Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tím vedcov vedených Hashimotom sa snaží zachytiť energiu ducha mladého dieťata vďaka novovyvinutému zariadeniu zvaného Mengerova špongia. Dieťa izolované v prázdnom dome hýbe perami, ale nikto mu nerozumie. Hashimoto získa špeciálneho agenta Ye Qi-Donga ktorý vie čítať z pier, aby mohol zistiť ako a prečo sa duch objavil. A špeciálne ako je možné že žije po smrti... (Pjetko)

(více)

Recenze (97)

tombac 

všechny recenze uživatele

Už jste si mysleli, že duchařský žánr jen omílá to samé a nemůže ničím překvapit? Že natočit dnes napínavou duchařinu s neotřelou zápletkou, několika originálními nápady a vyloženě infarktovými okamžiky, výbornou řemeslnou stránkou i hereckými výkony, je dost nepravděpodobné? Ale houby. Tady totiž máte kousek, který tato kritéria splňuje. Guisi bych nepovažoval za nový milník, ale jen za živou vodu, již chronicky stagnující horrorový subžánr potřeboval vlít do žil. Není náhodou, že Guisi není čistý horror, ale podařenou multižánrovou směskou, v niž jen hraje duchařský horror prim. Dokonce i milovník nefalšovaných asijských melodramat si tu může v pár scénách přijít na své (lví podíl na tom má excelentní hudba). Už dlouho jsem neměl při sledování duchařiny takovou husí kůži. Naštvaný duch není v Guisi pro srandu králíkům. Věřte mi. A již dlouho jsem nebyl z duchařiny natolik nadšený, že jsem měl velkou chuť okamžitě si střihnout repete a sondoval na yesasii :-) Napodruhé byl zážitek z filmu ještě silnější a během parádního konce jsem se prostě neudržel... Guisi bych vytkl jen krapet trikově nepodařenou bouračku, jinak naprostá spokojenost. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Další bratříček k filmům jako jsou Oko, Kruh nebo Nenávist a přitom je to kombinace všech tří naráz. Příběh je náročný a je třeba sledovat každý detail. Nenávist je holt svinstvo a její nit se dokáže zaplétat do kůže kamkoliv odkudkoliv a kdykoliv jen je třeba sledovat jestli se ta nit nenávisti nepřilepí i k Vám. --- Jestliže mají svá práva lidé, měli by je mít i duchové. ()

Reklama

Ender66 

všechny recenze uživatele

SPOILERS. Sokrates veľký to muž a filozof raz riekol: “Viem, že nič neviem.” Po dopozeraní Silku som mal pocit, že vďaka tomuto “hororovému skvostu” som sa k majstrovi v uvedomení si svojej nevedomsti priblížil. Z filmu som totiž nepochopil skoro nič:-). Prečo resp. ako mal výskum chlapčeka pomôcť vyskumu Mengerovej špongie o ktorý vláde išlo? Prečo chlapček zabil fotografa a pokúsil sa zabiť muža ktorý ho ošťal?? (aj keď je pravda, že ľudia by nemali zabúdať na slušné správanie ani keď ide o ducha). Prečo Ye Qi-Dong strieľa do duchov čo to dá, keď im to očividne nič nerobí a nezavrie radšej oči keď to raz fungovalo??? Čo to tam porád melú o nenávisti, ktorá umožní duchom zotrvať na tomto svete, keď sa na konci filmu dozvieme, že jediné o čo synčekovi aj mamičke išlo bolo byť spolu? To by sa ale filmu ešte prepáčil keby mal aspoň dobrú atmosféru, poprípade nejaké tie ľakačky. Jediné čo sa ale dostavilo bolo salvy smiechu (ruky vyliezajúce z taniera cestovín), poprípade ubíjajúca nuda (dokonca došlo aj k pretáčaniu, čo inak zo zásady nerobím). Podtrženo, sečteno- Silk neni doble a pokial ty mala moznost pozelat nieco ine, ulobila tak:-). ()

humanbeing 

všechny recenze uživatele

Není moc asijských horrorů, o kterých bych řekl, že jsou téměř dokonalé. O Guisi to můžu s klidným svědomím prohlásit. Dovedu si však představit, že se nebude líbit každému, přece jen není tak přímočarý a nenáročný jako thajský Shutter. Pokud se člověku strefí přesně do vkusu, jako se strefil mně, ve filmu najde jen pouhé minimum chyb (či rušivých elementů). Výraznější chybu dle mého názoru nemá, pokud se tedy nedá počítat v duchařině za chybu to, že upřednostňuje myšlenku před výsledným šokovým efektem. Někdo možná nepřejde fakt, že film čas od času přepne ze strašidelných scén plných napětí do čínské romantiky (ne, tak hrozné jak to zní, to zdaleka není), nebo nezkousne ambicióznost projektu. Pro mě osobně je to nejlepší horrorový počin za rok 2006. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Spousta lidí si u hororů často stěžuje na nedostatek originality. Já si zdaleka nejsem jistý, jestli je opravdová originalita u hororů dobrá a prospěšná věc. Gui si mi může sloužit jako prostředek argumentace. Tento film je určitě originální - klasické schéma duchařského hororu obohacuje různými vychytávkami (multifunkční Mengerova houba, hedvábná vlákna, pravidla vzniku a setrvání ducha), přičemž všechny tyto originální elementy snižují působivost elementů tradičních, které mají v divákovi vzbuzovat strach. Všechno, co je na Gui si originální, mě rušilo a vadilo. O to víc jsem si pak užíval těch tradičních strašících momentů, jako třeba "přestřelky" s policistou na silnici. Mám z toho filmu rozporuplné pocity. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (1)

  • Keď Tung (Chen Chang) nájde telo chlapca, je takmer dokonale zachované. Telo by pritom malo byť v značnom štádiu rozkladu. (TheRoller)

Související novinky

Království zabijáků Johna Woo

Království zabijáků Johna Woo

15.06.2010

Po megaprojektu Krvavé pobřeží a krachu velkofilmu z dob čínské revoluce 1949 se John Woo odmlčel. Najednou je tady ale s filmem, který nejen produkoval (spolu se svým dlouholetým parťákem Terencem… (více)

Reklama

Reklama