Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Co by dělali tajní agenti, kdyby se z nich stali náboráři? Odpověď nabízí komedie o takzvaném vědeckém získávání pracovních sil, která se odehrává v době, kdy český člověk ještě neznal slovo nezaměstnanost. Jejími hrdiny jsou dva náboráři podniku Pragokov, Láďa Pitras a Oto Vacák. Pečlivě si zjišťují vše o soukromém životě osob, které si vyhlédli jako potenciální oběti, a těchto informací zneužívají k jejich přetahování do Pragokovu. Jejich vědecká metoda je postavena na využití spolehlivé páky, kterou je manželská žárlivost a hrozby prozrazení intimních tajemství jednoho nebo obou partnerů. Tímto způsobem se jim podaří získat do podniku trpícího neustálým nedostatkem pracovníků nejen svářeče Aloise Niederleho, ale také dva topiče pro nepřetržitý provoz, manžele Nyklíčkovy, kteří spolu z malicherného důvodu nemluví. Komplikace nastanou v okamžiku, kdy se v zájmu vystěhování nepohodlné babičky rozhodne Pitrasova manželka zůstat v domácnosti a potřebuje za sebe najít náhradu. Pitras najde jakousi Myriam Hornovou, tím však roztočí neuvěřitelný kolotoč problémů, v jehož středu se nakonec ocitne on a jeho kolega Vacák, když se stanou obětí vlastních metod. (TV Nova)

(více)

Recenze (145)

Kakho-oto 

všechny recenze uživatele

Jedna z našich nejvíce podceňovaných komedií. Osobně ji řadím do TOP 10 českých komedií a z hlavy dokážu vyjmenovat jen tyto lepší: Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Čtyři vraždy stačí, drahoušku, Zítra to roztočíme, drahoušku, Vrchní, prchni, Vesničko má středisková, Jáchyme, hoď ho do stroje. Nevalné názory Soboty a především Nárožného na tento film moje hlava jaksi nebere... ()

Brouk 

všechny recenze uživatele

Další ze "zlaté éry" soialistických komedií, které poukazovaly na neduhy.... Tak, jak se "přetavoval" člověk v kině, tak se paralelně tavil i v TV a když si při tomhle filmu vzpomenu ještě na soudruha Pecha a toho jeho poskoka co mu říkal "milý Pffíteli" a jejich "Minuta denně", jdou na mě mdloby.... ()

Reklama

evangelik 

všechny recenze uživatele

Ve své době se mi ty Schulhoffovy komedie docela líbily. Teď už si ty co natočil po r. 1974 vůbec nedokážu pustit, jak se mi zdají trapné. Ústřední zápletku (nedostatek pracovních sil) nemá cenu vůbec komentovat. Jako docela svěží "gag" bych možná hodnotil akorát ty dvoje barevně obrácené černo-bílé šaty.... ()

Godhaj 

všechny recenze uživatele

,,No prosím, já proti novátorství nejsem. Ze zásady. Ale abysme nakonec nenarazili.“ Myslel jsem si, že příběh se bude celý točit kolem shánění nových pracovníků, jenže to je jen hloupá zástěrka pro to, aby mohli komáři machrovat, že mají na rozdíl od Západu 100 procentní zaměstnanost, a což nám divákům každých pár minut neopomenou postavy z obrazovky sdělit. Celkový dojem z tohoto filmu mám hodně slabý, je to vlastně takové manželské hašteření, trochu podobné Bartáčkovým a Novákovým, ale tady je to bez vtipu a bez nadsázky. Nárožný se Sobotou jsou nevýrazní, jejich postavy nesympatické a vůbec jejich konání mě bylo volné. A nicneříkající závěr tomu dal korunu, toto je prostě špatný film a špatná komedie. ()

claudel 

všechny recenze uživatele

Celkem vtipná komedie o milostných radostech a strastech dvou "lovců hlav" v socialistickém Československu. Některé hlášky jsou opravdu velmi snadno identifikovatelné jako prorežimní, aby se vyhovělo soudruhům, na druhou stranu milostné zápletky jsou místy opravdu úsměvné. Zajímalo by mě, jestli nějací současní profesionální lovci řeší problémy s nedostatkem svářečů, jeřábnic a mzdových účetní na trhu :-) ()

Galerie (3)

Zajímavosti (12)

  • Ve filmu několikrát zazní „andílek od Murilla“. Bartolomè Esteban Murillo byl španělský malíř. Vytvořil velký počet obrazů každodenního života své doby, poději se ale specializoval na duchovní tematiku, včetně andělů a andílků. (sator)
  • V úvodní scéně se mění směr otáčení cívky promítačky. (Jan.Moravek)

Reklama

Reklama