Reklama

Reklama

Kdysi dávno se bílý páv lord Šen rozhodl, že za pomoci nové strašlivé zbraně a armády vlků zničí Čínu a s ní i nenáviděné kung-fu. Stará vědma ho však varuje. Nemá šanci vyhrát, protože se objeví černobílý bojovník, který Šena porazí. Šen takové věštby nechce poslouchat, je si svým vítězstvím jistý, vždyť má zbraň, které se lekli i ti nejodvážnější bojovníci. Kdo však je ten černobílý nepřítel? To není jisté, a tak pro jistotu Šen zlikvidoval všechny pandy. Po žije se svým otcem a užívá si postavení dračího bojovníka. Jeho učitel Shifu  mu klade na srdce, že jeho úkolem je nyní najít vnitřní klid, a předvádí mu, jak na to. Pro Poa je to zatím něco nepochopitelného. Zvlášť když se mu začaly vracet divné vzpomínky a když zjistí, že jeho otec ho adoptoval poté, co ho jako malé mládě nalezl v košíku. Po by rád přišel na to, co se stalo předtím, než ho otec našel a ujal se ho. Shifu se dozvěděl, že lord Šen zabil mistra Krokodýla a mistra Nosorožce a nyní vlastně není nikdo, kdo by uchránil Gongmen City. Po a jeho kamarádi Tygřice, Opičák, Kudlanka, Zmije a Jeřáb se rozhodli mocnému nepříteli postavit. Zjistili, že Krokodýl a Nosorožec nejsou mrtví, jsou uvězněni v Šenově vězení. Když je ale naše šestice odvážných bojovníků chce osvobodit, oba odmítají. Jsou si jisti, že proti Šenově kanónu neexistuje obrana. Poa a Pětku objeví Šenovi vlci a přivedou je k Šenovi. Po spatří na jeho peří symbol, který se mu stále vrací ve snu. Je mu jasné, že Šen musí něco vědět o jeho minulosti a jeho rodičích. Vzpomíná si, že Šena už kdysi viděl. Šen tvrdí, že Poa rodiče neměli rádi a vyměnili ho za ředkev... (TV Prima)

(více)

Videa (42)

Trailer 3

Recenze (578)

mm13 

všechny recenze uživatele

Nečakané. Jednotka síce nebola zlá, ale chvíľu trvalo, kým som ju vzal na milosť. Dvojka je o dosť iná. Divák zmierený s tým, že Panda je super kung-fu bojovník (pri sledovaní jednotky dúfal, že to dopadne inak) má zrazu pred sebou odvážne vyrozprávaný príbeh o ceste za vlastnými koreňmi, o ceste vôbec. Plus nádherný, strhujúci aj dojímavý koniec. Len škoda epilógovej scény, ale nech, aspoň sa je s čím zmierovať do trojky, ktorú si určite veľmi rád dám. I keď už teraz mám obavy zo sklamania... Snáď budú hviezdy opäť v správnej konštelácii, bolo by veru o čom. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Animátorům z Dreamworks se jedno musí opravdu nechat - mají kung fu filmy nakoukané a mají je rádi. Ne z důvodů příběhu (což je standartní sequelový odvar který nikoho nezajímá), ale kvůli akčním scénám které jsou stejně jako v jedničce choreograficky výborné a ještě k tomu velice těží z volné kamery v CGI prostředí (efektnější kameru v animáku si pamatuji jen Advent Children... a v jedničce Pandy, samozřejmě). Krom nich ve filmu člověk moc zajímavého nenajde, jde jen o obyčejné pokračování snažící se (v tomto případě vcelku úspěšně) vytěžit z nápadů jedničky co se ještě dá... ale nepříliš překvapivě už postrádá to nejlepší z jejího kouzla. 7/10 ()

