Reklama

Reklama

V tajnosti

  • USA In Secret (více)
Trailer

Americké drama, inspirované skandálním románem Tereza Raquinová od spisovatele Emila Zoly, je příběhem o posedlosti láskou, která vyústí ve zločin a pomstu na společenském dně Paříže šedesátých let devatenáctého století. Tereza (Elizabeth Olsenová) je úchvatná mladá žena, která je nucena potlačovat svou sexualitu. Její panovačná teta, madam Raquinová (Jessica Langeová), ji vehnala do manželství bez lásky s neduživým bratrancem Kamilem (Tom Felton). Tereza tak musí trávit své dny skoro jako lazar. Přes den tvrdne za pultem malého obchůdku a po večerech sleduje paní domu, jak hraje se svými hosty domino. Vše se od základů změní, když Tereza pozná Laurenta (Oscar Isaac), Kamilova okouzlujícího přítele z dětství. Brzy si spolu začnou vzrušující, zakázanou milostnou aférku, která rozpoutá šokující sled tragických událostí, jež zasáhnou všechny zúčastněné. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (60)

verbal 

všechny recenze uživatele

Prezident republiky a nejvyšší státní „notář“ předvedl v uplynulých dnech snad historicky první gesto za celou svou politickou kariéru, které si získalo mé neskonalé sympatie, a má v tomto ohledu mou věčnou podporu!! Proto považuji za nutné se za něj plně postavit proti všem těm šosáckým mrdkám, jež tvrdí, že jím v rozhlase pronesená malebná a naprosto vhodná slova „zkurvený“ a „kunda“ ihned po jejich zaznění morálně naprosto rozložila tuto společnost a uvrhla milióny našich ubohých, čistých a nevinných dětí to bahna úpadku a věčného zatracení. Myslím si, že určitě není výstižnějšího adjektiva než „zkurvený“, které by se lépe hodilo ke jménu Kalousek, a jsem přesvědčen, že by jej měly dokonale znát jako mantru všechny děti (a budoucí voliči) v republice. Ze srdce proto věnuji tento komentář panu prezidentovi, hrdě pokračuji v trendu, který hlava státu nastolila, a všem těm moralistickým buzerantům upřímně vzkazuji: „Běžte do piče!!!“. *** Myslím si, že Zola zanechal daleko poutavější díla ke zfilmování než příběh zoufale nemrdané Terezy Raquinové. Ta, proti své vůli provdaná za hnusného bratrance, převelice strádá tím, že nemá co do kundy, protože je manžel chcípák, šuká jen 29. února, a to pouze za předpokladu, že porazí v dominu všechny společenské hosty při pekelně nudném a unyle žvanivém odpoledním čaji. A tak Tereza vyřeší svou permanentní angínu klitoris vcelku přirozeně a nechá se vyprcat prvním cigošem, na kterého narazí. Kam to pak všechno vede, to by byl bojler, jímž bych vám dokonale zkurvil celou pojebanou pointu, avšak můžu vás ubezpečit, že ta historka o zpičené tchýni a zasrané tetě v jedné osobě stojí vcelku za vyližprdel a je ošoupaná jako štěrbina sestry Olsenové. Herecky však z mé strany vcelku bez výhrad, dokonce i slizký Malfoj se slušně našel, a nesmírně mě potěšila charakterní účast nejskvělejší bukvice světa – Meta Lukáše. Ale kde nic není, ani zmrd nebere, a tak ani slušný ansámbl nepřehrál předlohu, která je snad nudnější než ten bezesporu „zkurvený služební zákon“. Domnívám se, že i becherový Miloš by daleko více docenil třeba Emilova Zabijáka. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Poutavý příběh a velice slušné obsazení mi skoro nedovoluje se ptát, jak by to natočili Evropani, mně osobně tato Zolova zápletka nepřijde o nic slabší než Zabiják či Nana, které jsem četla. Therese Raquin je lapena jak muška v síti, provdána dřív, než zjistí, že svět je mnohem větší místo, než jen domácnost její tety s bratrancem. Když se zamiluje (někdo by to nazval chtíčem, ale zachovejme aspoň trochu dekórum romanTiky), propadne zcela této vášni a... proč to tu popisuju, přečtěte si tagy, sice nejsou v tom správném pořadí, ale chytrému napověz. Pro mě skvělý obrat v druhé polovině děje a "šokující" závěr (Kdo aspoň něco slyšel o Zolovi, toho nemůže nic překvapit). ()

