Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na počátku zahlédne Marta svatbu své kamarádky Aleny. Potom jde do blízkého železářství pro kroužky na záclony. Po prodavaččině tradičním "nemáme" si nechá zavolat vedoucího Viktora Tomáše. Ten se jí omluví, že zboží není na skladě a vzápětí jí vyzná lásku a požádá ji o ruku. Večer jej doma čeká nemilé překvapení. Všude je nepořádek a Marta, která místo večeře hledá svatební fotografie mu vyčte, že scénku s kroužky, kterou si rok co rok připomínají své seznámení, stále více odbývá. Viktor se marně domáhá večeře a pak se na nápad Marty vydají na návštěvu novomanželky Aleny, která je mimochodem skvělá kuchařka. Idylka, která u kamarádky vládne oba hosty překvapí. Alena jim však prozradí, že si tentokrát (vdávala se již potřetí) nechala najít ideálního partnera pomocí počítače. Marta s Viktorem zapochybují, zda se k sobě vůbec hodí a navštíví proto kybernetický ústav, kde počítač zjistí, že jejich manželství se rovná hazardu. Nechají si pro sebe najít ideální partnery a přes důrazné varování tetičky Emilky se rozhodnou se svými "ideálními partnery" sejít. Jenže jak už to v českých komediích bývá, všechno se řádně zamotá, protože ani jeden z nich se napoprvé nesetká s tím pravým. Hudební skladatel Petr Karát místo sebe poslal na schůzku s Martou instalatéra Frantu a Viktor navštíví ordinaci "své" doktorky Tuchlové právě v den, kdy ji zaskakuje energická Soňa Brčková. Jak už to končívá, sejdou se nakonec všichni aktéři, včetně tetičky Emilky, Aleny a jejího ideálního manžela, pravých i nepravých ideálních partnerů u Tomášů a vypukne ten pravý šťavnatý zmatek, který dělá komedii komedií... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (159)

Oskar 

všechny recenze uživatele

Dráždí mě, že se každý novinový pisálek povýšenecky naváží do komedií Petra Schulhoffa, kdykoli se objeví v tv. Takové ty melodramatické nářky, jak strašlivě utrpěla česká kultura, když televize podvacáté zreprízovala "Miláčka" atd. Jak ubohé je strefovat se zas a znovu do snadného terče, jakým je označení "satirická komedie", je-li tato natočena během normalizace. Ono je to trochu jinak. Schulhoff točil vpodstatě klasické americké crazy komedie, zasazené do českého prostředí. Satirická nálepka sloužila jako vějička pro schvalovací orgány. Jen pro zajímavost: i dvojice Svěrák-Smoljak tak začala a na titulní stranu scénáře Jáchyme, hoď ho do stroje! nastražila jako motto (vymyšlený) citát Marka Twaina "Neukazuj dlaně cikánce. Plivni si do nich a ukaž, co umíš." :-) Ale zpátky k Schulhoffovi: tři z jeho komedií jsou opravdu ušmudlané socialismem, tři jsou ale neutrální a Hodíme se k sobě, miláčku? je první z nich. A s nejlepším scénářem. Když to přeženu, tak řeknu, že zápletka a postavy by obstály i v manhattanských ulicích a bytech v nějaké konverzačce Neila Simona. Když pominu nedodané kroužky na záclony, v celém filmu není nic, co by se bezprostředně týkalo doby vzniku. Tři postavy (Bláha, Menšík, Filipovský) dokonce provozují cosi jako soukromé podnikání; kostýmy, interiéry, dialogy... vážně to někomu připomíná reálný socialismus? Mně tedy ne, zato se královsky bavím. 80% ()

Aidina 

všechny recenze uživatele

Mám ráda scény, kde je Iva Janžurová a její Kája - František Peterka. To je perfektní dvojka, ty jejich hádky a pak usmiřování. ..."Je to zelená. Ne, zelenkavá.... Co mě vždycky dokonale rozesměje, jak Janžurka během předávání dobře míněných rad své kamarádce klepe cigaretový popel do boty, kterou má na stole. A pak si to uvědomí a hodí botu na zem aniž by přestala mluvit... To prostě umí jen Janžurová:-)) ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

nostalgické -3* průměrná socialistická komedie, která si bere na paškál vztahy, o kterých rozhoduje inteligentní moderní kybernetika - prostě skoro jako dneska ;-). Pojetí slušné, ale nic výrazného a i přes kvalitní obsazení se moc neujala. Přesto na tři hvězdičky to dá. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Spojení Brejchové s Brodským je vynikající, ale kdykoliv si vybavím tenhle film, nelze si nevzpomenout na zelenou Ivu Janžurovou a trabanta Františka Peterku. Vztahová komedie, kterých se dnes točí plná pr.. přehršel, ale téměř žádnou z nich nemusím vidět víc než jednou a u většiny z nich pak ani jednou. ()

Monicina 

všechny recenze uživatele

Výborná dvojica Brodský - Brejchová a Janžúrová - Peterka. Aj Rázlová, Zázvorková, Menšík a Bláha hrali skvele. Dej zábavný, hysterické scény, boj o kroužky do záclon, a ten záver, všetko spolu ladilo. Chladne a racionálne pôsobiaca pani doktorka v úlohe Rázlovej a na opačnej strane hysterická Marta, veľmi vhodne sa zvolili herci na tie role. Gaučový a stále hladný Viky a elegán pán skladatel Petr Karát detto. A do toho primitívnejší a prostoduchý inštalatér, zahraný Menšíkom. O Peterkovi a Janžúrovej ani nehovorím, tým to spolu vždy ladilo. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (25)

  • Tomáš (Vlastimil Brodský) je vedoucím železářství, které sídlí hned vedle památného domu U Rotta na Malém náměstí 3 v Praze na Starém Městě. Železářství zde bylo od roku 1850 a přežilo i éru komunismu. Zaniklo až po roce 1989, správněji bylo přestěhováno do Linhartské 6, asi 50 m od domu U Rotta. (sator)
  • Film zarobil 5 miliónov korún, a tak režisér Petr Schulhoff začal písať druhý diel, ktorý ale nedokončil, lebo pár rokov na to ochorel zákernou chorobou, svoj zlý zdravotný stav psychicky neuniesol a nakoniec sa doma obesil. (Zdroj: ahaonline.cz) (Raccoon.city)
  • Výrobnej skupine filmu sa podarilo jednak ušetriť na stanovenom rozpočte, jednak film dokončiť v skoršom termíne ako bolo plánované. Skupina tak splnila svoj „socialistický záväzok“, ktorý si predsavzala pri príležitosti 30. výročia oslobodenia ČSSR Sovietskou armádou. [Zdroj] (Raccoon.city)

Reklama

Reklama