Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rok 1937. Japonsko zahájilo okupaci Číny. Mladý čínský bojovník Chen Zhen se předčasně vrací ze studií v Japonsku, aby vyšetřil a pomstil smrt svého mistra kung-fu, který byl zavražděn Japonci za nevyjasněných okolností. Situaci navíc komplikuje Chenův vztah k japonské dívce Mitsuko. Hongkongský film Gordona Chana vznikl v r.1994 jako remake snímku Fist of Fury z r. 1972. Legendárního Bruce Lee v titulní roli nahradil jeho neméně zdatný nástupce Jet Li. (Vojcl)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (134)

klerik 

všechny recenze uživatele

Dej a dialógy odignorujem (kto vyrástol na čínskom filme, vie prečo). Bitky sú uplne perfektné, že stúpajú na päty DRUNKEN MASTERovi 2. A bohovsky by ma zaujímalo, prečo až TIGER A DRAK musel rozpútať záujem o "nadprirodzené" bitky. Jet Li ja hustý ako Terminátor a neustála akcia je fantastický zážitok pre každého kung-fu maniaka... ()

fars 

všechny recenze uživatele

Co se tyce akce, tezko budete v kung-fu filmech hledat neco lepsiho. Pokud vubec najdete, protoze souboje jsou opravdu ultimatni. Jet Li hazi protivniky vzduchem, lame kosti, a na samotnem konci si to rozda s urotlym hovadem, co zatlouka hrebiky holyma rukama. Jinak to ale zadna velka pecka neni, klasika o pomste - takze jednoduchy pribeh a dialgy misty o nicem. Treba takovy Fearles se mi filmove libil vice. ()

Reklama

Martrix 

všechny recenze uživatele

Jet Li ve vrcholné formě, navíc v choreografii Yuen Woo-Pinga? Je vcelku jedno jak moc nacionalisticky laděný tento příběh je, nebo jak moc klišoidní scénář má. Tady jde především o kung-fu. A toho je tady v nejlepší kvalitě dostatek na to, aby jste se nenudili. Pokud překousnete ty absurdní scény, kdy se pěstí drtí kamenné desky, přeráží se poctivé trámy, lámou stromy a přesto pak v soubojích kosti nekřupou, lebky nepraskají...tak si to užijete. ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele

