Reklama

Reklama

Ashes to Ashes

(seriál)
Velká Británie, (2008–2010), 23 h 36 min (Minutáž: 59 min)

Tvůrci:

Matthew Graham

Hudba:

Edmund Butt

Hrají:

Philip Glenister, Keeley Hawes, Dean Andrews, Marshall Lancaster, Montserrat Lombard, Joseph Long, Geff Francis, Grace Vance, Amelia Bullmore, Daniel Mays (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Copak se asi stane, když vám před očima cvakne spoušť a vzápětí nato se vám střela z revolveru zaryje do hlavy? Dříve než dopadnete na zem, ta jedna jediná kulka vás může v mžiku strhnout na věčnost. Nebo snad někam úplně jinam? Třeba někam na tu táhlou tenkou hranici mezi životem a smrtí. Alex Drakeovou, šarmantní a úspěšnou londýnskou policistku, přesně taková střela poslala ze současnosti do roku 1981 nebo alespoň na místo, které se mu více než velmi věrně podobá, a to nejen kouzlem osmdesátých let, ale také realitou tohoto vjemu. Zmatená, zato živá a zdravá se Alex po prvotním rozrušení opět připojuje k policii, vydává se řešit případy a s tím i jedinou věc, která jí pro tuto chvíli zbývá – bojovat. Bojovat, aby našla cestu zpátky domů. Spin-off úspěšného britského krimi seriálu LIFE ON MARS. (Puddle)

(více)

Recenze (36)

sulimo 

všechny recenze uživatele

Více než podařené pokračování načaté dokonalosti LoM. Sice Sam je jenom jeden, ale tady je zas více vtipu a hlavně více jisker mezi Huntem a Drakeovou, sice mi její hysterický záchvaty lezou občas krkem, ale zase je fakt, že nemám šajna, co je být matka (díky bohu (a antikoncepci)) a rozhodně nevim, co to je být matka , která trčí v osmdesátých letech a ne a ne se z nich po tři série vyhrabat. Druhá série AtA je sice krapet slabší, ale i tak se neodvažuji dát méně než pět, protože tenhle počin si těch pět zaslouží jako máloco. A navíc veliké potěšení pro magory do Pýchy a předsudku, ano, pan Darcy osobně (sice vypadá jak vypadlej videoklipu Nightworku a la normalizačně popovej vzhled, ale i tak....MacFadyen prostě!!). No a samozřejmě ten konec.....ten konec.....TEN KONEC JE MINIMÁLNĚ MAXIMÁLNĚ MOCNEJ!!!! ()

burina 

všechny recenze uživatele

Pokračovanie LoM, ktoré celé univerzum zároveň ukončuje a vysvetľuje. S odstupom času hodnotím obidva seriály rovnako , čo sa mi ale v A2A páči viac, je fakt, že je dynamickejšie a ostatné postavy tu dostávajú viac priestoru, presne ako si zaslúžia. Plus nové autíčko, krásne Audi Quatro. Po LoM som nečakala, že by ma mohol ešte nejaký záver tak dostať, ale A2A sa to podarilo....We can be heroes, just for one day! ()

Reklama

ReneeS 

všechny recenze uživatele

Zatímco Life on Mars mě fascinoval, byla to velká záhadná skládačka a já se těšila na odhalení každého nového kousku, Ashes to Ashes tahle jiskra chybí. Příběh zdaleka není tak zajímavý a hlavni hrdinka mi často leze na nervy... přesto má tenhle serial něco, co mě donutí si sednout a velmi ochotně u něj trávit čas ... DCI Gene Hunt - tříská lidi, vykopává dveře, chlastá a řídí tak, že svézt se jeho červený Quattrem už snad navždy bude mým nesplnitelným přáním. ()

klida 

všechny recenze uživatele

1. série (2,5*): Life on Mars mě před lety hrozně bavilo. Ale todle nepřináší nic lepšího, jenom horšího. Realita minulosti je stejná, krimi stránka je nudná a bez napětí, policisté diletanští a naivní. K tomu všemu otravná DI Alex.... 2. série (3*): Druhá řada je o chlup lepší, snaží se (s kolísajícím úspěchem) vytvořit nějakou větší kontinuitu, která by motivovala k vidění i dalších dílů, což v první sérii vůbec neexistovalo. Většina dílů ale jede podle hodně podobné šablony, takže to trochu nudí, zůstávají navíc i všechna negativa první řady. 3. série (3*) Po skvělém úvodním dílu padáme zpět do vyjetých kolejí nudy, i když je znát navýšení rozpočtu. To ovšem nic nemění na selhání location managera, když si jsou všechny exteriéry nápadně podobné. Ke konci by to mělo trochu houstnout, ale příliš se tak neděje a pak přichází jen nepříliš uspokojivý závěr. Zklamání. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Vpodstatě velmi dobrá odvozenina z Life on Mars. Ano, už tu chybí moment překvapení a definování světa, spíš se prohlubují zákonitosti. Je to menší legrace a větší napětí, což je asi taky dobře. Musím uznat, že vrcholící tlak ze strany SuperMaca nebo Jimba byl v souladu se záměrem velmi nepříjemný a provokující emocionální reakci. Alex mi naprosto nevadí, což bych asi po prvních dvou třech epizodách neřekl. Co mne zarmucovalo a dílo trochu shazovalo: Gene byl občas trochu moc pasivní, zřejmě aby nepřebíjel druhého protagonistu Alex úplně. Místy se tedy vůbec nejelo podle jeho not, ale narozdíl od Life on Mars jakoby to nebylo tím, že Sam se snažil, ale tím, že se Gene nesnažil. A druhá věc, hlavně ke konci 3. série se hrozně moc operovalo Samem a jeho nepřítomností. Což mi připomínalo zoufalé vaření z vody v Aktech X, když je nechal na holičkách Duchovny / Mulder a Anderson / Scully se neustále tvářila, jakoby se užuž měl vrátit na scénu (kterýžto stav trval celou sezónu). Tak tenhle slaboduchý trik hraní nepřítomnou kartou na mě přeci nemusejí zkoušet znovu a znovu... ()

Galerie (15)

Zajímavosti (7)

  • Na začátku této epizody, když se Alex (Keeley Hawes) převaluje na posteli, slyšíme v pozadí skladbu „Tainted Love“ od britské synthpopové kapely Soft Cell z roku 1981. (Trajektt)
  • Když tým dostane zprávu o právě probíhajících vězeňských nepokojích a vzápětí vyráží ven do akce, tak během této akce můžeme slyšet skladbu „Sunday Bloody Sunday“ od irské kapely U2 z jejich třetího studiového alba s názvem „War“, které bylo vydáno v roce 1983. (Trajektt)
  • Ve 22. minutě při konverzaci v kuchyni slyšíme v pozadí skladbu „Das Model“ od německé elektronické kapely Kraftwerk, která byla původně vydána v roce 1978. (Trajektt)

Reklama

Reklama