Reklama

Reklama

Živí mrtví - Série 3

(série)
USA, (2012–2013), 11 h 28 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Frank Darabont

Předloha:

Robert Kirkman (komiks), Tony Moore (komiks) (více)

Kamera:

Rohn Schmidt

Hudba:

Bear McCreary
(další profese)

Epizody(16)

Obsahy(1)

Seriál se svou třetí řadou vrací k Rickově skupině v době, kdy se po prožité zimě přesunuje z místa na místo při hledání životně důležitých zásob a při snaze vyhnout se tlupám nemrtvých. Při jednom z přesunů se skupině podaří objevit relativně bezpečné místo, jež by mohla využít jako stálou základnu, záhy se však ukáže, že nemrtví jsou pouze jedním z mnoha nebezpečí, která na členy skupiny neustále číhají, takže můžeme i nadále očekávat neustávající boj o přežití navzdory všemu, co svět postihlo po apokalyptické pandemii. (Necrotongue)

(více)

Recenze (52)

mzss1 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[86%] Třetí série se nám dějem, postavy a především prostředím víc rozvinula. Obsadit jako útočiště vězení mi přišlo jako super nápad! Skupina vedená Rickem a jeho skupinou, která se sem tam rozroste, nebo naopak někdo z nich nečekaně zemře – to je vždy napínavé, krvavé a mnohdy dost drsné – prostě to vše do tohoto TWD světa patří. Záporák zvaný jako guvernér mě určitě zabavil, jen ke konci jsem se trochu divil, jak hned ze scény odešel. Nuda zde snad ani nehrozí, protivných postav je zde minimum, některým dílům jsem dal 4*, některým 5*, ve finále mi to vychází na hodně dobrou 4*. Třeba taková druhá série mě bavila více, že to bylo na tom venkovně takové komorní, ale ani tady si nemůžu stěžovat. Scény s mrtváky jsou top a celkově je to dost svižné! ()

DJ_bart 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Fight the dead. Fear the living." ___________ Nikdy nezapomenu na to, když jsme na základce měli o téhle sérii nekonečný debatní kroužky. Třetí řada je takový pomyslný level up, který celou koncepci seriálu transformoval z béčkové zombie show na nervydrásající thriller s prvky hororu, který nezapomíná na osobité momenty, adrenalinovou akci, a pohlcující atmosféru, z který tuhne krev v žilách. Za mě jeden z vrcholů celého seriálu. ()

Reklama

Hellknight12 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tretia séria je prvá z dlhších, keďže má 16 časti. Na úvod chcem povedať, že postavu Guvernéra nemám v obľube ale nie v každej časti. Sú tu časti, kde proste mi to príde zbytočne natiahnuté a dej alebo charaktery sa posunie o malý krok. Aj to len vďaka Guvernérovi, ktorý mi príde zbytočne naťahovaná postava, hlavne, čo sa týka charakteru postavy a ďalšia vec je, že Andrea mi miestami príde ako slepá a nič nezažila. Pričom som s ňou v podstate nemal problém až na niekoľko častí v tejto sérii. Prešla si tým, čím si prešla a predsa sa v niektorých momentoch správa ako totálne vygumovanä a potom ako to už prekukne tak ide starú dobrú Andreu ak nie ešte lepšiu. Celkom by ma zaujímalo koho napadlo takto spotvoriť jej postavu?   Celkovo Woodbery mi príde, že z polovice času sa tam nič nedeje. Sériu môžem odporučiť každému kto má rád The Walking Dead. Celkové hodnotenie za mňa je 90%. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V počtu dílů ještě více přitlačila (nyní 16) a prakticky navazuje na tempo předchozí řady. To mě celkem mrzí, protože to seriálu opravdu neprospívá. Přiznávám, že díky změně lokace a zapojení řady nových postav se tempo rozjelo. Bohužel začínám cítit klišé. Tedy pokud si najdete postavu, která vás mega-irituje (protože je hajzl nebo kráva) buďte si jistí že vydrží nesežrán celou sérii (nebo se dokonce transportuje do série další). Prostě a protože je scénaristicky pohodlné tak výraznou postavu v ději nechat. ()

Renfield 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výjimka potvrzující pravidlo, co se vyššího počtu dílů týče. Třetí série totiž žádným natahováním děje netrpí, je tomu tak především díky příběhu a prostředí. Příběh se poprvé neorientuje pouze na boj s chodci, ti jsou tu vlastně jen takový doplněk, ve většině série jde o něco úplně jiného, velmi zajímavého. Prostředí věznice je samo o sobě výborné, skupina ji vlastně několikrát čistí, mohlo by se zdát, že věčné opakování přinese nudu, nikoliv! Dlouhé temné chodby a vlastně hororová atmosféra jsou dokonalé, scény čištění prakticky každá... včetně guvernérova "čištění". Tím se dostávám k postavám... tedy, nebýt guvernéra, Martineze, Merla, či Michonne, je to ve Woodbury vcelku nuda, jenže tvůrci měli u nově příchozích (či opět příchozích) šťastnou ruku, navíc několik nesympatických zase skončilo. Například taková konfrontace s vězni (opět zajímavé postavy) v úvodu série výborná, škoda že někteří nevydrželi déle. Další silné scény následují, například vpád do Woodbury, či hned následující setkání bratrů. Merle je zpět ve skupině a je platným členem, zase výborná scéna, či díl. Závěr je jednoduše fantastický, potěší v něm i setkání s Morganem, či vyjednávání... ten seznamovací rozhovor Daryl/Martinez! Pravděpodobně nejkvalitnější série. 85% ()

Galerie (586)

Zajímavosti (86)

  • Scéna, v ktorej musí Maggie (Lauren Cohan) vykonať cisársky rez na ešte žijúcej Lori (Sarah Wayne Callies), aby zachránila jej dieťa, bola pre herečku Lauren Cohan taká nepríjemná, že takmer odišla zo seriálu. Až po rozhovore s hereckým kolegom Stevenom Yeunom (Glenn) si to rozmyslela a pokračovala v seriáli. (molcan2)
  • Stavba vězení trvala tři měsíce a pracovalo na ní 60 - 70 lidí. Efektu stáří (popraskané vrchní barvy) kovových mříží v interiéru věznice bylo docíleno dvouvrstvým nátěrem. Spodní svou barvou simuloval surové železo. Vrchní byla už samotná barva nátěru mříží, která se bezprostředně po nanesení postříkala denaturovaným lihem z rozprašovače. (camper)

Reklama

Reklama