Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Psychopat Ryan Gaerity uprchl z vězení v Irsku. Do USA jej žene silná touha pomstít se Liamu McGivnymu, který byl před dvaceti lety jedním z členů jeho teroristické skupiny. Ten ale teď žije pod jménem Jimmy Dove v Bostonu a svou vinu se pokouší odčinit obětavou prací u policejního pyrotechnického oddílu. A patří ve svém oboru mezi nejlepší. Jimmy se nedávno také rozhodl požádat o ruku svou Kate, kterou miluje, stejně jako její dcerku Lizzy; navíc hodlá odejít z aktivní služby do funkce instruktora. Než může uskutečnit své plány, nelítostný Ryan poprvé nečekaně udeří… Působivý akční thriller, věnovaný stále aktuálnímu tématu terorismu, natočil režisér Stephen Hopkins (známý tituly Predátor II, Lovci lvů, též jeden z tvůrců úspěšných seriálů 24 hodin či Californication). Úlohu Ryana ztvárnil Tommy Lee Jones (Muži v černém, Tahle země není pro starý, Takoví normální zabijáci), postavy Jimmyho Dovea se chopil Jeff Bridges (Starman, Nebeská brána, Big Lebowski). (Česká televize)

(více)

Recenze (116)

Acrobat 

všechny recenze uživatele

Silvestri v panike čo robiť, okamžite na úvod ešte predtým než si prinesieš rakytníkový čaj k filmu, vytasí brilantné tóny „princeznej“ a asi tak hneď vytuším čo sa bude diať. Deje sa poctivá s minulosťou pretkaná naťahovaná pomstychtivá linka medzi serióznymi dvoma chlapmi. Obalené celé do výbornej Hopkinsovej réžie, tkorý miestami to napätie dávkuje fakt profesionálne. Herecký koncert je zaručený, zlý nie je štatistom a tí „dobrí“ taktiež nie sú nesmrteľný. Blown away ma všetky páky na odpálenie predsudkov a zlých pocitov. Poctivo natočený, v exteriéroch robený film s plnými výbuchmi bez počítača. Ulahodenie duši a hudobný podmaz je priam nadpozemský. Plná relaxácia so zmyslom a životným príbehom. (videné 10.12.2019, BDrip) ()

castor 

všechny recenze uživatele

Bum bác a výborný Tommy Lee Jones. Léta otevřený účet mezi elitním pyrotechnikem Jimmym a psychopatem IRA Gaeritym utne Jimmyho plány k odchodu k méně výbušné práci. Divák pochopitelně nebude proti. Výbuchy tu vypadají efektně, takže ani moc nebude rýpat do toho, jak do sebe všechno zapadá. Není to sice ten film, kvůli kterému byste si báli dát na hlavu sluchátka nebo v autě se obávali otočit klíčem, vynalézavý zločinec s chirurgickou přesností i jeho dobrácký protivník vás nicméně společně se všemi těmi poctivými pyrotechnickými sekvencemi donutí na dvě hodinky vypnout mozek a neřešit trhliny ve scénáři. Ve výsledku tu máme kousek, který se snaží být něčím víc, než jen pouhou hollywoodskou zábavou. Není. Ale na čtyři hvězdy to nakonec vytáhl. ()

Reklama

fr3ak 

všechny recenze uživatele

Určitě o dost lepší než zdegenerovanej Stalloneho Špecialista. Ale stále bohužel příliš dementní na to abych si film užil. Tommy Lee Jones jako záporák byl skvělej a zábavnej (magoři v jeho podání mě vždycky bavěj). Výbuchy taky dobrý. Díky době vzniku hezky praktický efekty a žádnej zajebanej digibordel, ale všechno to stříhání červenýho drátu a podobný píčoviny byly i na dobu vzniku už dost vyčpělý. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

Výbušná hra na kočku a na myš mezi pyrotechnickým expertem s temnou minulostí a pomstychtivým bombovým teroristou se v podání Hopkinse, Bridgese a Jonese slušně rozbíhá. Bere se však natolik psychologicky vážně, že jí asi ani nedojde, do jak hloupého hollywoodského akčňáku s instantním happy-endem se postupně (nejvíc v závěru) přelomí. ()

PhillM. 

všechny recenze uživatele

Jo jo, starý dobrý rok devadesátý čtvrtý, kdy největší zlejšek ve filmu mohl být tak maximálně vyšinutý Irčan (a ne osmahlí cápci s plnovousem a kalašnikovem), U2 byli ještě kapela (a ne globální společensko-politicko-aktivistická iniciativa) a kupónová privatizace se pořád zdála jako dobrý nápad. Blown away mě teda úplně neodfouklo, ale zbytky vlasů mi přece jen načechralo. Skvělá trojice Bridges – Jones – Whitaker snad ani nemohla zklamat, navíc druhý jmenovaný (Texasan jako poleno) a jeho irský přízvuk… no to se musí prostě slyšet. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (5)

  • Vrcholná exploze lodi byla tak silná, že během natáčení rozbila 8 000 oken ve východním Bostonu. (GASTON73)
  • Natáčení filmu probíhalo od 23. srpna do 24. listopadu 1993. (GASTON73)
  • V románu "Prince of Thieves", který napsal Chuck Hogan, je tento snímek zmíněný jako "nejhorší film všech dob" (Terva)

Reklama

Reklama