Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (245)

kingik 

všechny recenze uživatele

Nesmrtelný příběh Jean Valjeana má stále něco do sebe i v bídných českých exteriérech. Liam Neeson versus neústupný Geoffrey Rush. A příběh Victora Huga ožívá v další verzi. O ději se nemá cenu rozepisovat, protože je dostatečně známý. Z galejníka je boháč a má za sebou podezíravého konstábla. Oproti nejnovější zpívané a vyšperkované verzi tahle působí, jako chudý příbuzný. Film vypadá lacině především tam, kde historické filmy mají mít největší sílu. Dobové kostýmy a výprava však tentokrát nijak neohromí a je vidět, že se na filmu šetřilo, a to i na technické stránce. Neeson nehraje nijak špatně, ale proti vynikajícímu Rushovi neměl šanci a byl naprosto zatlačen do kouta. Rushův prohnaný konstábl Javert je postava, která výrazně hýbe dějem a posouvá ho ze statické roviny. Dalším kladem je poměrně ponurá atmosféra, která se line celým filmem a postupně houstne. Jenže film má kupodivu inklinaci k televiznímu formátu, a tak jen nepříjemně vynikne poměrně těsný rozpočet, včetně slabého vizuálu. Srovnávat tuhle verzi s tou nejnovější muzikálovou, je jako srovnávat NHL s Extraligou.Tahle verze je takový přijatelný střed a je výhodou se na ni podívat, hlavně pokud jste neviděli moc jiných verzí Bídníků a nemáte přehnané nároky. Tahle verze až tolik nesmrtelná nebude a mohla by být také kratší. Mé hodnocení: 60% ()

Paldiny 

všechny recenze uživatele

Málokedy sa stretnete s tak predvídateľným filmom, kde každý pohľad, každý skutok Vám prezradí čo príde s nasledujúcou scénou. Na pohľad televízna produkcia tomu nepridá (revolúcia trpí najviac) a film poteší iba dobrým obsadením zásadných rolí. Neviem ako je to s predlohou Victora Huga či bola rovnako naivná (postava Jeana Valjeana je stelesnením dobra), hlúpučká (ostro sledovaný revolucionár sa potajme stretáva s jeho dcérou) a nelogická (komisárovo chlapské gesto). Tu to prekypovalo situáciami, kde sa Vám chcelo kričať po hlavných protagonistoch a ich úprimných skutkoch, ktoré možno uľavili ich svedomí, svetu nepriniesli zhola nič. Veď len hlavná postava a jej priznanie sa súdu nedáva vôbec žiadny zmysel. Dnes uznávaný starosta s trestnou minulosťou sa rozhodne pre záchranu jedného pomäteného prosťáčika udať a tým zbaviť svojho vysokého postavenia, popri čom by na jeho poste mohol pomôcť stovkám iným ľuďom a pokračovať v splácaní dlhu spoločnosti v roli Matky Terezy akú si zvolil. Nie, on sa musí priznať a vydať do role vyhnanca. A čo tí Bedári, kto to vlastne boli ?? Dej sa im akosi nevenoval. Svoje publikum si film ale nájde, vidím to najmä v starších ročníkoch, ktoré vyrastalo na Angelike a podobných typoch. Tí v ňom objavia istý druh klasiky, teda myslím, že by moja starká mala z Bedárov veľkú radosť. ()

Reklama

Itar 

všechny recenze uživatele

S touhle látkou a herci by si v případě neúspěchu měl režisér nechat setnout hlavu... To se naštěstí neděje a mně jakožto divákovi nepolíbenému ostatními adaptacemi vzali Augustovi bídníci dech. Především potom bezkonkurenční Geoffrey Rush, jehož Javert je velice blízko slůvku dokonalý. Režie nechává většinu práce na hercích a občas to všechno podbarví klasicky znějící Poledourisovy tóny. Jediná škoda je zkratkovitosti děje v první půlce filmu. Natáhnout stopáž klidně ještě o jednu hodinu a jednalo by se o monumentální snímek. Takhle jde "jen" o v rámci mezí citlivě natočený film podle vynikající předlohy s neméně dobrými herci. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Strhující přepis slavné knihy, který ji svými kvalitami v jistých aspektech dokonce i převyšuje. Příběh je plný napětí a divák se po celou dobu prakticky nemá šanci nudit. August režíruje znamenitě a několik málo kiksů promptně zamaskovává výtečnou výpravou a zajímavým vypravěčským stylem. Liam Neeson sem padne jako ulitý a démonický Geoffrey Rush stejně tak. S největší pravděpodobností skutečně nejlépe a nejpůsobivěji zfilmovaná verze a celkově až překvapivě vynikající výkony všech složek, podílecíjích se na filmu. ()

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Bylo by to i o hvězdičku víc, nebýt toho debilního konce. Vím že za to může Hugo, ale bylo to fakt strašný! Fízl se tak dlouho žene za "hrdinou", aby mu na konci daroval milost a zabil se sám = kravina! Tomu by neuvěřilo ani malý děcko na tripu! Ještě ke všemu, když revolucionáři toho fízla chytnou, tak mu asi tak 4krát vyhrožují, jak ho zabijou atd. A NIC se nestane! Samý kecy a a nic víc! Takhle podělanej konec jsem už dlouho neviděl! ()

Galerie (38)

Zajímavosti (11)

  • Ve scéně, kdy se komisař Javert (Geoffrey Rush) spoutá a poté úmyslně spadne do řeky, můžeme vidět, jak se mění její hladina. V prvním záběru je klidná, v dalším střihu sledujeme rozvířenou řeku a ke konci opět klidnou hladinu. (Mr.Hudson)
  • Při natáčení v Žatci došlo k omylu při přípravě scény s výbuchem. Nečekaně velká detonace rozbila všechna okna v ulici. (jenik71)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Victora Huga. (Terva)

Reklama

Reklama