Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V každé generaci se objeví nějaká osobnost, která má natolik příznivý vztah k vyvolávání skandálů, rebelii a porušování tabu, že se jí dříve či později podaří překonat obecný světový názor na to, co to doopravdy znamená být svobodným člověkem. V 17. století byl touto osobností jednoznačně John Wilmot, známý také jako Hrabě z Rochesteru - prohnaný a talentovaný rošťák, který prožil svůj krátký a divoký život jako středověká rocková hvězda a stal se známým potížistou, géniem i jedním z nejnezkrotnějších prostopášníků v historii.

Příběh, který se odehrává v době osvícení, kdy rychlý vývoj v oblastech vědy, náboženství a umění a rostoucí pocit sexuální svobody přispěl ke vzniku moderního světa, dokumentuje rychlý vzestup hlavního hrdiny a jeho ještě rychlejší pád. Na začátku příběhu přitahuje zájem okolí svým odvážným psaním a získává pověst talentovaného dareby s lascívním životním stylem. Hrabě, který je důvěrným přítelem krále Karla II. (na dva Oscary nominovaný John Malkovich), se vyžívá v zesměšňování anglické šlechty a neustále šokuje londýnskou společnost svými sexuálními eskapádami - a všechno mu neustále prochází. Když se však zamiluje do divadelní herečky Elizabeth Barry (taktéž na dva Oscary nominovaná Samantha Morton), z níž chce udělat největší hvězdu celé Anglie, jejich vztah a následná zrada zvěstují začátek Earlova sestupu z výšin společenské prestiže a jeho proměnu v lidskou trosku, hledající své poslední vykoupení. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (247)

B!shop 

všechny recenze uživatele

Zajimavej film, ale urcite by dane tema slo zpracovat daleko lepe. Podle rozhovoru ve filmu je jasny, ze zivot Johna Wilmota byl hodne divokej a z tohohle obdobi nam bohuzel reziser nic neukazal (vidime jen jeho pokus o navrat, naslednej pad a smrt). Prakticky vsechny kontroverzni veci jsou v dialozich (ktery jsou ale hodne husty, hlavne ty v podani Wilmota, vznesenej jazyk, vetsinou ve versich a do toho sprostarny), plus nekolik malo scen. Obcas se tu sice deje neco divokyho nebo hodne zajimavyho, ale obcas se jen keca o nicem a kuli tomu, ze hudba tu je jen misty, film zacne nudit. A prave v tehle okamzicich se ukaze Johnnyho talent, protoze Depp dokaze utahnout uplne cokoliv a v tomhle filmu je postava, kterou hraje opravdu zajima a s Deppovo talentem a charismatem je to dokonaly, skoro az Oskarovej vykon, navic ta zmena z provokatera v nemocnyho cloveka byla fakt dokonala. I kdyz je tu jeden problem, film plyne dost pomalu a najednou strih a Depp je nemocnej bez jakyhokliv vysvetleni. A to jeho naliceni bylo pekne nechutny. Sice jsem cekal od filmu vic, ale uz jen kuli tomu Deppovi musim dat 4* a pominu fakt, ze misty film pusobi spis jak divadelni predstaveni, kde navic chybi nejaka gradace napeti a film jen tak pomalu plyne. Navic skoda ty hudby, kdyby sem dali historickou hudbu, urcite by to film vic rozpohybovalo. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Johnny Depp si zahrál jednu z dalších figurek. Není jí nikdo menší než John Wilmot. Že vám to nic neřekne? A co třeba Hrabě z Rochesteru? Ani to nic? Tak potom vězte, že John Wilmot byl zhýralec, nechápu, proč musí být český název filmu "Libertin", který si užíval života, jak jen mohl. John byl na dvoře Karla II., krále Anglie, Skotska a Irska, ale dvůr ho zajímal minimálně. O co se staral, to byla jeho literární tvorba, nemluvě pak o zahálce a užívání si. Alkohol a ženy, to byla naprosto přirozená součást jeho života. Karel II. z toho neměl velkou radost, ale co mohl dělat? Na každém kroku ho určitě hlídat nemohl. A tak si John užíval. Ženy pochybné pověsti, alkohol ve větším než malém množství. Muselo se to na něm projevit. Byl nemocný. Velmi nemocný. Ke konci má pak člověk, čím více Johnova nemoc graduje, že Johnny trochu přestal hrát. Johnny má na sobě masku nemocného, ale pod ní je pořád zdravý člověk. Nemoc jsem mu prostě nevěřil. Jeho výkon je ale jinak dobrý, hraje celkem zajímavý charakter, ale podle scénáristů stačí, když se vezme zajímavá a kontroverzní postava, příběh pak není ani tak důležitý. Ta postava na sebe strhne pozornost a ono to postačí. Film bude dobrý. Zas tak dobrý není. Jsou zde zajímavé scény, ale sami tvůrci se moc do kontroverze nehrnuli a zůstávali na hranici vkusu. Nikdy ji nepřekročí natolik, aby kontroverzní osobnost vykreslili skutečně kontroverzně. Film je stejně hodnocen jako "R" tedy druhý nejpřísnější stupeň přístupnosti. V zásadě však ničím nešokuje. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/11/prada-tlumocnice-sveraci-kazajka.html ()