Reklama

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Za mého života se Émile Zola nikdy moc nečetl – ani já jsem ho (moc) nečetl. V rámci učení se řečí jsem začal číst Germinal a Lidskou bestii, ale Zolova francouzština je moc těžká. Snažil jsem se alespoň poslechnout si něco z rozhlasových čtení, ale ani zde se Zola (k mému překvapení) nevyskytuje. Zato pro film je žádoucím autorem a podněcovatelem už od jeho počátku; např. jeho Tereza Raquinová byla zpracována v nějaké podobě už 16 x (1915, 1916, 1928, 1950, 1953, 1956, 1961, 1964, 1965, 1966, 1971, 1972, 1979, 1980, 1985, 2013) a některá díla ještě víckrát. Nicméně je vidět, že Zolova obliba klesá (především u nás). U filmových adaptací nás nezajímá příběh, ten je dán knihou. Zajímavé je především, jak si s ní režisér a scénárista (zde jedna osoba – Charlie Stratton) poradili. A za sebe mohu říct, že velmi dobře. Nejde tu jen o houstnoucí vizuální atmosféru posloupnosti dvojité vášně a dvojité smrti: vášeň (láska) - smrt (vražda) - vášeň (výčitky) - smrt (sebevražda), ale také o výtečné dialogy, které samy o sobě (velmi jemně) předurčují další sled událostí. Možná pro "pravověrnou" adaptaci je rozhodující zobrazení Kamila, který by měl působit sympaticky. A takový zde je: milý, inteligentní, i když má problémy se zdravím a potencí (tedy žádné hrubé zjednodušení typu "manželství bez lásky s neduživým bratrancem" jak tvrdí HBO). Hlavní potíž je v tom, že Tereza trpí syndromem "v mládí jsem si dost neužila" (což lze v jejím případě jen sotva popřít) - a kde není (vlno)bití, přijde tsunami. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Herecky sa jedná o veľmi vyspelé dielo. To síce trocha upadá na Strattonovej snahe držať sa skôr žánrových pravidiel, než aby znova posunul príbeh na inú úroveň, ale aj napriek tomu sa s látkou popasoval. Predel medzi kedysi a dnes je veľmi malý, ale výrazný. Trojica Olsen, Lange a Isaac podávajú fantastické výkony. Dievčatá, ale značne vedú. Olsenka v prvej polovici a Jessica v tej druhej. Film má množstvo silných momentov a hrá sa z náznakmi a z napätím a robí to funkčne. Yaredova hudba je nanásilna a spoľahlivo dotvára emócie na obraze. Síce to nie je také vyhrotené ako som čakal, ale aj napriek dĺžke a príbehu sa jedná o komplexný príbeh jednej dievčiny. Na konci mi bolo Therese úprimne ľúto. Felton spoľahlivo vybočil z kultu Harryho Pottera a celkovo si tento film zaslúži viac pozitívnych ohlasov, než mu v skutočnosti náleží. Celé to trocha kazí až televízne spracovanie. Inak spokojnosť. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Veľmi solídna historcká dráma , ktorá začína pochmúrne, čoskoro preladí na jemný erotický thriller a končí veľkolepo tragicky. Rozuzlenie som dychtivo očakával, už som jednu chvíľu prestal "Olsenke" rozumieť, hovorím si, však má všetko čo chcela mať..Najviac ma potešila J. Lange, výborná rola navyše profesionálny prístup hereckej legendy, takže spokojnosť. 80%. ()

Galerie (12)

Zajímavosti (8)

  • Napriek zmiešaným recenziám získal výkon Jessicy Lange vysoké uznanie. V NYC Movie Guru ju označili ju za: „...jednu z najväčších herečiek súčasnosti, ktorá podáva očarujúci, veľkolepý výkon a celkom hladko sa zahryzne do svojej úlohy.“ The Washington Post poznamenal, že: „Jemnosť nemusí byť silnou stránkou tohto filmu, ale určite je silnou stránkou Jessicy Lange.“ Associated Press dodal, že: „Lange prechádza z trápenia do bezmocnosti, tak dojímavo, že vám pre ňu puká srdce.“ USA Today opísalo jej prácu ako jej: „...najrozmernejšie predstavenie“ a napríklad Time Out New York uviedol, že: „...Jessica Lange, v dnešnej dobe vzácna ako jednorožec, sa zmocňuje úlohy smútiacej matky s dvoma rukami s pazúrmi. Ak je tu cítiť nejaké chvenie hanby, vychádza od nej.“ (Arsenal83)
  • Do hlavní role se dlouho počítalo s Kate Winslet, pak ji ale nahradila Jessica Biel, přičemž Laureáta měl hrát Gerard Butler. Na podzim 2011 byli však přeobsazeni i tito herci, a to Oscarem Isaacem a Elizabeth Olsen. (Fevas)

Reklama

Reklama