná především jako šarmantního potrhlíka Rosse ze seriálu Přátelé, vydal po stopách chlapíka, kterému byste možná ani nepodali ruku. Dennise nelze charakterizovat jinak než slovy nesympatická nula. Pracuje jako hlídač v obchodě s prádlem, je věčně plonk a neustále shání peníze na nájem. A co do charakteru je to vážně zvíře. Dokonce před pěti lety utekl své těhotné snoubence Libby od oltáře. Jenže ejhle, i u takového nevycválance se mohou objevit city. I přes to všechno co udělal, totiž Dennis pořád Libby miluje a pokouší se získat ji zpět. Nyní dokonce možná dostane šanci. Již brzy se ve městě poběží charitativní maraton, jehož se hodlá zúčastnit i Libbyin současný přítel, bohatý a přátelský Whit. A pokud by Dennis Whita porazil, možná by si Libby mohla uvědomit, kdo je pro ni ten pravý. Obtloustlý Dennis proto zahodí lahve i cigarety a začíná se svéráznou přípravou na vrcholný sportovní výkon. Že by i takhle mohla vypadat cesta ke štěstí? Kdo ví, každopádně Dennis to v této americké romantické komedii rozhodně zkusí. Svoji hereckou tvář mu propůjčil neodolatelně nepřitažlivý Simon Pegg. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (278)

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Mnozí z vás na tenhle film nadávají a to vcelku poprávu. Kromě toho, že není vtipný, je i blbý. ____ ALE: Metafora se zdí, která Dennisovi přehradí cestu jeho maratonského běhu se mi líbila. Jako zpředmětnění toho, co očekáváme od sportovních filmů, ten klišovitý moment, kdy outsiderský hrdina v sobě zlomí pochybnosti i slabost a překoná nepřekonatelné. To je Rocky a stovky dalších podobných figur. Dle jejich vzoru očekáváme naprosto nesmyslné výkony, protože nás stovky filmů přesvědčily, že je to možné. Že to dokonce tak musí být. ____ Matrice příběhu o vítězícím outsiderovi se nám tak vtiskla do mozku, že už ji nepovažujeme za něco mimořádného, ale dokonce za samozřejmost. Ve srovnání s filmem pak skutečnost ztrácí na lesku i autentičnosti. ____ A někdy zase skutečnost kopíruje film (viz. třeba anglický "letec" na lyžích, bosí afričtí běžci, plavci ze zemí, kde ani nemají bazén..,) Je to milé a potěší to outsidra v nás, ale v reálu téměř vždy vítězí favoriti, kočka skoro pokaždé chytne myš a chudou dívku si jen málokdy vezme princ. /25. 7. 11./ ()

Sawy 

všechny recenze uživatele

Strašlivě vtipnou,gagy nacpanou a zábavnou první půlku bohužel docela kvalitně shazuje ta druhá,do které jsou neomylně implantovány všechny neduhy,kterými se pyšní většina dnešní komediální produkce.Tedy snahy o jakés takés morální poučení a upozadění vtipnosti ve prospěch rádoby dojemných scén.Je to škoda,zvláště vzhledem ke komediálnímu talentu Simona Pegga a Dylana Morana,který je tady naprosto famózní,některé jeho hlody si budu pamatovat ještě dlouho.Ze zábavné britské komedie se nakonec stala typicky průměrná americká,což je škoda,ale bavil jsem se slušně a jako nenáročná oddychovka Tlouštík plní svůj účel dobře. 65 % ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Mimořádně špatná komedie, které mi bylo zpočátku líto (hl. kvůli Peggovi a Moranovi), ale s přibývajícími minutami mě čím dál víc iritovala (klidně si namísto „iritovala“ dosaďte ten druhý, méně korektní výraz). Většina složek filmu je tak mizerná, že nedokážu určit, která má větší podíl na nefunkčnosti celku. Scénář, jež otrocky kopíruje ty nejpitomější sportovní komedie? Režie, která scénáři kopírujícímu ty nejpitomější sportovní komedie nedokáže dodat potřebný švih? Podíl hluchých míst, kdy někdo někomu jinému říká něco naprosto nepodstatného zhola nezábavným způsobem, je udivující. V momentě, kdy by jiná sportovní komedie (třeba nějaká kravina s Willem Ferrellem) odložila stranou všechna moudra a poselství o důležitých hodnotách a naservírovala nám pár minut nefalšovaně dementní taškařice, nabízí Tlouštík jenom další kecy. Je paradoxem, že film fosforeskující z padesáti metrů všemi neduhy amerických komedií (mj. záliba v nechutném, infantilním a „držkopádovém“ humoru) vzniknul ve Velké Británii. Chcete-li nadále věřit, že Simon Pegg a Dylan Moran jsou vtipní kdykoliv a v čemkoliv, ignorujte protentokrát jejich jména a zapomeňte, že Run, Fatboy, Run existuje. Pitomost, za kterou bude David Schwimmer v pekle orestován fanoušky Black Books a Spaced! 35% Zajímavé komentáře: Lateef, Eddard ()

Jino 

všechny recenze uživatele

Scénář plný klišé, příběh už také mnohokrát viděný. Jediné co vyzdvihuje tento film je Simon Pegg, kvůli kterému jsem se rozhodl tento film vidět. Simon je opravdu dobrý komik, kterému role Denise sedla. Ještě se také podařilo pár narážek na jiné úspěšné filmy, mimo jiné také na Rockyho. Tento film se nestane milníkem ve svém oboru, ale dokáže zaujmout a vcelku pobavit když mu dáte šanci. 70% ()

Lateef 

všechny recenze uživatele

Druhá polovina je sice klišovitě ošoupaná jako tenisky po osmnácti maratónech, ale jinak jsem se skoro celých devadesát minut uchechtával, role jsou dobře a vtipně zahrané. Schwimmer mě docela překvapil, i když závěrečná půlhodina není zrovna přehlídkou originálních filmových prvků. 70%, protože jsem se jednoduše bavil. 10 miliónů dolarů(rozpočet)/35 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Gordon (Dylan Moran) nosí hodinky značky Rolex 520 Perpetual Oyster. (dyfur)
  • Původní scénář počítal s maratonem v Los Angeles. Poté, co do filmu vstoupil tým britských producentů, se přesunul děj do Londýna. Práva na londýnský maraton však již dříve ukořistila jiná produkce, a tak museli filmaři uspořádat vlastní pod názvem „Nike River Run“. (Olík)

Reklama

Reklama