Reklama

Reklama

Sylvie

Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1956. Sylvia Plathová studuje na prestižní anglické univerzitě v Cambridgi a píše své první literární pokusy. Potkává zde básníka Teda Hughese a zrodí se osudová láska, která Sylvii provází celý život. I Ted zprvu silně podléhá romantickému vztahu s ženou, která rozumí jeho práci a obdivuje ji, ale po sňatku se leccos změní. Sylvia chce odejít za matkou do Spojených států, Ted dává přednost životu v Anglii, a navíc se vrací ke svým staromládeneckým návykům. Psychicky nevyrovnaná Sylvia nedokáže nevěry milovaného muže přijmout, ale zároveň ho do nich vhání. Útěchu hledá v poezii a ve vlastní tvorbě, píše sbírku Ariel, která dnes patří ve Velké Británii k nejčtenějším, ale sen o štěstí se rozplývá... Filmový příběh na pomezí romance a tragédie poodhaluje mýtus o legendární americké spisovatelce a připomíná jednu z nejničivějších osudových lásek naší doby. Režisérka Christine Jeffsová vsadila na herecké výkony Gwyneth Paltrowové a Daniela Craiga. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Ako tak pozerám, tento film nieje veľmi známy a je len dobre, že naň mnohí nenatrafia. A to aj napriek tomu, že v ňom hrajú dve veľké hviezdy ako je Daniel Craig a Gwyneth Paltrow. Film je dosť depresívny a smutný, čo mal byť zámer, keďže sa jedná o skutočný príbeh, ale zámerom už nemalo byť to, že je film veľmi nudný. A pre mňa tomu nepomohlo ani prostredie päťdesiatych rokov minulého storočia, pretože tieto roky ma v Anglickom prostredí neberú. Neviem komu by som tento film odporučil. Ak by som musel, tak asi len ženskému publiku, ktoré má rado pomalé romantické drámy, ktoré až tak romantické nie sú. ()

aniiicka 

všechny recenze uživatele

There are no windows, so I can't see what is in there. There is only a little grid, no exit. Na mě to poměrně dost silně zapůsobilo. Po shlédnutí filmu jsem se dívala na několik básní ze sbírky Ariel a myslím, že jsou vážně silné...oblzvláště báseň Daddy, jejíž úryvky ve filmu zazněly. Nevím, na kolik dobré bylo vykreslení skutečné podoby Sylvie Plath, ale Gwyneth se mi tu líbila. Možná ještě herecky zajímavější byl Daniel Craig v roli jejího manžela - úspěšného básníka Teda Hughese. Byla jsem doslova unešena hudbou Gabriela Yareda, pro tragická milostná dramata je jeho doprovod prostě dokonalý a dechberoucí (třeba - Anglický pacient), vždycky vykreslí tak zajímavou atmosféru a když se skladby místy mísí s úryvky básní, rozhodně to působí na mé emoce. :) Také vizuálně je film povedený. http://www.youtube.com/watch?v=DvCqhHWXYrA ()

Reklama

cab 

všechny recenze uživatele

I když básnické kecy moc nemusím a je to životopis podle mého názoru o nepodstatné Sylvii, která se chce stát excelentní básniřkou a bohužel propadne a nakonec i tragicky zahyne pro svou velkou a jedinou lásku - lepšího a úspěšnějšího sukničkářského básníka Teda. Přes vše klišé a průhlednost mi to připadalo jako roztomile nenáročná podívaná s nahou Gwyn!!! 50%. ()

Cimr 

všechny recenze uživatele

Nenechte se mýlit, žádné otevřené sexuální scény ani nahá Gwyneth tam nejsou. Tenhle příběh je natočen komorně, klidně, civilně.. Až moc. Nějak se z toho vytratilo to hlavní - vášeň. Pěkné scény tam jsou, Sylviiny básně jsou silné samy od sebe, ale to zpracování je suché a bez náboje. V podstatě je to taková kvalitnější červená knihovna. Škoda, že povrchní telenovela se dá udělat i z takhle silného příběhu... ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Jedním z největších kladů tohoto komorního snímku je bezesporu herecký výkon G. Paltrowové. Psychické utrpení, kterým její hrdinka prochází, se doslova odráží v každém jejím výrazu a pohybu, z jejích očí lze vyčíst zžíravou žárlivost, zoufalství i záblesky naděje. D. Craig svou odtažitou přítomností jen potvrzuje syrovou realitu neradostného manželství a ponuré interiéry nevěstí žádný happy end. Přesto tomuto příběhu něco chybí, leccos není vysvětleno a převládá v něm zvláštní neživost. ()

Galerie (21)

Zajímavosti (5)

  • Frieda Hughes, dcera Sylvie Plath a Teda Hughese, s tvůrci filmu odmítla spolupracovat a veřejně se od něj distancovala. (vesper001)
  • Českým překladům Sylvie Plath se nejčastěji věnuje Argo a Jota. Mezi čtenáři největší odezvu našel autobiografický román Pod skleněným zvonem (1998). (NinadeL)
  • Většina komparzistů v úvodních scénách filmu byli skuteční studenti univerzity v Cambridge. (vesper001)

Reklama

Reklama