Reklama

Reklama

Hrdinové

(seriál)
Z natáčení 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy
USA, (2006–2010), 56 h 17 min (Minutáž: 43–53 min)

Tvůrci:

Tim Kring

Hrají:

Jack Coleman, Hayden Panettiere, Masi Oka, Sendhil Ramamurthy, James Kyson, Ali Larter, Milo Ventimiglia, Adrian Pasdar, Noah Gray-Cabey, Kristen Bell (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(78)

Genesis. Zdánlivě nahodilá skupina jedinců po celém světě u sebe začne objevovat něco, co lze popsat jedině jako "zvláštní" schopnosti. I když většinu z nich zpočátku děsí, učí se s nimi zacházet, hledají jejich hranice a brzy je jasné, že vše má nějaký vyšší smysl... (oficiální text distributora)

Videa (2)

Z natáčení 1 - Greg Grunberg, Ali Larter, Sendhil Ramamurthy

Recenze (948)

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Seriál, který jsem jako jeden z mála "nových velkých seriálů" vydržel sledovat celou první sezónu, to je co říct. Bohužel kvalita není úplně stabilní, vedle věru vynikajícího prvního dílu jsou některé poněkud slabší, stejně tak jako některé dějové linie a postavy nejsou moc zajímavé (Niki mě fakt s...), občas příliš politické korektnosti. To jsou vady na kráse docela slušného příběhu. Co se týče zvláštních schopností, autorům fantazie v jejich vymýšlení nechybí. Update: Po pár pokusech koukat na druhou a třetí sezónu hodnocení opět klesá a pokud bych se na to díval dýl, asi by to šlo níž než na tři. ()

Pumiiix 

všechny recenze uživatele

První série byla rozhodně lepší než druhá ;-) Já dávám plný počet hvězd, v každém dílu se odhalovaly nové a nové tajemství, seriál jel stále kupředu a nezůstával dlouho na místě, pořád se něco dělo a nebyl čas na nudu. Některé postavy dostaly více místa než jiné, mně to nevadilo. Nejlepší Peter, Sylar a ze začátku dost Hiro, časem docela omrzel. Druhou sérii postihla bohužel stávka, takže série neměla plný počet dílu. První ,,zhruba,, polovina byla dost pomalá a zhoršily se i triky. Druhá polovina byla lepší, nakonec 4* v Heroesech budu určitě pokračovat….už to není co to bývalo, kvalita šla razantně dolů. Snižuji na 3*. ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelné, jak krátká chvíle stačila Kringovi na to, aby Hrdiny spláchl definitivně do záchodu. První série je boží, protože nabídla superhrdinský koncept v civilní formě a místo spoďárů přes kalhoty řešila duševní pochody jednotlivých postav a jejich zařazení v normálním světě. Druhá sezóna oproti tomu nenabídla vůbec nic. Jen některé linie zbytečně zamotala, scenáristé začali cpát do děje čím dál víc zbytečné vaty a Kring předvedl, že není zase tak geniální, jak mnozí předpokládali. Stále však šlo o solidní nadprůměr. Což se rozhodně nedá říct o sezóně číslo 3, která používá ty nejstarší seriálové zlozvyky, jaké si dovedete představit. Každý má něco s každým, vrací se domněle mrtvé postavy a Kring jen dokazuje, že nemá koule na to, odklidit zbytečné charaktery z cesty. Zkrátka slabota, navíc natahovaná jako žvýkačka Hubba Bubba. ()

