Reklama

Reklama

Plavčík na sladké vodě

  • USA Steamboat Bill, Jr. (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Mladý student (Buster Keaton) se rozhodl navštívit svého otce, kterého nidky neviděl a který je kapitánem malého parníku. V přístavu se setká s dívkou, kterou zná ze své školy a která je dcerou kapitána většího, úspěšnějšího parníku. Kapitáni si přes své děti vyřizují konkurenční spory a netuší, že se řítí přírodní katastrofa. (Rosana)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (33)

anais 

všechny recenze uživatele

Přes hodinu trvající čekání na závěrečnou destruktivní scénu, v níž Buster Keaton předvede své akrobatické schopnosti. Obě části (před a během destrukce městečka) jako by spolu ani nesouvisely, a byly slepeny jen za účelem natažení děje. Ten je v podstatě nudný, a zachraňuje ho jen Keatonův geniální výraz v obličeji (scéna s nakupováním klobouku “mluví“ za vše). Závěrečná scéna v níž létají stromy, domy, i hlavní hrdina je naprostou satisfakcí za předchozí vatu. Moment, v němž na Bustera padá stěna domu je v jeho kariéře asi tím nejslavnějším. ()

Oralfabet 

všechny recenze uživatele

Většina filmu je taková standartní Busterovská zábava obohacená o poměrně poutavě vyobrazený vztah otce a syna, na konci se to stočí tak nečekaným směrem, že jsem mohl jen zírat a zase jednou Bustera obdivovat za to, co na poli kinematografie před sto lety předváděl. Taky se mi hodně líbil jailbreak s bochníkem chleba. Slabších 9/10 ()

Reklama

kaylin 

všechny recenze uživatele

Buster Keaton je pro mě naprosto neskutečný, protože to, co ten chlapík na plátně předvádí, je opravdu k neuvěření. Jeho kaskadérské kousky jsou dnes v podstatě neproveditelné, protože by si to nikdo pořádně nelajznul. Tím mě dostává. Pád budovy, kdy on se zachrání jen díky otevřenému oknu, je sice opakovaný, ale tohle se neomrzí. Docela by mě zajímalo, jestli by si na to nějaký dnešní komik troufnul. ()

classic 

všechny recenze uživatele

Úprimne a seriózne :„Plavčík na sladkej vode je takmer až podpriemerný film s Busterom Keatonom” ! A nebyť záverečnej fázy s počasím, tak hodnotenie by bolo oveľa biednejšie, skĺzlo by na slabučkých 40 %. Sledovanie prvej trištvrte hodiny celovečerného filmu, kde sa v kuse handrkujú dvaja tvrdohlaví kapitáni, ktorí si nevedia prísť na meno, nie je nič, čo by stálo za reč, aj Frigo je počas tejto doby i so svojou frajerkou odsunutí na vedľajšiu koľaj. Po uplynutí tejto epochy ktorú tu dostatočne kritizujem, našťastie prichádza celkové vylepšenie a vytriezvenie, keď nebezpečný a nevyspytateľný prírodný živel prináša so sebou nepríjemné poveternostné podmienky, a vtedy lietajú všade navôkol nielen ľudia, ale aj budovy, ktoré dopadajú na Bustera tak tesne, že milimeter vedľa - je maximálna tesnotka. Všetko je tak do detailov prepracované, že najlepšie by bolo, aby pasáž, v ktorej sa z filmu stáva - katastrofický, mal svoj vlastný status krátkeho filmu, jednoducho, najmúdrejšie by bolo všetko predtým vyzmizikovať, len postaviť „Kamennú tvár” do EPICENTRA, ako sa popasuje s nepriazňou osudu ? Sakra, to by som hltal všetkými desiatimi, takto... ()

Kulmon 

všechny recenze uživatele

Keatonova sláva na sklonku 20. let již nedosahuje jeho úspěchů z počátku této dekády. Plavčík na sladké vodě je poslepovaný z mnoha scének a děj spolu moc nesouvisí. Závěrečná část ukazuje přírodní katastrofu. Zde se však nachází jeden z Keatonových mistrovských kousků. Scéna, ve které na Friga padá stěna domu byla tuším před lety v časopise Premiere vyhlášena nejnebezpečnější scénou v dějinách filmu. (Za ním skončil Harold Lloyd visící za ručičky hodin ve filmu O patro výš). Buster musel stát na přesně vyměřeném místě a pouze vyřezaný otvor ve stěně ho zachránil od smrti. Jako filmovou postavu, i jako herce Bustera Keatona. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (12)

  • Film měl původně končit záplavou, ale producent na poslední chvíli rozhodl, že zvolí "pokornější typ kalamity" - hurikán. (everlong)
  • Když si Buster Keaton vybírá se svým otcem v obchodě klobouky, jeden z nich velmi rychle sundá, jakmile mu jej prodavač nasadí na hlavu, a odhodí pryč. To je právě ten slamák, který je Keatonovou poznávací značkou a nosí ho ve většině svých "Frigo" filmů. (Morien)
  • Ve scéně, v níž se Buster Keaton skrývá před hurikánem v troskách divadla, se loutka položená na polici větrem rozhýbe a otočí na něj hlavu, posléze na něj i spadne. Keaton je vyděšen a prchá. To je založeno na jeho skutečném zážitku. Jako malý byl totiž fascinován loutkou jednoho břichomluvce. S onou loutkou si "povídal" a také naplánoval, že svého nového kamaráda unese, až bude divadlo prázdné. Břichomluvec to všechno přirozeně slyšel, a tak když se Keaton přiblížil, aby uskutečnil svůj záměr, rozpohyboval tajně loutku, což Keatona tolik vyděsilo, že utekl. (Morien)

Reklama

Reklama