Reklama

Reklama

59-184-84

(studentský film)
  • angličtina 59-184-84 (festivalový název)
Dokumentární / Krátkometrážní / Komedie
Česko, 2009, 24 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Portrét věčného “lůzra” - člověka, kterému ujel vlak, avšak nepřestává čekat, protože něco se musí stát! Personifikace lidství v podobě černé díry, která požírá sama sebe. (oficiální text distributora)

Recenze (40)

troufalka 

všechny recenze uživatele

Adresováno ministerstvu spravedlnosti České republiky Věc: Poprava na vlastní žádost Zdvořile žádám o odborné vykonání popravy na mé osobě Odůvodnění: Longipudinálním sledováním svého vlastního života jsem po 30 letech pečlivých myšlenkových rozborů dospěl k nevyvratnému přesvědčení, že život tak, jak jsem nucen jej vést já, je pouze jedním z vnějších projevů choroby hmoty jako celku a rozhodl jsem se proto dosadit za sebe z celospolečenského pohledu nazíráno nulu. K tomuto cíli by mě pak poprava provedená lege artis dovedla bezpochyby způsobem příjemnějším, než kdybych se například dal za úplatu kdesi ve zbraslavských křoviscích diletantsky umlátit nenaostřenou lopatou. Navíc se takto v rámci globalizačního procesu uvolní místo pro jednoho asertivního evropana nejlépe amerického původu S úctou Jiří Neumann, Praha 1 Jako u předražených nemovitostí - NUTNO VIDĚT!! ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Jak říká můj oblíbený psycholog na manželské a rodinné poradenství žena celý život hledá někoho, kdo je konstantně přibližně opět let starší, muž chce v 21 letech 18 letou, ve třiceti to posune na 21 a ve čtyřiceti na 23. V případě našeho hrdiny museli mít ženy dojem, ,že hledá spíše budoucí pečovatelku. Výborní rodinný psycholog Šmolka říká, že velký věkový rozdíl nevadí, ale ona musí příjmout jeho svět (přátele apod.)a vzdát se svého. V opačném případě se vyčerpá psychicky, fyzicky, finančně apod. ()

Reklama

Radko 

všechny recenze uživatele

O čo beží šesťdesiatnikovi, klaviristovi a hlavnej postave v jednom, podľa jeho vlastných slov : "keby nejaká tridsiatka našla dôvod zdieľať so mnou zvyšok života a mať dieťa". Žiaľ, z pána ide asi toľko pozitívnej životnej energie a vôle po láskyplnom partnerskom živote asi ako je možné nasať nadýchanej sviežosti zo spráchnivelých plesových šiat na ušmudľanej povale. Nevravím, skladby klaviristu pomerne presne vystihujú jeho frustráciu z nevydarených partnerských pokusov. Tiež jeho úvahy i knihami nabitý byt svedčia o tom, že to zrejme truľo nebude. Na sto honov je však z neho cítiť potlačovaná agresivita. Ženy to dokážu intuitívne vycítť, a pokiaľ takýto chlap neoplýva dostatočným kontom alebo výzorom, aká perspektíva by ich asi čakala po spriahnutí sa s ním? Druhou príčinou sú zrejme nereálne vysoké nároky jeho samotného, veď vyškrtávaním potencionálnych samičiek si sám berie vietor z plachiet. Možno je v ňom pud zrodiť dieťa, ale zároveň má asi podvedomý strach pred vpustením ďalšej osoby do udržiavaného staromládeneckého bytu, kde má roky všetko ním určené pevné miesto . ()

Aelita 

všechny recenze uživatele

On za to vlastně nemůže - za to, jaký je. Prostě mu takhle funguje mozek - racionalita na úkor emocionality. Chybí mu soudnost a schopnost vcítit se do jiných lidí. Jeho život je program a přání smrti je jen logický výsledek neplnění tohoto programu, nikoliv deprese či zoufalost. Stejně logicky - z kvantitativně kvalitativního hlediska - ten muž hodnotí sebe i možnou budoucí partnerku, která je pro něj pouhá samička pro sex a zplození potomka. I to dítě chce jen proto, že to mají všichni. V něčem podobný typ člověka ztvárnili Ivan Trojan a Klára Pollertová ve filmu Jedna ruka netleská. A položíme si otázku - není-li cílem kultury a civilizace konečná redukce zvířete v nás včetně emoční složky v rozhodování se a posílení vědomé sebekontroly a logického rozumu? Jaký bude - ten člověk kyborg? ___ Film je ke zhlédnutí na docalliancefilms.com ()

HanaM. 

všechny recenze uživatele

Moje hodnocení je možná trochu zkreslující, pět hvězdiček za dojem. Dojem z pozorování úžasně sebeironického pána s černým humorem, kterak se seznamuje online se ženami a žádá ministerstvo o vlastní popravu. Některé pasáže z filmu se mi však zdály hloupě strojené, například když vykládal kadeřnci o tom, jak poznává ženy, nebo když ho natáčeli ve vaně. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama