Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když byl Kevin Mitnick mladý, tak se hackováním bavil do té doby než jej chytila FBI a on dostal podmínku. Ještě během podmínky se však dostal k systému S. A. S., díky kterému se mohl připojit na jakoukoliv linku. Systém se zdál nezlomný, ale Mitnick jej překonal a začal krást informace v hodnotách, které se pohybovaly v milionech. Dva roky po něm marně pátrala FBI. Pak najali Tsotumu Shikomura. Experta, který je placen vládou a velkými firmami k tomu, aby byl před hackery vždy o krok napřed. Teď se však zdá, že našel v Mitnickovi úplně nového protivníka a souboj se brzy přenese z klávesnice i do reálu. (Isherwood)

(více)

Recenze (34)

blackJag 

všechny recenze uživatele

Příběh Kevina Mitnicka určitě skýtal velký potenciál, to by ho ale museli dostat do rukou lepší tvůrci, aby byl využit. Film je zalidněn zbytečnými a trapnými postavami ( polda neustále žmoulající obří doutník, ukecaný a debilně se tvářící černoch, ...), které zdržují tempo a to ani nemluvím o dinamických prostředcích filmového výrazu, které jsou tu ale použity tak nešťastně, že vyvolávají nechtěný smích ( zpomalovačky, dokumentárně roztřepaná kamera ). Známější tváře, jako Ulrich nebo Berenger už i tenkrát předváděli průměrný výkon, dnes se po nich téměř slehla zem ( na plátnech kin ). ()

Marquis odpad!

všechny recenze uživatele

Tento film je natocen navzdory Mitnickovemu hlasitému nesouhlasu s natocenim filmu o něm, jelikoz je to podle knihy, kterou psal jeho uhlavni nepritel John Markoff, ktery ho lžive v knize líčí, k čemuž zase neměl Mitnickovo svolení. V době kdy Mitnick seděl 5 let na tvrdo tuším, tak Markoff vydělal milion dolarů na tomto smyšleném příběhu. Mitnickův případ medializoval v Timesech a tak vláda USA zaujala odstrašovací stanovisko a Mitnick neměl nárok na kauci, byl z toho půl roku v samovazbě, žádné odvolání, musel si to odsesět. Pokud se chcete dozvědět o tomto případu víc, přečtěte si Mitnickovu verzi. Už vyšla přeložená do češtiny. Tento film parazituje na hlavním hrdinovi a celý příběh za knihou, filmem (tedy spíš zodpovědný člověk), velkou měrou přispěl k tomu co se stalo viz výše. Dnes má Mitnick firmu, kolem bezpečnostních technologií a asi bude v pohodě. Mimochodem o sobě nikdy netvrdil, že by byl super hacker, ale sociální inženýr- tedy člověk, který se umí pod záminkou věrohodně za někoho vydávat a tím získává informace různého charakteru. ()

Reklama

Zoltarek 

všechny recenze uživatele

Tento film je založen na zkutečné osobě Kevina Mittnicka, a ukazuje minulost hackování, přičemž přidává i mnoho humoru. film je samozdřejmě určen výhradně pro diváka, který rozumí IT. Pro ostatní se asi bude jednat o brak. Každopádně je to jeden z mála filmů, kde josu ukázány zkutečné začátky hackování ve světě a také metody sociotechniky. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Před federály byl vždycky o krok napřed, poslední roky šlo ale hackerovi Kevinovi vždycky o kejhák a o možnost chodit na denní světlo kdykoliv se mu zachce. FBI teď ale nasadila velmi zručného protivníka. Režisér Joe Chappelle začínal s podprůměrnými horory, pokračoval právě s touhle hackerskou báchorkou, aby skončil u práce pro televizní obrazovku. Nebodoval nikde. U tohohle nemastného, neslaného béčka se mi nechtělo moc přemýšlet a být pozorný, jen se tu kecá a prchá, a utahané by to bylo, i kdyby to trvalo o půl hodiny méně. ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Nevím proč je to prezentované jako volné pokračování té krávoviny z roku 1995, protože Takedown s tím filmem nemá vůbec nic společného. Naopak je to docela realistické drama na motivy skutečného příběhu. Bohužel je to ale také televizní béčko z roku 2000 se vším, co k televizním filmům z té doby patří. Nudný vizuál, nezáživná sterilní režie a v tomto případě i hodně chaotický rozjezd, kde neznalému divákovi až moc dlouho trvá, než se zorientuje kdo je kdo a jaké jsou jeho úmysly. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama