Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (Cinemart)

(více)

Videa (13)

Trailer 1

Recenze (320)

Spooner 

všechny recenze uživatele

Že bychom zde po Legu měli během jednoho měsíce opět jeden z nejnápaditějších a nejvtipnějších animáků posledních let? Ano, je to opravdu tak! Nápady a šílenými (nejen) historickými odkazy přetékající pecka, která jede od samého počátku na plný plyn a až do svého epického finále se vlastně nezastaví. Dětské publikum bude hlavně ve druhé polovině už možná trochu mimo a užívat si to budou překvapivě hlavně starší ročníky. I pro caparty se zde ale najde pár povinných pádů a roztomilých ksichtů s dávkou rodinných moralitek navrch. I to ovšem dospělí pod nekonečným návalem gagů s chutí prominou. Navíc si to přímo říká o vlastní seriál.80% ()

Nevka 

všechny recenze uživatele

Pan Peabody a Sherman mě docela zklamali. Ano, je tady jedno velké (a povedené) rodinné poselství, ale co s tím, když animace není nikterak převratná (hlavně lokace a okolí bez větších detailů) a jednotlivé historické období jsou místy až kriticky nevyužité. Pro doplnění. Francouzskou revoluci, Egypt, Řecko + všechno kolem těchto etap naprosto miluji. S humanismem, ale spíše renesancí už jsem trochu na štíru, ale přesto mě to z historického zajímá. První dvě zmíněné jsou ještě zábavné, neagresivní a v rámci animáku pro děti povedené. Navíc mají dost výrazný historický přesah a vzdělávají. To je vždycky plus. S přesunem v čase se ale dostaneme k da Vincimu, z čehož si vzpomenete maximálně na jeho (opravdu výborné) dítě, a myšlenku s vírou při přeletu nad městem. Řecko (moje srdcovka) a dobývání Tróje (ano, vím, že ta není v Řecku, ale směřuji to na postavy) je už vyloženě infantilní a postavy se nedají vystát. Mám na mysli hlavně "komparz" v podobě vojáků a absolutně dehonestovaného Oddysea, který se v análech musí obracet ještě dnes. Chápu, že to je pro děti, které se chtějí hlavně smát hlouposti postav, ale museli z toho udělat až takovou zvrhlost? Já myslím, že nemuseli... Neřeknu, kdyby film chtěl servírovat jen čistě dětskou taškařici, ale tady se tvůrci evidentně snažili o něco většího. Finále je už trochu přitažené za vlasy a celkový dojem to tedy udrží maximálně na 3 hvězdách. Existují nicméně mnohem horší animáky, ale tohle má aspoň nějakou základní myšlenku a ve své podstatě to pobaví. Kdyby byla animace o něco lepší, možná bych se zavřenýma očima šel i o kousek výše, ale takhle tu degradaci prostě nepřekousnu. ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Luxusní animák. Až mě překvapilo, jak lehkovážně vedle mě proplul. Naštěstí jsem si na něj vzpomněl a nadchnul mě mnohem víc než také letošní, všude opěvovaný, Lego příběh, který mi nesedl úplně na 100%. Asi začnu více sledovat animáky v angličtině, protože dabing Perabodyho je naprosto fenomenální a zcela mě uchvátil. A to Tye Burella jako herce příliš nemusím. Přislibovaná vážnost tématu a celého toho absurdního kolotoče s cestováním v čase je na místě, přičemž se daří tvůrcům prezentovat vlastně úplný opak a člověka to jednak baví a jednak ho to rozesměje...a to i dospělého. A když se v dnešní době draků a tučňáků a mimoňů povede u mě něco takového vyvolat, nesmírně si toho vážím. Naposled jsem se takhle u animáku bavil právě u Já, padouch 2, kde jsem se sice hlavně smál, ovšem u Mr. Peabody & Sherman jsem spíše hltal absurdnosti každé scény a film si užíval jako celek...90% ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem neviděla tak zábavný a boží animák. Pan Peabody vynalezl kromě stroje času taky zumbu, peče křepelky (a jeho kuchařské umění mi připomnělo "Ratatouille") a se svým adoptivním synem prožívá neskutečná dobrodružství. Taky se mi hodně líbily ty přelety nad Florencií, opravdu krásně "namalované". Nuže, kvalitní podívaná pro malé i velké diváky. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Jeden nápad střídá druhý chrlen z plátna kadencí kulometu. Tu jako skvělá scéna, jinde jako skvělá hláška a mezitím se ještě blýská spoustou drobných, občas téměř nenápadných detailů. Přitom je vše sestaveno a vybudováno tak, že se pobaví děti a možná ještě lépe jejich starší doprovod, a že je to současně vtipné i dojemné, akční i pohodově rodinné. Rozhodně zatím nejlepší animák roku. ()

Galerie (55)

Zajímavosti (6)

  • Když se hlavní hrdinové nacházejí v trojském koni, nachází se zde též postava Meneláa. Ten však byl podle mytologie zabit v bitvě ještě před postavením trojského koně. (Janzic999)
  • Na Shermanově krabičce na oběd je obrázek vědce Stephena Hawkinga a nápis "Brief History of Lunch", v překladu "stručná historie oběda". Jde o narážku na Hawkingovu slavnou knihu "A Brief History of Time", česky "stručná historie času". (D.Moore)
  • Skladba, jejíž úryvek hraje pan Peabody na didgeridoo, se jmenuje Těžká radost a pochází z alba Didgeridoo Solo Ondřeje Smeykala, českého profesionálního hráče na tento nástroj. (D.Moore)

Související novinky

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST

10.07.2014

Volné seskupení čtyř artových kin v Praze: Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 10. do 16. července tohoto roku BEST FILM FEST, týden nejúspěšnějších a divácky nejnavštěvovanějších filmů první… (více)

Reklama

Reklama