Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Manželské povídky, které Vít Olmer psal pro časopis Playboy v době, kdy jeho šéfredaktorem byl Arnošt Lustig, mají v sobě vtip, často až absurdní pointu a nezapřou, že autor je bedlivým pozorovatelem života kolem nás. Pět z nich vybral pro svojí novou českou komedii, jejímž společným jmenovatelem se stal herec Jiří Krampol, hlavní představitel každé z nich.

Francouzská trojkombinace je humornou úvahou o tom, co může potkat úspěšného podnikatele, dá-li jednoznačně přednost práci před svoji mladší, atraktivní ženou. Protože i ta jednoho dne - vlastně zcela náhodou - pochopí, že peníze nejsou všechno...

Svatozář. Pan Divoký je zdánlivě tichý důchodce a bezbranný muž pod pantoflem. Že tomu tak docela není, pochopí až ušní lékař, který zase vzdoruje hned dvěma partnerkám najednou. Jen na okamžik zaváhá, zda by paní Divoká neměla znát pravdu o svém muži. Ale pak pochopí, že by svého pacienta připravil o jedinou zbraň a útočiště.

Sólo na bicí. Bimbo je "přerostlý" bigbíťák a jeho žena, které ne náhodou říká Yoko, už dávno rezignovala na to, že by někdy dospěl. Žijí spolu na chalupě a monotónní rytmus jejich dnů nečekaně změní vpád zločince, prchajícího před policií. Bimbo a Yoko jakoby se znovu setkali.

Ostrov lásky. Dovolená, ať už kdekoli, by měla být výletem za hranice všedních dnů. Ustaraný Ing. Zawinul ale u Jadranu neustále pracuje a řeší neřešitelné problémy ve své firmě. Toho si povšimne pan Rozvinul a nasměruje svého nového přítele na zcela jinou cestu. Někdy stačí opravdu tak málo.

Waterloo po česku je příběhem pražského památkáře Hrušky, zakřiknutého úředníčka, překážejícího ve světě své atraktivní ženy a ambiciózní dcery. Před každodenním papírováním, byrokracií a marnými diskusemi utíká do napoleonské doby a mění se v udatného maršála. A pak se mu jednoho dne podaří být hrdinou i v současnosti a utéct možná jednou provždy. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (256)

lizardking odpad!

všechny recenze uživatele

Lze-li na českém filmu posledních 20let něco obdivovat, je to výlučně schopnost tvůrců dávat svým filmům skvělé názvy. Tohle je opravdu Waterloo kdysi dávno talentovaného Víta Olmera.Proč to vzniklo, netuším.Asi proto, aby Krampol mohl popřít, že kdysi vystudoval herectví.Ovšem tady nebyl zdaleka nejhorší. Na tom filmu bylo otřesné všechno.Ed Wood by tak špatný film natočit nedokázal, asi ani kdyby chtěl.Scénář to asi nemělo a za herecké výkony všech představitelů by se hluboce styděl poslední nejnetalentovanější komparsista.FUJ ()

ekomo odpad!

všechny recenze uživatele

Od začátku až do konce jsem se snažil najít na tomto filmu alespon něco dobrého, bohužel mé úsilí vyšlo, jako ostatně vždy, vniveč. Jiří Krampol ze sebe udělal prvotřídního hlupáka, kterým ostatně beze sporu je. Je také škoda, že například paní Holubová nebo Vašáryová se vůbec pletli do téhle Olmerovské šarády. Vít Olmer už poněkolikáté ukázal, že ve filmové branži nemá co dělat a že dělá jen ostudu Českému filmu. Po zhlédnutí tohoto snímku jsem litoval ztráty drahocených necelých dvou hodin života. CSFD dává "Waterloo po česku" 7%, já dávám 1% za aspon trochu ucházející hudební režii. ()

Reklama

Gemini odpad!

všechny recenze uživatele

Zdá se, že o titul nejhoršího režiséra na CSFD soupeří dva borci, a není to náhoda, že oba pocházejí odsud, ze socialistického Polska, ne to nic, nechal jsem se unést, přece jen při pomyšlení na tuhle hrůzu potřebujete nějaké rozptýlení, a to hodně kvalitní...ptáte se, kteří to jsou? Jeden je nasnadě, a tím druhý není nikdo jiný než kolega Soukup....Tosim to ve svém komentáři ošéfoval daleko lépe, a o poznání profesionálněji než já, takže to zabalím...proč tady taky zůstávat byť jen o vteřinu déle, než je nutné... ()

Hromino odpad!

všechny recenze uživatele

Už když uvidíte na plakátu Jiřího Krampola, který je navlečen do černé vojenské uniformy a na hlavě mu trůní napoleonská čepička, začnete tušit, že tenhle skvost je pozdním dílem Víta Olmera srovnatelný se dvěma díly Playgirls. Ten, kdo tento film viděl (nebo aspoň přežil u obrazovky 5 minut), pozná, o čem mluvím. Neskutečný hnůj, který psychicky týrá diváky. ()

Cimr odpad!

všechny recenze uživatele

Nesoudím okamžitě podle kritických ohlasů ostatních (ve stejný den jako Waterloo jsem viděl Ulovit miliardáře a moc se mi to líbilo) a i na tomto filmu jsem se chvíli snažil chvíli najít něco pozitivního. Bohužel hned po první povídce jsem tušil, že tady nenajdu vůbec nic. Není to ani vtipné, ani dojemné, ani hodné zamyšlení, příběhy jsou zkrátka úplně o ničem, neustálé narážky na sex a minulý režim jsou odporné, hlášky (,,její vagina pak vypadala jak vánoční stromeček") totálně trapné a celkovému dojmu rozhodně neprospívá angažování Jiřího Krampola do hlavní pětirole. Ten člověk je mi stále méně sympatický, a to jsem si myslel, že už to nejde. Ve svém pořadu kritizuje oscarové filmy (jsou to podle něj kraviny a nechápe, jak jim mohl někdo někdy nějakou cenu dát), naopak vyzdvihuje režiséry jako je Troška a Olmer. Když má pak předvést své umění, nevyleze z toho nic jiného než křeč. Film mu dával velkou příležitost rozehrát hned několik postav (senilní důchodce, energický bigbíťák, přepracovaný podnikatel) a každou zahrát trochu jinak, aspoň by v tak mizerném filmu bylo na co koukat. Ale ani to se nepovedlo. Ať je to ten nebo ten, pořád je to Krampol se stejnými grimasami a stále stejnou iritující intonací... ()

Galerie (12)

Zajímavosti (1)

  • Během premiérového měsíce vidělo film v českých kinech 5 682 diváků, což znamenalo tržbu 588 406 Kč. Snímek se tak stal 29. nejnavštěvovanějším filmem a 8. nejnavštěvovanější premiérou měsíce září 2002. (cinema_cz)

Reklama

Reklama