Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nad královským hradem krouží stín velikého draka, princezna Karolína si s pláčem zkouší černé smuteční šaty a na nádvoří hoduje pár pozvaných princů. Při dobrém jídle probírají, co by se mělo podniknout. První princ navrhuje nabídnout drakovi místo princezny pár set poddaných, druhý zase soudí, že v království zanedbali prevenci a že by se to drakovi mělo rozmluvit, a třetí princ o tom pro změnu zase složil píseň. Postavit se drakovi se však žádnému z nich nechce… V podzámčí ale žije loutkář Vítek, který princeznu tajně miluje. On jediný se sám dokáže postavit nebezpečnému drakovi. Draka také nakonec s pomocí dobré čarodějky s podivným jménem Micimutr přemůže. Musí ale slíbit, že o své zásluze pomlčí, jinak se drakova síla vrátí. A tak musí jen trpně přihlížet, když je hrdinský čin připisován protivnému a nafoukanému princi Vladimírovi… Výpravnou pohádku o naději, že zázraky skutečně existují, pokud se sami o ně pokusíme, napsala Irena Dousková a režie se ujal Vít Karas, který do hlavních rolí obsadil herecké hvězdy v čele s L. Šafránkovou, J. Bartoškou, J. Kretschmerovou, V. Dykem, M. Šoposkou, O. Novákem a M. Dejdarem. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (391)

duklak2 

všechny recenze uživatele

Panování pana Husáka mělo přeci jen něco do sebe. Točily se pohádky, které byly opravdu pohádkami. Měly děj, atmosféru a něco prostě do sebe. Rádi se na ně díváme i po několika letech. Nedovedu si představit, že si tuto pohádku pustím za 10 či 20 let. A pochybuji, že ji televize bude v daleké budoucnosti reprízovat. Opravdu tomu nevěřím. Chválím zde jen model draka, který se opravdu povedl, ale proč sakra byl ten drak tak málo využit? Ach jo, "vymodelování" toho stvoření dalo určitě dost práce, ale ne, ne a ne, scénáristé drakovi dali tak malou roli a já se těšil, že tak zlé zvíře uvidím minimálně půlku stopáže. Je to škoda. Paní Šafránová je už babička a já si na to nějak nemohu zvyknout, jelikož ji vidím pořád jako Popelku. Uvědomuju si, že všichni opravdu stárneme. Ostatní herecké výkony raději hodnotit ani nebudu. Tuto pohádku nechci už nikdy vidět. Hodnotím horšími dvěma hvězdami. A to jsem ještě velmi mírumilovný:) ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

dokonalé určitě ne,ale je vidět,že když se chce,tak to jde a ve své podstatě standartní pohádka dokáže být nejen zábavná ale i dobře udělaná,navíc bez troškovské nasládlosti a naivity.Tady vedle povedeného digitálu (hlavně drak se na české poměry povedl nadmíru),vévodí herci v čele se sympatickou princeznou,charismatickým králem,nestárnoucí Libuší Šafránkovou a správně přehrávajícím princem Dykem.Na štědrý večer dobrá volba...70% ()

Reklama

blackrain 

všechny recenze uživatele

Po pravdě řečeno jsem od této pohádky očekávala něco úplně jiného než jsem dostala. Údajně tahle pohádka měla převálcovat legendární Tři oříšky. To samozřejmě bylo tím, že spousta lidí včetně mě chtěla vidět nejnovější českou pohádku a nakonec dostola podivný slepenec příběhů, kde Libuška Šafránková vypadala jako přestárlá hippiesačka, co miluje kočky a skáče z jednoho světa do druhého. Mě nevadí, že se tu prolínají dva světy, protože to byl nápad zajímavý, ale bohužel jaksi nedotažený, protože všechno zůstalo stát na půl cesty a nevědělo, kam se to má vrhnout dřív. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Princ Bajaja udeřen do koulí dieselovým koštětem na Famfrpál aneb modernou vstříc horším zítřkům české pohádky. I když, spíše než pohádka špatné historické drama prolínající současnost, nebo fantasy, kterému záhy došly peníze i nápady. A v něm Libuška jako senilní jamajská domovnice, Bartoška s profilem pana Drtikola a Dejdar Ridi, co rád dávat do jídlo glukoza. Se ctí z toho všeho vyšel jen narcis-poeta Dick a ostrá tříhlavá saň, proti které je drak Mrak aspirant na Nobelovu cenu míru.. ()

Radek99 

všechny recenze uživatele

Moderní nemoderní pohádka. Mladý režisér Vít Karas podává celkem dobře dávkovaný mix tradice a progrese. Tím propojením reality a pohádkového světa, který trochu připomene osvědčený koncept legendárního seriálu Arabela (přechody mezi oběma světy jsou také podobně atraktivní), má jednak šanci oslovit dnešního dětského diváka, druhak přinést do zaběhlé rutiny české pohádkové tvorby nějaký nový vítr. A když už jsem zmínil Arabelu, je pravda, že při sledování téhle pohádky jsem měl několikrát pocit, že se dívám na nějaký nový dětský televizní seriál, kterými byla tvorba Československé televize proslulá... Škoda, Micimutr by seriálový svět slušel primárně více než ten čistě pohádkový. Svět (i ten televizní) je dneska prostě někde jinde - jako důkaz budiž zmíněn fakt, že věčná pohádková princezna Libuška Šafránková začala být obsazována do rolí čarodějnic... ()

Galerie (18)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se na hradě Zvíkov, v Ledči nad Sázavou a na skalách Velké Ameriky, ale také na malostranských střechách v Praze. (M.B)
  • Drak vzniknul pomocí počítačové 3D animace v Grafickém studiu České televize. (Lynette)

Reklama

Reklama