Reklama

Reklama

Královská noc

  • Velká Británie A Royal Night Out (více)
Trailer 2

VOD (1)

Obsahy(1)

Je 8. května 1945 a celý svět oslavuje konec války. Dvě mladé dívky mají příležitost si poprvé vyrazit ven a přidat se k velkolepým oslavám v Londýně. Prožijí nezapomenutelnou noc plnou dobrodružství, ale domů se vrátí příliš pozdě. Problém je, že to nejsou obyčejné dívky. Jejich domovem je totiž Buckinghamský palác a dvě teenagerky jsou princezna Margaret a budoucí královna Anglie, Alžběta II.
(A-Company CZ)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (38)

Gaia.M 

všechny recenze uživatele

Tenhle film není pro každého. Protože prostě ne každého bude bavit hodinu a půl koukat na to, jak se dvě holky nahání po Londýně a z toho ta jedna zřejmě vůbec netuší, že se za něco taky musí zaplatit. Ale mně se to líbilo, hodně moc. Mě takové filmy prostě baví a ta úplně poslední scéna s Jackem, no prostě jo, skvělý :) Zřejmě ve mně ta romantická dušička někde ještě bude. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

I princezny si občas mohou dopřát na chvilinku oddech. S tancem, nečekaným poznáním, kytkou a s nějakou tou pusou. Prý podle skutečné události! Tak si holky v tu magickou noc asi vyrazily, ale zbytek děje je: vzpomínáme na "Prázdniny v Římě." Přestože herci nejsou tak hvězdní, tahle rádoby reálná verze taky ujde. Zázračná noc, kdy se asi dělo cokoliv, dokázala princezně ve zkratce vysvětlit , co za zdmi paláce nepoznala a střelci z bombardéru zbourala pár předsudků. ___ Tenhle film je prostě milý, jemně vtipný, roztomile balancující na reálných základech (král kouřící jednu od druhé, princezna Margareta fascinovaná nočním životem...). Byla to nádherná noc. A co je vzácnější, bylo to i nádherné ráno. Oba si uvědomili, co jsou jejich možnosti a povinnosti. Takže museli něco obětovat, ale obětovali to pro něco většího. Vzácné poznání. ()

Reklama

filipvrbik 

všechny recenze uživatele

Dost dobrý, jen mi vadí, že je to asi celé vymyšlené... No každopádně super komedie s účastí budoucí královny Alžběty II. Jen si myslím, že tak tupé garde by princezny (obzvlášť v Anglii) nedostaly. Na druhou stranu, konec je opravdu super, takže i když je to předvídatelné, bez větších dějových zvratů, mně se to líbilo...80% ()

Volodimir2 

všechny recenze uživatele

Mňa osobne omnoho viac, ako oslava víťazstva v Londýne, kráľovskými dcérami Margaret (1930) a Alžbetou (1926), zaujal postoj kráľovskej rodiny k udalostiam 2. svetovej vojny, k nacizmu a k samotnému Hitlerovi. Niektoré z nich sú známe, ale mnoho záporných informácii sa z Buckinghamského paláca von nedostalo. Britská kráľovská rodina Windsorovcov mala početné väzby na nacizmus v Nemecku a Adolfa Hitlera. Nevlastný brat princa Filipa, princ Christoph of Hesse sa stal hlavou Goeringovej tajnej služby a zastával mnoho nacistických pozícií. Podobnú minulosť mal tiež kráľ Eduard VIII. , ktorý po nástupe na trón zaslal depešu samotnému Hitlerovi, kde píše: „Aliancia medzi Nemeckom a Britániou je (pre kráľa) naliehavou nutnosťou.“ V októbri 1937 bývalý kráľ Eduard a jeho žena, toho času vojvoda a vojvodkyňa Windsoru, navštívili nacistické Nemecko. Osobne sa stretli s Hitlerom, navečerali sa s jeho zástupcom Rudolfom Hessom, a dokonca navštívili aj koncentračný tábor. Tento kráľ dal prednosť svojej veľkej láske pred trónom, tu ho zastúpil jeho mladší brat Juraj VI. ktorý napriek vrodenej nesmelosti, prejavil v ťažkých dobách Británie statočnosť a bol príkladom pre poddaných. Tu stojí za zmienku jeho prejav k národu (Kráľova reč, 2010). Zdieľal s národom ťažkosti vojny vrátane bombardovania Londýna. Po náletoch ho bolo vídať v uliciach ako utešuje a povzbudzuje Londýnčanov. Angličania mu to nezabudli a popri Churchillovi bol bezpochyby najpopulárnejším mužom. Zaujímavým faktom je aj princezná Alžbeta, ktorú vo filme môžeme vidieť vo vojenskej uniforme. Vo februári roku 1945 vstúpila do ženskej divízie britskej armády, kde slúžila pod úradným číslom 230873. Tu získala výučný list automechanika. V rámci jednotiek divízie jazdila na osobných aj nákladných autách. Po vojne bola povýšená do funkcie čestného veliteľa. Nebola výnimkou nakoľko v priebehu 2. svetovej vojny slúžilo v britských ozbrojených silách asi 600 tisíc žien. Takže film je taký, aký je a mňa osobne nenadchol. ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele

Limonádová taškařice aneb mystifikační červená knihovna v královském obsazení. Jeden z možných způsobů, jak přiblížit britskou královskou rodinu širokým lidovým vrstvám, při němž se nenáročný divák rád zasměje naprosto absurdním a zcela nevěrohodným situacím, občas zamáčkne slzu dojetí a na konci filmu se mu uleví, že sám nemusí snášet ten nelidský úděl sešněrovanosti královskými povinnostmi a ohledy na ceremoniální předpisy. Tento typ laciného humoru jednak příliš nemusím a už vůbec ne, když se vypočítavě veze na vlně obecné uhranutosti britskou královskou rodinou. Ale co, hlavně když to tvůrcům nese, že? ()

Galerie (38)

Zajímavosti (5)

  • Dvaja dôstojnícki sprievodcovia a letec v scenári sú vymyslené postavy. V skutočnosti sa princezné síce naozaj pripojili k davu oslavujúcemu víťazstvo 8. mája 1945, avšak šli v organizovanej skupine gardistov, ktorí boli ich priateľmi. (Arsenal83)
  • Použité americké vlajky jsou vzor 1960, tj. mají 50 hvězd, ačkoliv dobové vlajky měly pouze 48 hvězd. (mac.42)
  • Film sa odohráva 8. mája 1945. Scéna na Trafalgarskom námestí bola natočená 8. mája 2014, na 69. výročie ukončenia vojny v Európe. (Arsenal83)

Reklama

Reklama