Reklama

Rosaviva 

všechny recenze uživatele

Kdo by tušil, že páv může být taková svině. Ale upřímně, mě to teda něják extrémně nenadchlo, čekala jsem víc, jednička byla lehce nadprůměrná, tohle teda byl spíš průměrný, až podprůměrný kousek. Byli tam snad jen jediné dvě plus, které se mi líbili. První teda byl způsob jakým ten páv dokázal bojovat a druhý byla ta scéna s čínským drakem, kdy vždycky "sežral" vlka pusou a "vypustil ho" zadkem, nejspíš jediná vtipná scéna v celym filmu. Nakonec dávám 3* ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Podobné jako v případě pokračování Hangover anebo Cars, z logru již prostě dobré kafe udělat nejde. Kung Fu Panda dopadl ovšem ještě malinko hůře než Wolfpack, protože již první pandí titul mě kdovíjak neohromil. Takže je tady zbytečná dvojka. Více akce, ještě méně vtipu, děj kvaltuje kupředu, postav přibývá. Nesnesitelněji se přitom jeví nejvíce otravná postava houseřího tatínka. Zastavte prosím někdo v Hollywoodu tyto nechutně plánované pokračování. Prakticky ani jedno letos nedopadlo nijak valně. Z obchodního hlediska tedy nejspíše ano. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Také pandy musí řešit krizi identity. Jak druhé díly s oblibou činívají, jde i tento více do hloubky. Po celý film Po řeší, kým vlastně je. Skrze dialogy s otcem, svým mistrem i ostatními bojovníky i prostřednictvím flashbacků do dětství hledá vnitřní rovnováhu, aniž by docházelo k výraznému zpomalení tempa. Nepřetržitý pohyb vpřed za současného pronikání do nitra hrdinovy duše dokázal šikovně skloubit Greengrass v Bourneově ultimátu (k němuž taky dělal hudbu John Powell). Nejspíš trochu zvláštní příměr, ale druhá kung fu panda je opravdu předně smrští akčních scén velkofilmových proporcí, méně již animovanou rodinnou komedií. I když se v ní vtipkuje neustále – i tam, kde by se hodilo zvážnět. Ani bych se nedivil, kdyby na tvářích milovníků kung fu filmů Po vyčarovával větší úsměvy než na tvářích menších diváků a jejich rodičovského doprovodu. Univerzální srozumitelnost je nicméně zajištěna kulturním synkretismem, kdy čínské symboly a reálie koexistují s narážkami na západní konzumerismus i s japonským anime (které stylem animace připomínají Poovy flashbacky). Špičková animace, střídmá délka, jen emoční komplexnosti pixarovek chybí. Čili oproti prvnímu dílu ani horší, ani lepší, akorát s bonusem v podobě nadějného zjištění: Kung Fu není mrtvé, jenom lehce zpandovatělo. Apendix: hodnotím 3D (často využívané v POV záběrech, ale nijak revolučně) a dabovanou verzi, vzhledem ke jménům v titulcích (Jean-Claude Van Damme jako Mistr Krokodýl!) není vyloučeno, že bych za originální znění pár procent navíc přidal. 75% ()

Galerie (100)

Zajímavosti (18)

  • Pri páde delovej gule do vody počas hlavnej scény v bitke, diváci uvidia veľké šplechnutie spôsobené silným nárazom. Pre jeho záber zblízka bolo potrebné špecializovaným softvérom vytvoriť celkom 10 miliónov častíc predstavujúcich vodnú triešť. (Duston_Movie)
  • Filmári zo štúdia DreamWorks Animation využili výkonné pracovné stanice HP Z800. Pomocou nich mohli vytvoriť všetko, čo potrebovali, od vírenia vody, sviežu zeleň, až po veľké scény bitiek s tisíckami bojovníkov. (Duston_Movie)
  • Kung Fu Panda (2008) obsahovala viac ako 50 terabytov dát, ktoré boli následne renderované, t.j. bol vytvorený reálny obraz z počítačového modelu. To si vyžadovalo takmer 25 miliónov hodín strojového času. Dvojka v 3D zdvojnásobila systémové nároky a filmári potrebovali diskové pole s kapacitou 100 terabytov, pričom renderovanie zabralo viac ako 55 miliónov hodín strojového času. (Duston_Movie)

Související novinky

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky

27.02.2012

84. udělování zlatých sošek, ke kterým se po letech vrátil Billy Crystal jako průvodce, bylo ve znamení tradice. Jedna z nejočekávanějších a nejsledovanějších televizních show roku se vrátila ke svým… (více)

Oscarové nominace 2012

Oscarové nominace 2012

24.01.2012

84. udělování výročních cen Americké filmové akademie se blíží. Ať už se vám to líbí nebo ne, pořád jde o nejsledovanější a z jistého pohledu i nejprestižnější filmové ceny na planetě. Takže, kdo se… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Má za sebou rušný a opravdu pestrý rok. Byl komiksový v Green Hornetovi, digitálně animovaný v Paulovi a Kung Fu Pandě 2 a nakonec dojemný v 50/50. A jede dál. U studia Walt Disney Pictures zahájil… (více)

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

31.12.2010

Další kalendářní rok se chýlí do finále a nechává v nás několik výjimečných filmových zážitků. Nebylo jich zas tolik, ale byly o to silnější. To na rok 2011 nám Hollywood (a nejenom ten) chystá… (více)

Reklama

Reklama