Reklama

Reklama

Psychologický thriller vypráví o skupině problémových puberťáků, které rodiče poslali do nápravného zařízení na Fidži. Tábor však je ve skutečnosti vězením, kde dospívající děti podléhají vymývání mozků a jsou zneužívány svými strážci.
Psychologický thriller režiséra Christiana Duguaye vypráví o osudu skupiny teenagerů, s nimiž si rodiče nevědí rady, a proto je pošlou na Fidži do tábora s nápravným programem. Zdi, které by je oddělovaly od okolního světa, nejsou zapotřebí, protože z ostrova uprostřed Pacifiku se nedá utéct, a děti navíc musí stále nosit senzory. Dr. Hail (Peter Stormare), který je vedoucím tábora, i jeho pomocníci mají dokonale propracovaný systém šikany, v němž nechybí brutální násilí, vymývaní mozků ani sexuální zneužívání... (HBO Europe)

(více)

Recenze (148)

gumli 

všechny recenze uživatele

Nebolo to až také zlé,vlastne celkom zaujímavé.Akurát čo tam mohlo stať na tom filme 14 miliónov dolárov,to naozaj neviem.Film je vraj založený na pravdivom základe.No,môže byť.Mne je jasné,že je potrebné,aby boli nejaké takéto zariadenia na prevýchovu mladých nespratníkov,ale musia byť kontrolované vládou.Ako môže rodič zveriť na rok alebo na dva dieťa nejakému pošukovi,to neviem pochopiť.A ešte mu za to platiť veľké prachy.No ale v USA je všetko možné.Veď tam už pomaly každý tretí človek potrebuje cvokára.Aká je to prevýchova,keď tam znásilňujú dievčatá,ponižujú ich,tlčú hlava nehlava.A ako to môže vláda takéto niečo dovoliť,to mi už rozum zastáva.Ja viem že tie detí boli zlé,niektoré až veľmi zlé.Ja sa ich nezastávam,ale od 80.rokov 20.storočia už v takýchto súkromných táboroch vraj prišlo o život vyše 40 detí.Ja by som osobne nezveril takýmto debilom ani zdochnutého potkana,aj keby mali 10 diplomov z psychiatrie a psychológie.Pre niekoho to bude zaujímavé,pre niekoho nuda. DODATOK:Len pre zaujímavosť čo som zistil na nete. V USA to dokonca môže nariadiť aj súdna moc.A rodič musí cvakať.Cena za pobyt je od 400-3 500 dolárov za mesiac.Súhlas mladistvého netreba,len oboch rodičov,ale len v prípade že ho tam nepošle súdna moc.Dokázaný počet úmrti je 31 detí od roku 1983 od otvorenia prvých takýchto táborov v Georgii a Oklahome.Na Floride 1.júna 2006 takýto kemp zrušil guvernér Jeb Bush.Kemp sa volal Panama City a inštruktor tam zabil 14-ročného chlapca Martina Lee Andersona.Podľa zákona 18 USC § 4046 to môže aj nariadiť súd.Takže nie je to nič iné len biznis.Cvokár začne podnikať,otvorí si takýto kemp,najme si niekoľko dementných inštruktorov,nájde si zopár známych sudcov,a podniká len tak hučí. V Kanade je to povolené len so súhlasom dieťaťa,ináč je to zakázané. Na novom Zelande po 10.rokoch takéto kempy zakázali,asi vedeli prečo. ()

bourec 

všechny recenze uživatele

No,myslim že zdejších šedesát procent v podstatě odpovídá kvalitám filmu.Duguay stvořil ve svý filmografii poměrně solidní kousky,až na Hladinu adrenalinu,to byla velká pitomina.V tomhle snímku nejde o akci,spíš drama z tábora,kam neschopný,do sebe zahleděný rodiče odložej děti,protože nejsou schopni je vychovávat.Film můžu pochválit,a dát mu 60%. ()

Reklama

tom88 

všechny recenze uživatele

Nie je to tragédia, no ani žiadna pamätihodnosť. Každopádne by sa dalo na tomto materiáli viac popracovať, potenciál tam aj bol. Spracovanie je však veľmi priemerné. Určité momenty trocha nelogické a nedomyslené. Záver klasický, žiadna originalita. Réžia aj herci taký chabý priemer. Ale 2* sú málo, takže priemerné 3*. 50% ()

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Po čtyřech dnech od zkouknutí si pamatuju už jen to, že Stormare hraje skvěle záporáky, že Gregory Smith je naprosto nevýraznej herec a že Milu Kunis chci vídat na plátně častěji. Takže nic, co bych nevěděla už z dřívějška. Nebyl to špatný film, jen nepřinesl vůbec nic nového, prostě průměr, který ve člověku po chvíli moc nezanechá. ()

Jerris008 

všechny recenze uživatele

Tábor převýchovy, jehož systém zdaleka nefunguje tak, jak se může na začátku zdát. Začátek navnadí informací inspirace dle skutečných událostí, avšak v průběhu dalších minut se vše vyvíjí předvídatelně. A to, že se zde řeší problémovost teenagerů, kteří ani nevím, jak se do tábora dostali, jelikož na tomto místě se chovají všichni jako beránci, z tohoto filmu ještě nedělá psychologický snímek. Konec celkem ujde. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (5)

  • Na jednom snímku prezentace Dr. Haila (Peter Stormare) na semináři v L. A. je možné vidět slovo "Responsability". Takové slovo ale neexistuje, jeho správné znění je "Responsibility", v překladu "Zodpovědnost". (Cheeker)
  • Zkratka "ASAP", kterou nosí "účastníci tábora" na tričkách ve filmu, znamená Advanced Serenity Achievement Program, tedy Moderní program pro dosažení klidu. Ve skutečnosti ji můžeme přeložit i jako "Jakmile to bude možné", což ukazuje touhu tábor co nejrychleji opustit. (Cheeker)

Reklama

Reklama