Reklama

Reklama

Dantovské peklo

  • Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (více)
Trailer

Dante Alighieri se vrací z křížové výpravy domů za svou milovanou Beatrice, kterou však nalezne umírající v tratolišti krve. Ve chvíli, kdy její duše opustí tělo, zjeví se samotný Lucifer a Beatrice odtáhne do pekla. Zdrcený Dante zapřisáhne bohu svou duši a vydá se do samotného pekla, aby vysvobodil jedinou nevinou duši v pekle, kterou kdy miloval. Průvodcem mu bude sám slavný básník Virgil, jeho odvaha a víra v boha. Avšak muž, jenž se nebojí zemřít, bude brzy čelit hrůznějším nepřátelům než pekelným hordám – bude se muset postavit svým temným hříchům… (t_gon)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (255)

Davies182 

všechny recenze uživatele

Maso, krev, erotika, poezie a filosofie -> téměř bezchybná animace, která podtrhává snový (pekelný) vizuál snímku kombinovaná s parádními akčními scénami a dramatickým příběhem s chytrými dialogy - to je Dante´s Inferno, další z novodobých trendů, kdy se trademarkově udělá k očekávané konzolové pecce i film, který předchází jejímu ději. Nedávno jsme tu měli Dead Space, dnes je to Danteho peklo. Přívlastek An Animated Epic pak dělá animáku čest, protože on to epos opravdu je. Nasvědčují tomu nejen barvitá moudra a uchu lahodící dialogy, které mají hlavu a patu, ale i colorovitost devíti zón pekel, kterými se ošlehaný hrdina postupně "propracovává", a jež si mezi sebou rozdělilo několik režisérů. Dante by měl rozhodně radost, pokud by z klasického odkazu na manga styl nedostal epileptický záchvat! Atmosféra je prostě dokonalá, a rozmáchlost exteriérů spolu s barvičkami tomu všemu jen pomáhá. McTavish (What the fuck Am I doing here!!! aneb pleška z Ramba 4) zvládnul dabing na jedničku, a dost připomínal Gerarda Butlera, takže v tomhle já jsem spokojen. Na co nezapomenu je děsivá scénka s batolaty - jako vystřižená z počítačové Dead Space nebo Kiss: Psycho Circus - a úžasná ňadra krásné Beatrice v podání prvního z malířů. Na závěr se sluší hlasitě zvolat: "Jen více takových projektů, příště třeba k Alanu Wakeovi!" Beautiful. ()

PauloZ 

všechny recenze uživatele

O hře ani tucha, ale řežba to byla nehorázná. Nadupaně agresivní kresba, která má jasný cíl připravit hráče na nehorázně nekompromisní akční pecku. Tolik kreslené krve, střev a končetin jsem už ukrutně dlouho nezažil a musím říct, že jsem si vcelku pochutnal :) Vytkl bych asi strohý a rychlý scénář, ale budiž. Jinak co jsem moc nepochopil, byla Dantova přeměna v každém kruhu. ()

Reklama

corpsy 

všechny recenze uživatele

Z dizajnérskeho hľadiska je to naprostá lahôdka. Chváliť treba aj tvorcov, ktorý sa nesnažili tento animák silou mocou zjemniť pre maloletých divákov ( pre nich by to nebolo, aj keby tento snímok neobsahoval všetky tie brutálne scény ). Problém je však v príbehu, ktorý je len videoherne poskladaný z rôznych levelov a nerozvíja a neprepája tak, aby diváka strhol. Ale musím ešte raz pripomenúť technickú stránku - také niečo sa netočí vo veľkom. ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Zvláštní dílo, které ve mě vyvolalo velkou touhu přešíst si Danteho Božskou komedii. Samo o sobě se však až příliš spoléhá na jednotlivé akční vložky, děj mezi nimi stále více a více sklouzává do monotónní rutiny a v poslední části se skutečně redukuje jen na přesun od bosse k bossovi. Vůbec je videohernost s přibývající stopáží stále evidentnější a evidentnější. Technicky zajímavé, nejlepší jsou imho druhá část od Shukou Murase (počátek pekla končící králem Minosem) a třetí od Jonga Sik Nama (počínaje obžerstvím a chamtivostí a duelem s Danteho otcem konče). Celkově však spíše zklamání a pocit nevyužitého tématu od počátku poplatného jen jako doplněk k video hře... ()

Freemind 

všechny recenze uživatele

Koukat se na to dá, je to vcelku energická, akční podívaná se slušnou atmosférou. Tedy - pokud jste nečetli originál a nechce se vám smát pokaždé, když na obrazovku vtrhne Dante coby svalnatá korba s válečnou sekyrou. Hihňal jsem se také u soubojů s příšerami, které na chudáka básníka vyskakovaly. Kerberos a Mínotaurus, fajn - ale král Mínós coby třípatrová polokamenná obluda??? WTF? - že se tak nesměle zeptám. Je to prostě strašný úlet a Dante se určitě obrací v hrobě, ale co - sranda musí být i kdyby dědu věšeli. Štvaly mě akorát pravidelné změny grafického ztvárnění hlavních postav, protože jednotlivé verze byly dost nevyrovnané. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (4)

  • Jak to bylo doopravdy?
    ○ Dante, celým jménem Durante degli Alighieri, se nemohl potkat s králem Richardem I. Lví srdce a zúčastnit třetí křížové výpravy, jelikož skončila 73 let před tím, než se vůbec narodil. Ale jeho prapraděd, rytíř Cacciaguida degli Elisei, bojoval za křižáky ve druhé výpravě a pravděpodobně padl ve vzdálené Svaté zemi.
    ○ Dante, jako dítě zasnoubený se stejně starou Gemmou Donati z ghibellinské aristokracie, měl několik synů a jednu líbeznou dceru jmenující se Antonia, která se po přijetí do kláštera přejmenovala na Beatrice. Dantova drahá, fascinující Beatrice di Folco Portinari, byla pouhý rok vdaná za bohatého bankéře jménem Simone de' Bardi a pak skonala při nelehkém porodu již ve svých 24 letech. (ČSFD)
  • Jako předloha pro film sloužila kniha "Božská komedie" od italského básníka Danta Alighieriho, přesněji část knihy s názvem "Peklo", která vznikla v letech 1307–1308. Stejně jako ve filmu je i v knize hlavní postavou sám autor Dante. (Hannibal92)
  • Když Dante a jeho průvodce Virgil postupují pekelnými kruhy, tak se pokaždé změní jejich vzhled. (Sejhamiik)

Reklama

Reklama