Reklama

Martin741 

všechny recenze uživatele

Reziser Laurence Dunmore mi absolutne nic nehovori, a pribeh Libertinu ma taktiez prilis neoslovil. Pozor, netvrdim, ze hlavny herec Depp /mne je ten herec dost ukradnuty ....../ nevie hrat. To ani nahodou. Ale jediny film, ktory som s nim videl a pacil sa mi, bol Blow s Penelope Cruz. pribeh je strasna sucharina, neskutocne nudny, k tomu film je prilis pataticky. Rozhovory az na 2 - 3 priklady taktiez o hovne. 29 % ()

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Šokující film, ikdyž na základě skutečné historické postavy. Prvních 20 min.jsem byla v šoku, cože to za vulgarity, oplzlosti a impertinence se na mě valí z obrazovky. Myslela jsem, že jsem si koupila historický pornofilm. Jak se valily další minuty, začala jsem děj chápat a soustředila se na výkony Johnnyho DEPPA, Samanthy MORTON a samozřejmě Johna MALKOVICHE. Všichni tři jmenovaní byli za své role nominováni na Oscary. Taková byla doba v 17. století, kdy se za uvolněný a prostopašný sexuální život platilo sifilisem neboli přijíci a dnes je to opět HIV. Dějiny se opakují a stejně tak na obě nemoci ve svém století není lék. Nakonec bych chtěla říci, že bude dlouho trvat, než se znovu na tento film podívám... ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Ocas nebo hlava? 1) Jako lekce bad language dobré, 41letému Johny Deppovi (bisexuální básník a zhýralec John Wilmot) to slušelo, ale jinak jsem očekával mnohem víc. 2) Ovšem ty Wilmotovy verše, se kterými se ve filmu prakticky nesetkáme, nejsou marné: We have a pretty witty king / And whose word no man relies on / He never said a foolish thing / And never did a wise one. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (13)

  • Po úspěchu filmu Piráti z Karibiku – Truhla mrtvého muže (r. Gore Verbinsky) v kinech se DVD s Libertin rázem dostalo v USA do první desítky v žebříčku půjčování. Jméno Johnny Depp se totiž stalo nejúspěšnější značkou roku. (imro)
  • Premiéra filmu se zdržela o více než rok, neboť vlastníci práv, bratři Weinsteinovi se odtrhli od studia Disney a dlouho trvalo, než se dohodly podmínky dalšího fungování vlastní společnosti. (imro)
  • Snímek byl v Singapuru povolený až pro diváky od 21 let a v Malajsii ho dokonce zakázali promítat. (imro)

Související novinky

Hříšní lidé města temného

Hříšní lidé města temného

09.04.2007

Hororové kombo Grindhouse je připravené na start a Robert Rodriguez se může konečně pustit do dlouho slibovaného Sin City 2. Premiéra byla původně plánovaná už na léto 2006, ale z rychlovky, kterou… (více)

Reklama

Reklama