Reklama

Reklama

Obsahy(1)

O džentlmenských lupičích se vyprávějí legendy i po letech ve Francii o Arsenu Lupinovi, v Americe o Butchovi Cassidym a Sundanci Kidovi a v Anglii o dvojici Plunkett a Macleane, jež v polovině 18. století skutečně žila. Syn režiséra Ridleyho Scotta, který se vydal na profesionální dráhu ve stopách své rodiny, o nich natočil stejnojmenný historický dobrodružný film, i když s fakty přitom zacházel dost volně. Will Plunkett je zkrachovalý lékárník, James Macleane zchudlý důstojník. Setkají se v proslulém newgateském vězení, a protože by oba rádi žili na vysoké noze, dohodnou se na společném postupu. S pomocí Macleanových známostí proniknou do nejvyšších vrstev, začnou loupit ve velkém a díky galantnímu zacházení s oběťmi se jim dostane velké pozornosti i slávy. Kousky lupičů džentlmenů však budí takový rozruch, že o nich jedná i britský parlament, a zástupce vrchního soudce Chance dostane příkaz polapit je za každou cenu... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (33)

Mr.Apache 

všechny recenze uživatele

Eskapády dvou dobrodruhů mě do sebe vtáhly od okamžiku kdy jsem náhodně přepnul na Primu, a díky hřbitovní scéně s olupováním mrtvoly tam už zůstal. Jen jsem chvíli přemýšlel, kam tenhle kousek vlastně zařadit. To už ale přišli na řadu kultovní Tiger Lillies (jichž bych se tu věru nenadál), a začali do toho vřeštět své obskurní šansony. Bylo vymalováno. Plunkettovi (jako vždy výtečný Robert Carlyle) a Macleanovi jsem bezostyšně fandil, neboť si mě od začátku omotali kolem prstu, a až do konce jsem trnul, jak to s nimi vlastně dopadne. Že tu zní poněkud jiná hudba než bylo v 18.století zvykem, mi kupodivu vůbec nevadilo - to co mě nanejvýš iritovalo v středověkém Příběhu rytíře, tady mi naopak k atmosféře paruk a napudrované dekadence sedělo bez problému. Na tom má ale jistě lví podíl i zvolená muzika. Jen zkuste porovnat Robbieho Williamse, pějícího pompézní rock kapely Queen s prasácky mečivým undergroundem a tahací harmonikou Tiger Lillies. Je zajímavé, že zatímco barvotiskoví Piráti z Karibiku jsou zhusta akceptováni i náročnějšími diváky, volajícími po kvalitní historicko-dobrodružné podívané, stejné publikum posílá do pekel tento žánrově spřízněný, přitom však mnohem napínavější a syrovější počin. Možná je to tím, že Macleane má kapavku. ()

KM Phoenix 

všechny recenze uživatele

Poměrně zábavný film, který má sice pár problémů ve zpracování, nicméně takové hodnocení jakého se mu tu dostalo si rozhodně nezaslouží. Robert Carlyle výtečný a J.L.Miller mu zdatně sekunduje, dokonce i ta Liv Tyler tu docela sedí. Ken Stott jako hlavní záporák je také dostatečně odpudivý asi stejně jako dekadence Lorda Rochestera v podání Alana Cumminga. U mne jedna hvězda navíc za použítí písní kapely The Tiger Lillies, jež tam byly použity tak jako kdyby byly stvořeny pro tento film. Co však schází, je silná dějová linie, která by to držela po hromadě a pak také i pár dějových nesmyslů. ()

Reklama

majo25 

všechny recenze uživatele

Iba kostýmy a kulisy upozorňujú na to, že sa má jednať o historický film. Všetko ostatné pôsobí súčasne a úplne sa tým vytráca nielen vierohodnosť, ale aj atmosféra. Myslel som si, že sa mi toto môže stať viacmenej iba v U.S. filme, zjavne som sa mýlil. Inak má snímok dobré tempo, síce jednoduchý, ale svižný príbeh a potešili aj dobre spravené Carlyleove (on jediný za niečo stál) akčné scény so strelnými zbraňami. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Je to špinavé, plné nezáväzného sexu a násilia. Je to akceptovateľne postmoderné a vládne tomu najmä charizma Roberta Carlylea. Je to taký historický ekvivalent gangsteriek, kde taktiež fandíme tým zlým, lenže tu je ešte horšia tá svetská moc, takže je to v pohode. Zachraňuje sa v poslednej chvíli, dosť na riziko, to pretože postavy chápu, ako obecenstvo udržať čo najdlhšie v napätí. Pozerať jedine neskoro v noci. ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Popkulturní čalamáda na obehrané téma "lupič(i) gentleman(i)". Bohužel však také doklad toho, jak to dopadá, když děti talentovaných tvůrců mají pocit, že musí za kažou cenu dělat cosi (no spíše tedy pracovat ve stejném oboru) jako jejich rodiče. Česká (nejen) umělecká - potažmo filmová (filmařská) scéna za posledních (třeba) dvacet let budiž toho důkazem. Asi je v tomto případě i vcelku příznačná právě ona >koprodukce< , i když je fakt, že mladý pan Scott taky mohl zabrousit někam do Bulharska, možná by tam našel ještě >lacinější< podmínky pro tohle svoje >veledíl(k)o< ... :-/ ()

Galerie (28)

Zajímavosti (2)

  • Film se nenatáčel pouze ve Velké Británii, ale i ve Španělsku a v České republice, konkrétně v Praze. (Yardak)

Reklama

Reklama