Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kriminalistický benjamínek Jiří Otradovec (M. Pešek) vyšetřuje krádež vzácné sošky ze zámeckých sbírek. Začínající policista se má utkat s protřelým recidivistou... V úvodu tohoto příběhu jsme svědky toho, jak si filmový štáb na jednom zámku vybírá vhodné interiéry. Po prohlídce se zjistí, že se mezi ně vetřel ještě jeden – nevítaný návštěvník a ten zmizel i se vzácnou soškou Jupitera. Pátrání po neznámém díky svědkům, kteří popíší přibližnou podobu hledaného, přivede kriminalisty na stopu dobře známého recidivisty Hrušky (J. Bartoška)... (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

quokam 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Slabsi dil. Telefoni cislo na hrebinku tak nejak naznacuje rozpaky scenaristy, jak pohnout s pripadem. Slavni detektivove si nedokazali zjistit, ze podezrely ma nejakou chatu ci chalupu? Jinak Bartoska zamozrejme v suvereni forme a ty tri furie jak by smet. JInak zajimava strategie u vyslechu jit na strunu egoismu, ale jaksi moc se to nepovedlo. 6/10. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

V priebehu rokov 1982 až 1986 bol vyprodukovaný český detektívny televízny seriál "Malý pitaval z veľkého mesta" (Malý - neveľký, nepatrný, drobný. Pitaval - zbierka pozoruhodných kriminálnych prípadov. Veľké mesto - Praha). Seriál obsahuje pätnásť samostatných zhruba hodinových častí, v ktorých kolektív pražských kriminalistov rieši rôzne kriminálne prípady. Šiesta epizóda nesie názov "Jupiter". Týka sa krádeže vzácneho umeleckého diela. Najviac ma pobavila časť výsluchu podozrivého recidivistu Hrušku, ktorého stvárnil Jiří Bartoška. Inšpektor: "Pane Hruška vy ste byl ženatý?" Hruška: "Jóó, ale to už je hodne dlouho." Inšpektor: "A teď se chystáte k nějaké svatbě?" Hruška: "Né, nestrašte, to nepřipadá vúbec v úvahu." Inšpektor: "Nějaký vztah iste máte?" Hruška: "Jo, asi sto." Inšpektor: "Ale jeden z nich je hlavní, ne?" Hruška: "Ne, žádnej není hlavní, všechny jsou pohlavní". *** ()

Reklama

Cibulka_C 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Omg anooooo, tady byl Jirka Bartoška strašně cool na svoji dobu a choval je jako totální zloděj, který má všechno totálně u pr... a nakonec na celou akci přišel líp, než samotní pitavalové, když ho fotili z toho auta. ✌🏻 A nejvíc mě na celým dílu uneslo to, jak plynule a nenápadně dokázal vyměnit to pivo za limonádu. 👌🏻 Pak mě ještě bavilo pozorovat, jak měl Jirka Bartoška, říkejme mu třeba recidivista Hruška, u výslechu všechno total na háku zase a zkoušel všechny z výslovnosti. 🇫🇷 Tohle mě bavilo. ()

