Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pět let od premiéry kultovní dokumentární hyperkomedie ČESKÝ SEN přicházejí její autoři do kin s novým filmem. Po dvou letech natáčení a roce ve střižně představí svůj nový – neméně kontroverzní – film o české, občanské, mediální a politické válce, v níž se svedla bitva o americký radar v Brdech. Autoři film ČESKÝ MÍR ambiciózně nazývají „portrétem české společnosti 20 let od sametové revoluce“. Žánrově ho opět charakterizují jako dokumentární komedii a dodávají, že tentokrát bude navíc napínavá. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (202)

Jordan 

všechny recenze uživatele

tak to remunda s klusákom znova rozbalili, veľa humoru, nadsázky, provkácie, dobrej muziky, dobrej dokumentaristiky a hromada absurdít made in politika. veľmi vydarený dokument - páni autori mali po Českom sne narazenú latku vysoko a pred sebou neľahký údel potvrdíť či vyvrátiť povesť talentovaných a hlavne drzých (no hravo drzých) provoktérov/filmárov - po Českom míre však už niet pochýb a ja sa teším na ďalší počin z tejto stajne . . . ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Z tohoto dokumentu se dozvíme dvě zásadní skutečnosti. George W. Bush chce na fotografiích vypadat dobře a spousta lidí neví, co by roupama dělali. A tak třeba zakládají v lese nový stát, neobratně stříhají ostnatý drát nebo točí hudební klip k písni, která oslavuje kus vojenské techniky. Pánové Klusák a Remunda opět bez komentáře a většinou s nadhledem (občas jim to uklouzne do protiradarového nádechu) zdůraznili lidskou hloupost. Je to možná místy smutné, ale pořád je zábavné se na to koukat. ()

Reklama

pijavica 

všechny recenze uživatele

7,0/10 Pôvodne som sa domnieval, že skutočný význam tohto dokumentu je nechcený, ale pohľad na vyššie uvedený obsah filmu ma vyviedol z omylu. O tom, že tu nejde o suplovanie investigatívnej žurnalistiky svedčí najmä: 1, priestor, ktorý je poskytnutý aktivistom (a PR agentom) všetkého druhu, 2, azda úplná absencia vecných a relevantných tvrdení 3, zameniteľnosť „radaru“ za akúkoľvek inú tému s podobným kontroverzným potenciálom 4, permanentná snaha tvorcov nejakým spôsobom zosmiešniť každého, kto sa ocitne pred kamerou (čo je tiež vizitka vypovedajúca o „portréte spoločnosti“). Neviem sa rozhodnúť, či je Český mír viac na smiech, alebo na zaplakanie (skôr to druhé). ()

Slarque 

všechny recenze uživatele

Na jednu stranu jsem byl ideálním divákem filmu. Celá kauza šla dokonale mimo mě a neměl jsem na ni předem žádný názor. Na druhou stranu se mnou tvůrci nepočítali, protože předpokládali, že každý ví, kdo je nějaký Bursík, případně další politici. Což já nevím a chvíli mi trvalo, než jsem se v tom zorientoval. Sympatické je, že se autoři poctivě snažili dávat prostor oběma stranám. Že z toho jedni vyšli jako blbci, už není jejich chyba. Někteří aktéři vypadali inteligentně, jiní působili směšně a Ivan Martin Jirous předvedl čirou idiocii. Ale film je to zajímavý a kupodivu i zábavný. ()

L-V 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od Českého snu, ve kterém Klusák s Remundou vystupovali jako iniciátoři děje, je v Českém míru jejich dokumentaristická role omezena jen na pouhý záznam událostí a mediálního obrazu této kauzy. Právě ta jejich jistá urputnost ve snaze o vlastní neangažovanost v celé věci mě v průběhu sledování dost iritovala, protože se tvůrci (celkem očekávaně) nedokázali zcela zbavit vlastního pohledu na věc a v některých pasážích je to dost znát. Každopádně jako připomínka budoucím generacím, aby věděly, čím se česká společnost zabývala v druhé půli 1. desetiletí 21. století, tento dokument poslouží dobře a já jen doufám, že budoucí generace tu koncentrovanou trapnost a maloměšťáctví ustojí, neboť já sám jsem měl zhruba od poloviny filmu neodbytnou tendenci sledování předčasně ukončit... ()

Galerie (15)

Zajímavosti (8)

  • Natáčení dokumentu začalo již 1. 7. 2007. Premiéra byla původně plánována na podzim 2008, avšak protáhla se až do roku 2010. (ČSFD)
  • Téma písně "Rozvíjej se poupátko" bylo zvoleno jako metafora "pohádky" o radaru. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)
  • Prvním podnětem pro natočení dokumentu byla návštěva G. W. Bushe v Praze v květnu 2006. [Zdroj: Festival nad řekou] (hippyman)

Související novinky

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

Festival Finále v Plzni zahájí Český mír

18.04.2010

Festival českých filmů Finále 2010 se letos uskuteční od 18. do 24. dubna. Zahajovacím filmem bude v předpremiéře uvedený dokument Český mír režisérů Víta Klusáka a Filipa Remundy. Festival v… (více)

Reklama

Reklama