Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Doktor Ryšánek (J. Langmiler), lékař venkovského prvoligového fotbalového klubu, objeví u ctižádostivého hráče Hoška (J. Štěpnička) stopy po dopingu. Trenér Vrba (R. Brzobohatý) i vedení klubu mu však zabrání provést další testy, aby se klub vyhnul problémům. Trenér dá dokonce Hoškovi dovolenou, z níž se však Hošek nevrátí. Je nalezen mrtvý ve vlastním autě na dně jezera. Ryšánkův přítel, kapitán Malina (J. Somr) začíná vyšetřovat vraždu… Detektivní příběh J. Eismanna natočil v roce 1977 režisér A. Moskalyk. (Česká televize)

(více)

Recenze (34)

honajz 

všechny recenze uživatele

Docela mě to zklamalo První půlhodina nám představuje problémy doktora fotbalového mužstva s pravděpodobným užívám efedrinu v mužstvu, a teprve poté se z toho stává detektivka, kdy se pozornost přesune na policistu v Somrově poněkud výstředním podání. Už jen tohle podivné dělení a zbytečné protahování mnoha scén je zbytečné. Navíc tu zápletkou by dnes šlo zhruba o jeden díl nějakého českého seriálu, třeba Kriminálky Anděl nebo Specialistů, kdy navíc vidíme i do soukromí postav, ale jen to, že rádi hrají na house a violu (a hádají se, kdo jak měl co hrát) a rádi se o půlnoci dobře najedí. Vážně mi v tom chybělo něco víc, něco zajímavějšího, větší tah na branku. Připadalo mi to unylé, nijaké, spousta informací zaznívala stále znovu dokola, ale nijak hlouběji se příběh nerozebíral, i když mohl, to ani co se postav týče. Nakonec to ze všeho nejvíc vypadá jako agitka, aby fotbalisté nedopovali. Ale potěšila mne hláška Somra ke konci, že nechápe slušné lidi, kteří přijdou na nějaké svinstvo, a než by se je snažili vymýtit, najdou pro ně omluvu. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Doping ve sportu a nejen fotbale není nic nového, takže nikoho asi moc nepřekvapí, že se o tom točilo už tak dávno. Tahle kriminálka je plná výborných herců a přestože tempo příběhu místy lehce vázne, jako celek to dokázalo zaujmout. Jasně je tu pár věcí, u kterých si budete klepat prstem na čelo, ale trenér Vrba – jo to je třída a ne nešlo tady o Pavlíka. Consuela Morávková byla celkem pohledná ženská. ()

Reklama

brooklyn73 

všechny recenze uživatele

Opetovne,stejne jako ve filmu Jak prijit o zivot (1974) se i zde mame moznost setkat s tremi kamarady(dovolim si tvrdit ze se nejedna o podonost ciste nahodnou) ,kteri se pravidelne schazeji a muziciruji.Tentokrat se jejich slozeni zmenilo,z tria zustal jenom pan Somr a Cepek,k nim se pripojil Josef Langmiler.Pratele si zde vymenili hudebni nastroje,instrumenty . Jejich spickovani pri hrani je zabavne, krme po hudbe pusobi velmi drazdive. Film ma skoro stejne vysokou kvalitu jako pribeh predesly,jenom se mi nezdal tak napinavy. A uplne souhlasim s panem Cepkem ,jenz v zaveru vyslovil pochybnost o vrahovi jenz jakozto starsi astmatik po zbaveni se auta s obeti (jedna se o potopeni) mel chladnou noci jiti 20 kilometru. Kazdopadne film si zhlednuti zaslouzi. ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Krátká stopáž a herecké obsazení pomáhají filmu od nudy. Jednoduchý příběh o dopingu ve fotbalovém ligovém klubu a vraždě jednoho z hráčů. Pokusy Štěpničky o žonglování s balónem mě opravdu pobavily, to věrohodnosti ligového klubu moc nenahrává. On i zbytek hráčů na tréninku je k pobavení. Jméno trenéra Vrby je v dnešní době další úsměvnou perličkou. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československý televizní kriminální film s velmi kvalitním obsazením odehrávající se ve sportovním prostředí a představuje jakési volné pokračování vynikajícího filmu Jak přijít o život. Klubový lékař Ryšánek (J. Langmiler) jednoho nejmenovaného fotbalového mužstva zjistí, že jeden z hráčů, Jindřich Hošek (J. Štepnička) bere nedovolené podpůrné prostředky, konkrétně efedrin a důrazně ho varuje, aby s tím přestal. Své zjištění oznámí trenérovi mužstva R. Brzobohatému, který z obavy vyloučení týmu ze soutěže celou záležitost bagatelizuje a Hoškovi nařídí dovolenou. V okamžiku, kdy najdou nebohého fotbalistu s dírou v hlavě a utopeného i s autem v rybníku, začíná vyšetřování, které vede kapitán Malina v podání J. Somra. V průběhu zjišťování příčiny Hoškovi smrti vychází najevo, že mladík bral efedrin pravidelně a také kriminalisté přišli na zdroj distribuce zakázaných látek. Kapitán Malina, který po nalezení mrtvoly ve snímku A. Moskalyka dominoval, se během pátrání zaměřil na rozvedenou Hoškovu partnerku C. Morávkovou, jež žila v podivném vztahu se svým bývalým mužem V. Rážem po čtyřech letech po rozvodu stále ve společném bytě. Svědomitého doktora Ryšánka pojilo s kapitánem Malinou přátelství, neboť se pravidelně scházeli v lékařově bytě, aby ještě s psychiatrem P. Čepkem hráli na hudební nástroje. V menší roli Hoškova spoluhráče se objevil J. Klem, jenž nedokázal zastavit svou obvyklou vznětlivost ani při výslechu na policii. Celkově se jedná o průměrnou kriminálku z doby, kdy se podpůrné látky u sportovců mlčky na vyšších místech přehlížely, protože zabránit skandálu či vyhrát za každou cenu bylo důležitější než zdraví hráčů. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama