Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ambiciózní Renata točí reportáž o mystice v současné době, navštěvuje rituály satanistů a náhoda ji nakonec zavede k legendě o dávných chodbách v podzemí staré Prahy. V domě, jehož sklepení by mohlo být bránou do tajemného labyrintu, se začnou ztrácet lidé. Jakoby se v podzemí pod domem cosi probudilo k životu. Pověst o středověkých katakombách a další stopy o ní vtáhnou do děje i mladého historika a Renatina bývalého přítele (Jan Zadražil), experta na statiku sklepů (Martin Zbrožek) a Renatinu exotickou spolubydlící Kiaru (Mary Coronado). Pod sklepem domu opravdu objeví další skryté chodby a v honbě za senzačním objevem se je na vlastní pěst rozhodnou prozkoumat. Romantické dobrodružství trvá ale jen chvíli. Nekonečný a nepřehledný Labyrint chodeb bez konce budí hrůzu a skupině brzy nezbývá než zoufale volat o pomoc a začít bojovat o holý život. Teprve v podzemí se navíc ukáže, že každý ze „ztracených“má své důvody, proč se tam vydal. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo jedno dávné tajemství? Co se v Labyrintu skrývá? Je jisté, že odpovědí se nedožijí všichni. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (113)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Ještě předtím než jsem si Labyrint pustil, jsem o něm přečetl pár recenzí a článků, takže vím, že sám autor Tomáš Houška nebyl (není) s konečnou podobou svého filmu příliš spokojený a snažil se to obhajovat tím, že okolo natáčení se museli potýkat se spoustou nepříjemností. Od rozpočtu, přes několik střihů a škrkání scénáře – z čehož taky vyplynulo to, že finální podoba nemá zrovna moc poživatelnou podobu (dle mnoha ohlasů na internetu) – nedopadlo to sice katastrofálně, ale nešlo přehlédnout, že místy je to neskutečně chaotické, nelogické a svým způsobem i nezáživné. S čímž musím bohužel po náběhu závěrečných titulek jen souhlasit. Jenomže tohle popravdě většinu diváků moc nezajímá. Zvláště utratí-li peníze za DVD a nakonec se jim dostane jakéhosi „polotovaru“, který se navíc rozjede až ve své druhé polovině a to ještě dost vlažným tempem. Do té doby totiž musíme překousnout hromadu nepříliš záživných dialogů a kecání o něčem mystickém – na což se všichni těší nejvíce, ale musíme si na to počkat celou hodinu. Děvčata v podprsenkách a kalhotkách to moc nezachrání, ani když nejpěknější na place ukáže své přednosti (tedy alespoň část z nich) ve sprše. Naštěstí se to vstupem do podzemí alespoň částečně zlepší. Klaustrofobická atmosféra tu dostane konečně šanci pozvednout jinak nepříliš záživnému ději trochu celkový kredit, dočkáme se několika úmrtí a dokonce i ta chaotická kamera a střih měla své kouzlo. Jenomže i zde dojde k několika nelogickým situacím, u kterých si jen s povzdechem řekneme – cože nám to chtěl vlastně tvůrce říci? Ty úpravy ve scénáři se ukázaly býti hodně citelné a podle toho to i nakonec dopadlo. 40% ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Lucko, zaskóruj za svého Plekance, když se poslední dobou se svými výkon tak nějak ztratil v labyrintu (produktivity). A Lucka bez hokejky, ale vybavená kamerou a znalostmi podzemních chodeb staré Prahy, zabodovala jako obrýlená reportérka Renata. V téhle manželské powerplay Lucka snaživě obstřelovala branku a nějaký ten puk zapadl do hororové branky. Přehrát hororového diváka, anebo dokonce ho snad porazit, se však hrstce českých hororů dlouhodobě nedaří. Nepodařilo se to "Poslednímu výkřiku" a výrazného úspěchu se nedočkal ani tenhle kousek, ale přesto jde o to lepší z hororového ranku. Nejdříve se objeví velký kámen vytažený ze sklepa, poté začnou tajemně mizet osoby a něco málo se dozvídáme o minulosti podzemních prostor. S přenesením do působivé spleti podzemních chodeb si film dává na čas. Pak se však film zlomí do působivého psycho-horůrku, ve kterém dojde na nějaké to překvapení s poněkud zvláštní pointou. A já to beru. Snaživost vítězí nad efektností. Působivost především druhé poloviny snímku nad zručnou řemeslností, které Tomáš Houška nedosáhl, ale já to čekal prostě mnohem horší, téměř nedívatelné. To se nestalo. Lucka a spol. hráli sympaticky. Product placement nerušil. Labyrint mě nečekaně pohltil svojí nekompromisní razancí. Není důvod film strhat namyšleností a předsudky zdejších uživatelů, kteří nedají sebemenší šanci ani prostor. 60% ()

Reklama

ecceHOMMO 

všechny recenze uživatele

Námet to asi zlý nebol, ale utopil sa v zlom scenári, kamere a šialenom strihu. Aj by som Lucke doporučil vyberať si lepšie scenáre, ale hold keď sa v našich ( česko - slovenských) končinách dostane ponuka na hlavnú rolu, asi sa to automaticky berie....príležitosti moc nie je. Toto proste bolo mnohokrát nelogické, blbé a zmetené. ()

=woody= 

všechny recenze uživatele

Hezký všední večer. Taaak tohle se nepovedlo.. Dvě hvězdičky uděluji za snahu. Jako pokus mladých nadšenců to beru, jako seriózní film nikoliv. Možná by dopadl o poznání lépe, kdyby tvůrci svěřili scénář do rukou někomu, kdo už někdy nějaký psal. Tenhle má spoustu děr a chyb. Když už to pozná i laik, jako jsem já, není to dobré. Vlastně jediné, co ve filmu funguje, jsou kupodivu dialogy - se kterými má konkurence často potíž. To by stačilo pro televizní konverzačku, ale tady jsou slova přirozených herců malou protiváhou špatného...špatného zbytku.. Mějte se filmově, Woo. ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Na český poměry není Labyrint vyloženě ptákovinou. Postavy žijou a jejich některá jednání se dají pochopit. Chyba vězí v tom, že než s hrdiny vlezete do spletitých chodeb podzemního labyrintu, trvá to skoro hodinu. V té se musíte přebrodit přes horu nezáživných dialogů o původu titulního místa, nebo přes kratičké flashforwardy, které naznačují, že v podzemí půjde o kejhák. V téhle závěrečné třetině se konečně objeví náznak atmosféry, za což můžeme poděkovat lehké paranoii a citelné stísněnosti. Pointa je už ale vážně pitomoučká a podtrhává bezradnost scénáře, který v bludišti katakomb sám zabloudil. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (10)

  • Během produkce filmu se objevil problém s návrhem plakátů. Původně přišel producent filmu s plakátem, se kterým nesouhlasil distributor, a to kvůli krvi, kterou měla Lucie Vondráčková rozmazanou na tváři. Výsledný plakát tak byl kompromisem. (Wade)
  • Celkem byly čtyři verze scénáře. (Bauer)
  • Lucie Vondráčková potvrdila účast ihned po přečtení scénáře. (Bauer)

Reklama

Reklama