Hongkongské kung-fu filmy kdysi vznikali jak na běžícím páse (ročně jich klidně vzniklo i 300), pochopitelně ovšem vznikla i díla, která vynikají nad ostatními. Především první dva díly série Tenkrát v Číně patří skutečně mezi to nejlepší, při výběru toho skutečně nejlepšího by ovšem nejspíš došlo na jiný film Jeta Li- Pěst legendy.   Režiséru Gordonu Chanovi výrazně pomohl choreograf Yuen Woo-ping. Byla to právě Pěst legendy, která (tehdy ještě) bratry Wachowské přiměla Woo-pinga najmout pro choreografii u jejich Matrixu. Právě ve stylu soubojů jde mezi Pěsti legendy a Matrixem díky tomu najít jisté paralely, v Pěsti legendy přitom chybí pověstné Wire-fu a akční scény se drží při zemi. Díky bohu za to.   Předělávka snímku Pěst plná hněvu, kde Jet Li nahradil Bruce Lee stojí na naprosto vypilované choreografii, která je promakaná do nejmenšího detailu. Pěst legendy skutečně patří mezi vrchol akční hongkongské školy, kdy je každá akční scéna odlišná od té předchozí a Li v nich působí jako nebezpečná zbraň, které se člověk nechce postavit do cesty. Z málokoho šel v rámci akčního filmu takový respekt jako právě z Jeta Li v Pěsti legendy.   Pěst legendy přitom musí povinně obsahovat nějaký ten děj, který je v rámci hongkongských filmů pochopitelně jaksi vedlejší, protože hlavní je čekání na Jeta Li v akci. Když ovšem dojde na motiv Zhenovy pomsty a jeho lásky k japonské dívce, který má překážku v podobě rasové nenávisti mezi Číňany a Japonci, ten děj přeci jen funguje i v rámci žánru. Pěst legendy zůstává jednoduchým filmem, přeci jen ovšem v emocionálních pasážích nezůstává hluchá. A naštěstí pořád zůstává většinu času našlapanou akční jízdou, kdy Jet Li pomalu vytírá podlahu s každým, kdo se mu připlete do cesty.   Pěst legendy zůstává vrcholem hongkongské akční školy, který Jeta Li předvedl ve vrcholné formě a z Yuen Woo-Pingovi definitivně otevřel zasloužené dveře do Hollywoodu. Hlavní hvězda, choreograf a mezi nimi režírující Gordon Chan zvládli vytvořit vrchol tehdejší hongkongské tvorby, která si svůj dnešní kultovní status vysloužila naprostým právem...... ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Kung-Fu klasika o ktorej sa hovori, ze ak by ste mali vidiet jediny kung-fu film, tak by to mal byt prave tento. Dnes si uz nemyslim, ze to je jeden z najlepsich kung-fu filmov, ale rozhodne je spickovym prikladom kung-fu filmov svojej doby. Stale ma bavi jednoducha ale funkcna zapletka o cinskom hrdinovi Chen Zhenovi, ktory sa msti za smrt svojho majstra uz tradicne zakernym Japoncom. Ale uplne ciernobiely tento film predsalen nie je a mame tu aj niekolko kladnych Japoncov z ktorych najviac vynika charizmaticky stary majster Yasuaki Kurata s ktorym Jet Li absolvuje skvely vyrovnany suboj. Jet vystihol Chen Zhena ako chlapika, ktory sa sice chce pomstit, ale nie je pri tom zaslepeny, takze sa bez vahania da dokopy aj s nadhernou Japonkou. Z dalsich postav este za zminenku stoji syn mrtveho majstra, ktoreho si zahral Chin Siu Ho a s nevôlou sleduje ako jeho ziaci zacinaju vzhliadat k Chen Zhenovi. Poslednou dôlezitou postavou je havny zaporak v podani jedneho z najlepsich predstavitelov zaporakov a neskutocne talentovaneho bitkara Billy Chowa. Tantokrat mal konecne moznost okrem bitiek predviest aj nejake dialogy, takze si svoju diabolsku postavu nalezite vychutnal. Z mnozstva zaujimavych vedlajsich postav ma strasne bavi môj oblubenec Yuen Cheung Yan ako vtipny policajny inspektor. Hlavnou devizou filmu su ale bitky, ktore choreografovala a rezirovala Yuen Woo Ping. Prevedenie je spickove so snahou o realistickejsie prevedenie, takze pomocne lana su pouzite len prilezitostne. V remasterovom HD ripe ich bohuzial aj celkom jasne vidno. Chvaty su neskutocne drsne a bolestive. Choreografia je poriadne prepracovana. Dockame jak bitiek jeden vs. mnohonasobna presila, behom ktorych Jet likviduje jedneho hnusneho japonca za druhym, tak aj niekolkych zapamätania hodnych duelov z ktorych najviac vynika finale s Billy Chowom. Jedinu drobnu vytku mam k tomu, ze su miestami bitky zbytocne zrychlovane. Pomocne lana prekusnem, ale zrachlovanie mi vadi a vzhladom na vysoke schopnosti akterov pripada aj zbytocne. Len kvôli tomu tento film uz u mna nema absolutne hodnotenie. Drobnu vytku mam aj k hudbe. Je ok, ale v anglickom dabingu s ktorym som film videl prvykrat bola pouzita ina hudba, ktora finalnej bitka dodavala ovela väcsie grady. Na druhej strane to bolo zase vykupene otrasnou anglictinou s cinskym prizvukom. Takze si clovek nevyberie. Vysledkom je kung-fu pecka, ktora sa stale oplati vidiet aj ked bitky uz odvtedy boli v niektorych filmoch prekonane. A to je vlastne dobre. 9/10. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (6)

Reklama

Reklama