Reklama

Reklama

Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (493)

H34D 

všechny recenze uživatele

Pokud bych se snažil odmyslet si existenci originálu, možná by remake nebyl tak špatný, jenže zapomenout se dá jedině s kvalitní hypnózou a tu nový Oldboy neobsahuje. Základní problém remaku spočívá v jeho zjednodušení, v jeho snaze o srozumitelnost a vlastně i korektnost - Oldboy v emerickém podání má příliš obroušené hrany. Spike Lee vypráví v typicky hollywoodském stylu až příliš lineárně, bez esenciální extravagance a úchylnosti, která je pro vykreslení tohoto příběhu tak důležitá. Chybí také lehce filozoficky laděné momenty, které diváka donutí přemýšlet. Následující text obsahuje SPOILERY. Původní Oldboy je film především o lásce a ta se v remaku téměř nevyskytuje. U Adriana jde o zneužívání, u Joeho spíše jen o fyzický akt incestu, u obou postav se tedy srovnává pouze po formální stránce to, co se stalo s tím, co je společensky korektní. Korejský Oldboy je nádherný v tom, že i přes nepřijatelnost incestu, láska mezi oběma dvojicemi přetrvala. 4/10 ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

POMOtanému slovenskému bělochovi, díky němuž ovšem existuje tato skvělá databáze, unikla do vlastního plakátového popisku politováníhodná impertinence. Rád bych vzkázal jeho výsosti (velká písmena nejsou na místě), že i "aziaté" mají jména a on není verbal. Rasismus či "rasismus" oplenkovaného je pověstný, osobitý a okouzlující. Uklouznutí "božského elementu" působí jen jako páchnoucí kapka moči na spodním prádle metrosexuála. Trochu jsem si sportovně zanenávistnil (hatovat neumím) a teď k filmu. Zbytečný remake překládající původní brutální a zvrhlou poetiku do primitivní prozaické povídačky pro retardovaného diváka made in USA. Jinými slovy, nevidět originál, byl bych patrně spokojen. Tupé oddechovky totiž často vyhledávám. Bavit se tu o čemkoliv jiném, hereckými výkony počínaje a atmosférou konče, připadal bych si jako ten běloch v úvodu. Tři na pohodu. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov ()

Reklama

Dadel 

všechny recenze uživatele

Kdyby nešlo o remake, asi bych hodnotil lépe. Kdyby tvůrci zfilmovali můj námět, který jsem před lety zveřejnil na imdb (česká verze k přečtení zde v diskusi na straně 7), určitě by šlo o film roku! Jejich škoda. Kdyby producenti neodmítli hudbu Michaela Nymana (což je jak známo nejlepší skladatel na světě, to jako bez debat), film by byl jistě působivější. V korejském Oldboyovi byla hudba velmi výrazná, zde si jí ani nevšimnete. Kdyby tvůrci neobsadili Joshe Brolina, který ve filmu vypadá jako asociální psychopatický terminátor (a před i po uvěznění vypadá úplně stejně, aspoň nějaké šediny mu mohli přidat), divák by mu třeba i fandil. Kdyby scenáristi vymysleli pro hlavního záporáka trochu méně za vlasy přitaženou motivaci, divák by se při závěrečném vysvětlování třeba nesmál. Samá kdyby. Promarněná příležitost. ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Let Me In vrací úder. Problémem filmu není ani to, že nepřináší nic nového. Problémem je, že se zbavil i toho, co tak efektivně fungovalo v původní jihokorejské klasice. Digitální krev je pro smích, chybí tomu pořádný příběhový drive a celková "aby lidi neskuhrali" brutalita je tak špatně podána, že celý Oldboy působí místy až nechtěně komicky. Nový konec je sice když-už-tak zajímavý a Olsenka je kočka první třídy, ale proč dávat vyšší hodnocení, pokud jako celek je film ve finále tak trestuhodně zbytečný. Kdo neviděl originál, budiž dvě hvězdy navíc. Kdo naopak měl to štěstí setkat se s Seoulským kulťákem, nechť za to neutrácí na zlámanou grešli. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Náprava se nekoná, bohužel.Americký cover Jihokorejské kultovky je natočen s větší lehkostí, aby byl stravitelnější pro běžného diváka.Josh Brolin v hlavní roli exceluje, Olsenka má tvářičku i prsíčka k zulíbání a Copley přehrává jako démon.Do scény s Jacksonem mě to strašně bavilo, ale pak už to šlo jenom dolu.Scéna s kladivem strašně mizerná, skoro žádná krev, to jsem absolutně nechápal, Leemu jsem tuhle pasáž absolutně nevěřil a v původní verzi byla stokrát lepší.Lee není Park a tak je americká verze celkově slabší v uvěřitelnosti a co mě vytočilo asi nejvíc, byl konec, zase to nedopadlo tak jak mělo a zase to konec zazdil, stejně jako v originálu.Kdyby bylo na mě, Copley letí z vokna mrakodrapu, Olsenka dostane diamanty a Brolin to s kladivem dodělá u pana Jacksona.Takhle kdyby to končilo, dám nemilosrdných 5*, jenže Lee si prostě musel udělat "artový" konec a nemohl nám divákům dát kurefský nabušený happy dead.Filmově slabší než originál s opět neschopným koncem, přesto solidní podívaná, která bohužel nefunguje, pokud jste viděli originál.Pěkný 3*. 60%. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (20)

  • Film sa natáčal v meste New Orleans v americkom štáte Louisiana. (Laslo)
  • Uväznený Joe Doucett (Josh Brolin) sleduje v televízii okrem iného seriál Xena (od r. 1995). (Laslo)

Související novinky

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

Samozřejmě, ne doslova, i když by to byl asi zábavný crossover. Poté, co si Kick-Ass 2 v kinech nevydělalo ani na produkční náklady, je tahle série asi nadobro ukončená. Aaron Taylor-Johnson ale… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (více)

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

Ve svých následujících filmech rozhodně nebudou jednat v rukavičkách. Cate Blanchett si po zlých agentkách v Hanna a Indiana Jones a Království křišťálové lebky připíše do filmografie další zápornou… (více)

Reklama

Reklama