Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kalifornie. Normální všední den. Obyčejný student jménem Leland Fitzgerlad (Ryan Gosling) spáchá zdánlivě nesmyslnou a nevysvětlitelnou vraždu a všechno se najednou změní. Pro Lelanda, jeho rodinu, přátele i učitele. Ve vězení pro mladistvé se Leland setkává s vězeňským učitelem Pearlem Madisonem (Don Cheadle), který se snaží najít odpověď na spoustu sžíravých otázek. Proč se syn slavného spisovatele Alberta Fitzgeralda (Kevin Spacey), mladík se slibnými vyhlídkami, dopustil něčeho takového? (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (206)

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ryan Gosling. Kvůli němu jsem se namáhal si tohle zapomenutý utlumený drama doplnit a on byl i při shlédnutí tím, co tu táhlo především. Odevzdaný náctiletý podivín s neobvyklým vnímáním světa kolem je i s odstupem 15 let (a hvězdnou kariérou) jedna z jeho nejlepších rolí. I když to není žádná lehká látka k přebrání, vyznění lehce depresivní, pár věcí by se vytknout dalo, ta postava mi byla blízká a se zvláštním pocitem doporučím. ()

Hild 

všechny recenze uživatele

Film, který je postaven především na spoustě filosofických úvah a dialozích a důležitou roli hraje otázka proč. Je skutečně věta: "Není to ničí vina" jedna z velkých lží lidstva? Skutečně má všechno nějaký důvod a každý čin, každé rozhodnutí jediného člověka musí mít svůj důsledek a ovlivnit tak všechno ostatní? Z každého dialogu, nebo monologu se film snaží vytáhnout velkou životní pravdu, on film vlastně nezobrazuje něco převratného a zásadního, všechno, co je zde řečeno, svým způsobem všichni někde uvnitř víme, ale nepřipouštíme si to, protože zároveň doufáme, že to tak není a podle toho si snažíme utvářet naši budoucnost. Kdyby každý nahlížel na svět jako právě Leland, tak by se rovnou mohly konat hromadné sebevraždy. Film je hodně depresivní, ale zároveň mu nechybí kapka naděje, protože život je krásný a je to dar a všechny ty životní pády za ten život stojí. Film mě hodně dostal, závěr mě dokázal emočně rozsekat. Celé je to podtržené skvělými hereckými výkony, Ryan Gosling zahrál svou postavu skvěle a velmi přesvědčivě, jemu ale já skočím na všechno, Kevin Spacey sice dostal málo prostoru, ale mu vlastně stačí jeho obrovské charisma, při každém filmu s ním jen žasnu. Skvělý filmový zážitek. ()

Reklama

campix 

všechny recenze uživatele

Nemohu tady u Života podle Lelanda mluvit o přílišném zklamání, spíše bych řekl, že to byla chyba mého výběru a rozhodně jsem čekal něco jiného. Už z důvodu, že si nečtu obsahy, aby nebyla nouze o překvapení. Nejlepší částí filmu jsou některé velmi melancholicky laděné flashbacky do minulosti okořeněné padnoucím hudebním podkresem. Ale celkově si myslím, že se tvůrci snažili o až příliš chytrý film a to se jim dle mého názoru ani trochu nepovedlo. Děj mi přijde naprosto nudný a prázdný, postavy umělé a dialogy taky na nic. Herecky jsem vcelku spokojen, Don Cheadle mi nevadí, v Goslingovi vidím velkou hvězdu budoucnosti, ale bohužel Kevina Spaceyho tam bylo žalostně málo. Naprosto tuctové drama bez jiskry. ()

Lischai 

všechny recenze uživatele

Zajímavý film, kterému hodně přidává mladý Ryan Gosling a tradičně pekelný Spacey ("Hrál jsem v Kubrickově muzikálu o pirátech alkoholicích. Měl jsem roli kapitána Morgana."). Jen se nemůžu rozhodnout, jestli je to upřímná výpověď o světě utajovaného smutku dnešní doby, nebo vyleštěný teenage film s poprockovými písničkami, který se tváří hlubší, než je. Ale až skončí, tak o něm budete přemýšlet -- což je ideální okamžik, abyste nad ním tenhle soud vynesli sami. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Svět podle Lelanda jsem si koupila kvůli Kevinu Spaceymu, jehož filmy typu Svět podle Prota nebo Život Davida Galea mám hodně ráda. Šok číslo jedna: Kevin Spacey v tom vlastně vůbec nehraje a pokud se na obrazovce objeví dohromady na pět minut, možná přeháním. Šok číslo dva: Svět podle Lelanda se sice tváří jako mix obou předchozích filmů a možná ještě Americké krásy, to tolik důležité kouzlo všech předchozích snímků mu ale chybí. Děj plný filosofických úvah, které scénárista radši nechá postavy dvakrát slovo od slova zopakovat (abychom si je my, blbci, zapamatovali), už někde v první třetině jednoduše ztrácí ten tolik důležitý drajv. Leland stále dokola opakuje několik bezvýznamných příhod svého života a já chvíli sedím a pozoruju ho, pak si začnu kreslit a v závěru ještě surfovat po internetu... Že by se mi to stávat u filmu nemělo? Souhlasím. Na druhou stranu nutno dodat, že závěr je moc hezký. Přesně takový, jaký byste čekali od filmu, který vám nějakou dobu má uvíznout v hlavě. Je jenom škoda, že si scénárista trochu víc nepohrál s dějem. Nápad ani výborné herecké obsazení totiž tomuhle filmu rozhodně nechybělo. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (6)

  • Vo filme sa od svojho raného detstva postava syna (Lelanda) nikdy nestretla so svojím otcom (Albertom). Rovnako ani počas natáčania sa nikdy nestretli ich predstavitelia, Ryan Gosling a Kevin Spacey. (MikaelSVK)
  • Alternatívnym názvom filmu bolo aj označenie State of Mind. (MikaelSVK)
  • Filmovanie snímky prebiehalo v kalifornskom meste Los Angeles. (MikaelSVK)

Reklama

Reklama