Allien.9 

všechny recenze uživatele

Když jsem v roce 2006 ujížděla na seriálu "Ztraceni", nehodlala jsem připustit, že by mohl být nějaký seriál lepší. A už vůbec ne nějaký seriál "o lidech se schopnostmi". A pak TV Prima zakoupila práva... Kniha první "Genesis": 100% aneb jedna z nejgeniálnějších seriálových sezón všech dob. Propletenost jednotlivých postav, zvraty, hlášky, h(i)r(o)dinství, takřka filmové provedení, Sylar, jakožto jeden z nejcharismatičtějších záporáků ever... Neočekávala jsem de facto nic a získala jsem jeden z nejkouzelnějších seriálových zážitků svého života, na který mimochodem nikdy nezapomenu. "Save the cheerleader, save the world!" Kniha druhá "Generations": 99%. Díky příšerně načasované stávce scénáristů došlo k několika výrazným změnám (poloviční počet dílů, rychlejší tempo, neukončení některých dějových linek, "odfláknutý" konec atd.), i přesto se však jedná o počin téměř bezchybný (viz. skvěle napsaný Adam). Kniha třetí "Villains": 70%. Tempo se dále zrychluje, charaktery většiny postav se otáčejí o 180° a děj se pomalu, ale jistě začíná ztracet sám v sobě. První polovina série se sice nese ve stylu "Genesis" (viz. Peterova parádní exkurze do "budoucnosti"), druhá však začíná citelně váznou a ústí v jeden obrovský omyl, jenž nese název "Fugitives". Kniha čtvrtá "Fugitives": 50%. V pronásledování lidí se schopnostmi (navíc pod vedením jednoho z nich) se skrýval obrovský potenciál, tvůrci ho však... no... těžko zvolit to správné slovo a neudělat ze sebe dlaždičku. Místo napínavého boje o život a pokrevního vyřizování účtů jsme se totiž dočkali pouze zbytečného / bezcíleného (a zbytečně protahovaného) ukrývání se + několika málo nadějných nápadů, které však ve finále zanechaly pouze rozpaky. Celková zbytečnost tohoto Volume, smrt několika dobrých postav (a ponechání těch, které už nemají tři série, co nabídnout) a nepovedený závěr, to vše zapřičiňuje degradaci seriálu do vln průměru až podprůměru. Nebýt čtyř jakž takž solidních epizod ("Odhalení", "Odstíny šedi", "Prudké ochlazení" a "1961", jež však zase pro změnu nesmyslně překopávají, co jsme se doposud dozvěděli), byl by výsledek ještě tragičtější. Kniha pátá "Rodemption": 60%. O poznání lepší než předchozí Volume, ale problém stále trvá. Schopnosti i záchrana světa ustupují do pozadí na úkor vztahů a osobních krizí, které se navíc od první série de facto nezměnily (chci schopnosti, nechci schopnosti, chci být normální, chci pomáhat lidem, chci odčinit své hříchy, nechci se skrývat, nechci zabíjet...) a co je vůbec nejhorší, každý si hraje na vlastním písečku a polovina postav se tak spolu za celé Volume vůbec nepotká. Kromě toho mi (tak jako u "Fugitives") neseděla finále jednotlivých epizod - žádné zvraty, žádné OMG scény, které by diváka navnadily na další díl, nic. Závěr sezóny byl však poměrně solidní, a to i přesto, že zastavení Samuela působilo vzhledem k jeho schopnostem až přehnaně jednoduše, takže STORNO ze strany NBC stejně zamrzelo.:-( ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Volume 1 - Genesis: Na televizním nebi zazářila nová seriálová hvězda. Heroes představili obyčejné a sympatické lidi, kteří se musí vypořádat se svou nově získanou nadpřirozenou schopností. Jejich příběhy se postupně proplétají díky inteligentnímu a promyšlenému scénáři, o potřebné napětí se stará předpovězená hrozba výbuchu atomové bomby a démonický zabiják Sylar. Radost to sledovat. Jen to finále mohlo být trochu lepší. 9/10 Volume 2 - Generations: Děj je natahován různými naprosto zbytečnými odbočkami, za tím účelem jsou představeny nové, veskrze nezajímavé a nesympatické postavy, navíc i staří hrdinové se kvůli prázdnému scénáři a nesnesitelným dialogům (repetetivním patetickým kecům o osudu, vyjímečnosti, předurčenosti apod) stávají pouze zbytky těch sympaťáků z první série. Závěr série je kvůli stávce scenáristů smrsknut do několika málo dílů, které tím pádem získaly větší spád, ale kupodivu ani to nepomohlo. 6/10 Volume 3 - Villains: Zde je jasně patrná snaha o zdrsnění příběhu, jsou použity i některé hororové prvky, děj pracuje hned s několika velkými zápletkami. Ale bohužel - postavy, které ztratily veškerou svou osobnost v druhé sérii, se ukazují jako neschopné dalšího života. Scenáristům se to tu všechno ukázkově rozpadlo pod rukama. Půlka hrdinů by mohla být takřka neporazitelná, takže aby ti ostatní měli nějakou šanci, musí se ti "všemocní" chovat jako tupci. Neustálé cestování časem udělalo z Heroes takřka nepřehlednou komedii plnou logických i faktických chyb, kdy se v každém z jednotlivých dílů postavy snaží de facto o něco jiného, aniž by bylo jasné, co je k tomu vede. Kdokoli může zemřít, protože v dalším díle bude zázračně oživen, kdokoli může kohokoli zradit, protože v dalším díle mu bude odpuštěno, kdokoli bude kýmkoli zachráněn před jistou smrtí, bude na něj v další epizodě oním zachráncem spáchán atentát. A věřte, že v jsem v předchozí větě ani moc nenadsazoval... no dá se tohle ještě brát vážně? Jo a abych nezapomněl, neexistuje horší způsob jak uvést (ukončit) díl, než použít některé z Mohinderových mouder. Zoufalství to poslouchat... 4/10 Volume 4 - Fugitives: Tak už ke všem postavám pociťuji silnou nenávist a averzi. Jestli v další epizodě Bennet znovu čtyřikrát zopakuje, že se chová jako hajzl proto, aby ochránil svoji milovanou Clairinku, končím se sledováním. ()

Galerie (474)

Zajímavosti (40)

  • V epizodě Azyl ve scéně, kde Emile Danko (Zeljko Ivanek) sedí v autě a je překvapen Sylarem (Zachary Quinto), zní píseň „Runaway“ od Dela Shannona. Ta vyšla v únoru 1961, což přesně odpovídá době, kdy Angela Petrelliová (Cristine Rose) přijela s rodinou do tábora Coyote Sands, jak je uvedeno v jejích vzpomínkách v epizodě 1961. To je symbolické. Sylar se totiž v autě s Dankem domlouvá na zničení všech lidi se "superschopnostmi", a v Coyote Sands se lidé se schopnostmi shromažďovali na výzkum a zároveň se zde ze zkoumaných osob zformovala společnost Primatech, která chtěla existenci lidí se schopnostmi utajit, aby se o nich informace nikdy nedostali k takovým lidem, jako je Emile Danko. (ar-tuzard)

Související novinky

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (více)

Resident Evil pokračuje

Resident Evil pokračuje

24.09.2007

le no tak, snad si nemyslíte, že vás chceme upozorňovat na aktuální třetí díl zombie vybíjené?! Ten už je v podstatě minulostí. Jistě, pro české a slovenské diváky ještě nějakou chvíli ne, ale… (více)

Reklama

Reklama