Reklama

Reklama

Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (1 040)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Zprvu jsem na film vůbec nechtěl do kina jít, ale nakonec jsem mu šanci dal na popud ohlasů diváctva. Nakonec bych snímek definoval jako mírný nadprůměr, jelikož sliby v určité odlišnosti oproti divčím hrdinkám typu Hunger Games a Divergence (jedná se v podstatě o ten samý žánr, knižní předlohy jak přes kopírák) se ve mně nepodařilo naplnit. Klišé střídá klišé, tempo kolísá a příběh se alespoň trošku slibně rozjede až ke konci, aby (ne)velkolepý začátek trilogie zakončil - cliffhangerem (a to skoro až tím brutálním). Alespoň, že to obsazení nepříliš známých herců je ku prospěchu věci, hlavní hrdina Dylan O'Brien je celkem sympaťák a i na toho týpka z Millerových na tripu si zvyknete. Čekal jsem možná trošku víc, ale faktem je, že tyhle dětský romány teď jedou a to nejlíp tak, když se od sebe moc neliší...60%...[28.9.2014_Cinema City_Nový Smíchov] ()

Peytl 

všechny recenze uživatele

Nalejme si čistého fridexu, na Osmana film pochopitelně nedosáhne, i když by se Lafita nabízel vzhledem k osazenstvu a ač se tlupa Bíbrů snaží a předstírá sebevíc, aby ukázala, že je majitelkou aspoň jedněch erárních varlat, my, dospělci... my jim věříme leda hovno, klecí teleportovaná Transka nepředstírá nic, snad jen hraní. Špatné. No nic. Snad bude aspoň v šestnáctém díle, který se bude točit z čistočiré dobroty, vysvětleno, kam chodili holobrádci k lazebníkovi, zatímco v šedesátém třetím pokračování Hangrgejms bude vysvětlena leda ta nejkyselejší prdel. Ve srovnání se zmíněnou slátaninou pro lobotomované nezletilce, je Labyrint o třináct levelů výš a i přesto ho mohou s klidem pouštět hafům v Jabloneckém útulku, aniž by jim zavařili šedou můru kostkovou. Mně, protože jsem velmi chitrí, tak mně se líbili ti Rmutové, Rmuti... ty kurvy nohatý a hošani si s nima aspoň sporadicky zapíchali. Málo labyrintu, hodně moralizování, to asi aby byla rovnováha mezi pubertálními vzory, na jedné straně píča létající na kouli, na straně druhé Thomas Dušín. Na adolescentní film, který je primárně určen pro dnešní (ouuu) dorost a nás, přestárlé, senilní geronty vcelku pohoda, jasně, bojím se věcí příštích, ale nemůžu vehementně a předrsně tvrdit, že se (pokud nezemřu) na další dílec nemrknu jedním, zeleným zákalem obdařeným vokem, což u hladové chujoviny můžu zaručit... páč by se vlastně jednalo o eutananastázii. ()

Reklama

ORIN 

všechny recenze uživatele

Překvapivě dobrý film o teenagerech pro teenagery, z něhož by se mohla stát podobně úspěšná sága jako Hunger Games, i když asi ne s tak širokou základnou fanoušků. Je to solidně odvyprávěné a vystavěné (omezená, komunikativní narace, postupné dávkování informací, rozsah vědění jako hlavní postava), není to natolik hloupé a logicky děravé, aby to člověka otravovalo (žádná romantická linie), dílčí motivy jsou funkčně zapojeny do vyprávění (např. Thomas bojuje s Gallym, aby si posléze vzpomněl na svoje jméno; Thomas se nakazí, aby si vzpomněl na vše ostatní - informace tak získává i divák), relativně neokoukaní herci nejsou příliš prkenní. Naznačení širšího rozměru v závěru pak diváka dokáže nalákat na druhý díl, který někdy za rok bezpečně přijde do kin a s ním snad i větší rozvinutí charakterů postav. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Spoiler alert. Film ma pozitívne prekvapil, aj keď vekový priemer hercov bol asi 18 rokov. Musím však napísať, že som mnohým veciam neporozumel a práve tento fakt ma nabádal hodnotiť o hviezdičku menej. Veci ako napríklad, k čomu je dobré testovať 5 rokov deti, ktoré majú v labyrinte svoje pravidlá a každý deň robia to isté, alebo ako sa Gally dostal na konci k skupine, keď sa všetky dvere zavreli, alebo prečo poslali Thomasa a Teresu do labyrintu.. To všetko sú veci, ktoré akoby mali byť vysvetlené v ďalšej časti, ktorá sa pravdepodobne ani neplánuje. Cez to všetko ma film ale bavil a neboli tam ani minútu nejaké hluché a nudné miesta. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Vážně nesnáším, když kamera trpí Parkinsonem. Po několika (zdánlivě nekonečných) vteřinách chaotického třasu, zběsilých střihů a snahy vnímat, čí ruka se mi to právě mihla před xichtem, který z aktérů to právě schytal a tak podobně, zkrátka rezignuji a nějakou dobu trvá, než se do děje znovu ponořím. K FILMU: Čekala jsem víc. Předlohu jsem nečetla, ale upřímně doufám, že se z toho nakonec vyklube ještě něco jiného, protože zápletka virus-mozek-testování mě opravdu, ale opravdu neuspokojila. Pominu-li nakousnutou zápletku, zbytek příběhu není špatný, jen škoda, že se jedná o updateovanou "Kostku" (motiv přeskupujícího se bludiště, "no way out", specifická skupina lidí, kteří netuší, kde jsou, proč tam jsou, ani jak se tam dostali a tak podobně). V porovnání s "Hunger Games" či "Divergencí", kteří mě, jakožto další několikadílné teenage sci-fi based on a book by *někdo*, skutečně překvapily a zaujaly, je "The Maze Runner", i přes všechna svá pozitiva (scény uvnitř bludiště, někteří herci...), neskutečně slabý a předimenzovaný. Návštěvu druhého dílu v kině si ještě rozmyslím. ()

Galerie (167)

Zajímavosti (20)

  • Režisér Wes Ball a predstavitelia Fox Studios sa pôvodne stretli kvôli nakrúcaniu celovečernej verzie jeho krátkometrážneho filmu Ruin (2012). Ponúkli mu však možnosť režírovať Labyrint: Útek a on ju prijal. (Laslo)
  • Nejoblíbenější scéna Dylana O' Briena (Thomas) byla ta, ve které se wrestlingovým způsobem pere s Gallym (Will Poulter). (ČSFD)

Související novinky

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu

27.09.2014

Irský herec Aidan Gillen se objevil třeba v Temný rytíř povstal, kriminálce Blesk nebo letošním dramatu Kalvárie. Nejvíc lidí ho ale zná jako Malíčka ze Hry o trůny, kde pletichaří jako o život a… (více)

Reklama

Reklama