Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Povídkový film podle knížky slovenského autora Pavla Zeleňáka "Keď sú tajomstvá iba služobné".
Ve čtyřech tragikomicky laděných povídkách: tajemství bankovní,zpovědní, lékařské a státní, se divák dozví, co všechno se může stát, když bankovní úředníci, farář, lékař a ministr vyzradí, nebo zneužijí služební tajemství. Bez ohledu na důvod svého jednání tak mohou způsobit kuriózní potíže, nebo i tragédii. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (34)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Na pomezí dvou a tří hvězd se pohybuje tento film. Bohužel to vypadá, že Tomáš Magnusek stále nepochopil, že se nemá pohybovat kolem filmu a měl by si najít jiné povolání. Navíc tentokrát se na filmu podílela prakticky celá jeho rodina. Opravdu nechápu, proč to dělá, ale dělá to špatně. Nic jiného se ani od filmu, který produkuje, režíruje nebo v něm hraje Magnusek, nedá čekat. Film není špatný námětem, ač některé povídky nemají konec anebo je ten konec hodně prapodivný, ale především tragickým scénářem. Navíc bych ještě doplnil příšernou kameru, která ničí dojem hlavně v první povídce, pak se trochu lepší. A pak hudba. Nevhodná a místy doslova otravná. Dále bych ale uvedl, že nechat vykrádat byt jednaosmdesátiletým profíkem v podobě Zdeňka Srstky, je při vší úctě, kterou si tento herec nepochybně zaslouží, směšné. Stejně tak obloustlý Magnusek v podobě tajného agenta, který se rozběhne, aby pochopil, že by nedoběhl ani dvounohého psa, je nápad hodný idiota. Při těchto nápadech se chytáte za hlavu a bohužel to nejde jinak. Musel jsem dát nižší hodnocení. Tvůrci některé věci prostě nedomysleli a proto z docela zajímavého nápadu vyšla zase jenom sra.ka. Škoda. Chce se říct: A zase ten Magnusek... ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Vskutku neobvyklá herecká sestava, docela zajímavé příběhy, ale podprůměrně udělané. Amatéřina čiší totálně hlavně v interiérech, které jsou evidentně "zapakatel". Hned u jedné z prvních scén, při předávání stomilionové výhry od ředitele loterie v jakési kotelně, mi málem upadla čelist. Na některých scénkách je pak vidět, že nějaké peníze byly, ale takhle to přece nejde dělat... ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Taková škoda takhle potřísnit hodně dobrý scénář. Na druhou stranu, udělal si to autor sám, takže litovat ho nebudu. Naprosto nanicovatá režie dělá šmíru i z druhdy minimálně průměrných herců. Za nejveselejší moment filmu lze považovat angažování Magnuska coby představitele poručíka tajné služby, jeho ladný běh za ministrem je důkazem toho, že by se v ozbrojených složkách našeho státu neztratil. Lumpové by se umlátili smíchy a byl by klid. Za nejtragičtější bych označila vystoupení páně Zeleňákovo jako herce, kdekterý grenadil by mu mohl závidět tvrdost. A za hnusné lámání češtiny bych mu s chutí zlámala hnáty. ()

anitae 

všechny recenze uživatele

Scénář ještě dobrý, ale to co předvádějí herci je dost děsné i na mě. Zkušeným hercům odpouštím, chápu přivýdělek k důchodu, ale když jsem slyšela a viděla dědice Pavol Zeleňák? z druhé povídky tak mě braly mory. První povídka o výherci 100 mega předaných v kotelně a užvaněné bankovní úřednici, druhá o dědici a zpovědním tajemství, třetí o kamarádech účetních před důchodem, a čtvrtá přísně tajné...to už jsem nedala. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Tajemství bankovní (dědictví), zpovědní (obraz), lékařská a státní jsou u nás fakt v dobrých rukách. 1)  Vymyslet neobyčejně bizarní okolnosti porušení zpovědního tajemství muselo scenáristovi a režisérovi Pavlu Zeleňákovi dát silně zabrat. Zvláště v této povídce přihoďme amatérské herecké výkony (dědic - mistr režisér osobně i kněz Rudolf Jelínek) a svět bizáru získal nový přírůstek._____ 2)  Celý film působí poloamatérským dojmem._____ 3)  Angažování postarších herců trochu připomnělo sraz gerontů. To by samozřejmě ani v nejmenším nevadilo, kdyby měli, co hrát a režisér byl režisérem a ne jen Magnuskovým klonem.  .                     .             .                                      .                                                                           .                                                                         .                                                                                                              .                                      .           . ()

Galerie (13)

Reklama

Reklama