MrEddie 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"C se čte v italštině jako č" Vysvětluje zloděj uměleckých předmětů Hruška (Jiří Bartoška) . V šestém díle je ukradeno umělecké dílo "Jupiter", které je odhadnuto na 80 tisíc Kčs, což byly tehdy čtyři roční platy. Mezitím jsou odcizeny i další starožitnosti. Podezřelým je podle popisu několika svědkyň (Stella Zázvorková) jistý Hruška, milovník umění a znalec kunsthistorie bez papírů. Případ dostane opět zelenáč Otradovec a úkol zní jasně. Důležité je zjistit, kde jsou starožitnosti schovány a ne zadržení pachatele. Jirka to ale celý posere, naštve Kubáta a je od případu odvolán. Je třeba využít lest a zkušený Rudla Pekař ví jak na to. Příjemný oddechoví díl. Jiří Bartoška, recidivista, který využívá důvěřivosti starších žen (Květa Fialová) je arogantní, namyšlený hezoun, co neprozradí o ukradených cennostech nic. Jeho parťák Strnad (Ladislav Potměšil) zase tahá vyšetřovatele za nos. I Kamil je na něj při výslechu krátký. Díky policejní protřelosti Pekaře a Kubáta se ale na konec zjistí, kde se "Jupiter" nachází. V osmdesátých letech se s krádeží uměleckých předmětů roztrhl pytel. A pachatelé nebyli pouze Češi jak uvádí v epizodě expert na starožitnosti (Zdeněk Ornest) V zámcích nebyly žádné kamery a strážní. A toho využívali nejen zloději ale i turisti. Na konec zase pár postřehů...Poprvé se v seriálu objevuje postava kriminálního karikaturisty a přístroj na vytváření podobizen podezřelých. Vidíme také že policejní technik (Jan Faltýnek) požívá fotoaparát Nikon (na tu dobu luxusní záležitost). Rudla Pekař si prohlíží obsah Hruškových kapes, kde se nachází stará jízdenka MHD s červenou šipkou, bonbóny Tic-tac, co byli tehdy k mání pouze v Tuzexu ( Tuzex se objevuje v seriálu poprvé v této epizodě) a bulharské cigarety BT. Co se cigaret týče, za zmínku stojí scéna, kdy Kamil nabídne Strnadovi cigaretu. Otevře šuplík, kde jsou Kubátovi Sparty a krabička BTček. Chvíli váhá a dává vyslýchanému levnou bulharskou cigaretu. Pekař volá ze staré telefonní budky. Manžel Květy Fialové odjíždí v zeleném Fiatu. Hruška a Strnad přijíždí do výčepu starým Volkswagenem Broukem. Ve výčepu je pivo čepováno do sklenic s nápisem RaJ (Restaurace a Jídelny) které se používali v zařízeních od levných výčepen do restaurací 3. cenové kategorie. V závěrečných titulcích můžete vidět starý ruský vojenský GAZ (Gazik), který používali sovětští vojáci žijící v Československu. ()

Ironfood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Galérka nic nepustila? - Nikdo nic nezaslech... - Ani Rudla ne? - Ani Rudla. - No tak to vypadá, že se máme na co těšit..." Rudla Pekař se v tomto případu drží trochu v pozadí, což je celkem pochopitelné, protože celý díl je založený na tom, že si Bartoška dělá srandu z policie a myšlenka, že by někdo zesměšňoval přímo Rudlu zjevně byla pro filmaře stejně nepředstavitelná jako pro mě. Každopádně Rudla z pozadí bravurně tahá za nitky a jeho přínos k vyřešení případu je opět hodně zásadní ()

Galerie (23)

Zajímavosti (7)

  • Kriminální případ je uveden v Kriminalistickém sborníku (12/1973) na stranách 736–741. Je tu popsán případ Pavla T. a celé jeho kriminální činnosti v oblasti krádeží uměleckých a starožitných předmětů. (Snickors)
  • V čase 0:11:25 si zřejmě zvukař zaměnil mikrofon Jiříčka za mikrofon náčelníka Kubáta. Věta: „Řekla ti včera Jarka, že je tam nové hlášení o krádeži obrazu, zní trochu jako z telefonu, s mírnou ozvěnou, asi byl použit výstup mikrofonu namířeného na Jiříčka. (Volvo40)
  • Když Jiříček jede na Moravu do Oslavan zjišťovat podrobnosti o pachateli krádeže obrazů, vyslýchá vlakvedoucí (průvodčí, S. Zázvorkovou) na nádraží, na kterém ale neopustil ani území Prahy. Nádraží je totiž Praha-Veleslavín. (Volvo40)

Reklama

Reklama