Reklama

Reklama

Vlk samotář a mládě 3: Proti vichru smrti

  • Japonsko Kozure Ôkami: Shinikazeni mukau ubaguruma (více)
Trailer

Obsahy(1)

Legendární série podle komiksu Kazua Kaikeho. Třetí pokračování příhod vlka s mládětem omezuje v rovině hrdinových protivníků komiksovou obskurnost na minimum a naopak nechává Ogamiho v duelech s mistrovským šermířem zasmušile rozjímat o "cestě samuraje". (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (39)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Po dost nepovedené dvojce s vrhacími tuříny přichází třetí část s dějem, který už není tak pitomě obskurní a souboje na ostří katany jsou mnohem... Soubojovatější. Děj je mnohem přirozenější a... Dějovější. A jelikož tu teď píšu hrozný, ale hrozný koniny, nejspíš skončím u toho, že je to povedený díl, kde se opět krásně graduje k finálnímu střetu a příběh působí mnohem adekvátněji a ne jako něco vycucaného z prstu zdrogovaného leprikóna. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Třetí díl výborné série se mi líbil ještě o chlup víc než předchozí dva. Akce a děj jsou namíchány v tom správném poměru, Ogamiho protivníci jsou správně rozmanití a pozoruhodní a nechybí ani tradiční kráska v nesnázích. Mimořádné uznání si pak zaslouží Daiguróův kočárek, který tu prokáže neobyčejnou univerzálnost - slouží stejně dobře jako plavidlo i jako příležitostný kulomet :-D. ()

Reklama

Rominator 

všechny recenze uživatele

Třetí film ze serie Lone Wolf and Cub (Vlk samotář a mládě). Na začátku filmu na sebe Ogami Itto vezme trest, aby pomohl ženě v nesnázích a poté ještě přijme úkol zlikvidovat proradného Gemba Sawatari správce provincie Totomi. Daigoro opět od minula trochu povyrostl a scény s otcem jsou nezapomenutelné. Zajímavé jsou dvě slovní a bojové konfrontace se zdatným samurajem. Ve velkém finálním souboji s mnohačetnou přesilou se opět seznámíme s dalšími vlastnostmi kočárku. ()

ORIN 

všechny recenze uživatele

Pokud bych nevěděl, že je série podle komiksu, tak bych to tady (až na závěrečnou řež) nepoznal ani za mák. Daleko více uměřenější než předchozí dva díly, cesta temnoty, jak pouť nazval sám Ogami Ittó, vede k mnoha zamyšlením nejen diváka, ale i některýc postav v průběhu filmu. Jelikož se zde poprvé objevuje zločinecká organizace známá pod návem yakuza, rád bych něco uvedl o historii jejího vzniku apod. Její počátky lze vysledovat v počátcích 17. století, v Japonsku zpustošeném častými občanskými válkami konečně zavládl mír. Samurajové již nebyli to, co dříve. Z mnoha z nich se vyprofilovali nemilosrdní zločinci a drancovali vše, co jim přišlo pod ruku. Obyvatelům měst nezbylo nic jiného, než se poohlédnout po nějaké ochraně. A právě zde můžeme vystopovat úplné zárodky japonské yakuzy. Nejdříve nazýváni machi-yakko chránili mnohé vesnice a města před nájezdy nelítostných zločineckých band. Od machi-yakko se oddělila část, která se nazvala bakuto. Vytvořila organizaci se sofistikovanou kulturou a propracovaným systémem, mnozí z nich se zabývali karetní hrou, tzv. hanafundou. Název Yakuza se odvodil právě z této karetní hry. Krátce poté její členové vytvořili strukturu, která je bez větších rozdílů platná dodnes. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Tam, kde sa prvý film mohol pochváliť osudovosťou a druhý komiksovosťou je táto časť skôr klasickým chanbara filmom. Celý čas sa tu rieši povestné Bušido a to, ako by mal správny samuraj žiť a zomrieť. Je tu väčší dôraz na intrigy, ale tiež na vnútorné cnosti a presvedčenie, ktoré stavia do opozície Ogamiho a ostatné charaktery, ktoré na svojej ceste za pomstou stretáva. Či už je to yakuza, potulný samuraj hľadajúci zmysel, alebo vystrašené dievča utekajúce pred nepríjemným osudom. Stále je tu veľa krvi ( hlavne 20 minútové finále), ale pritom sa to nesie presne v tom duchu v akom očakávame, že sa cesta tejto nesúrodej dvojice bude uberať. Je to taká prehliadka Japonska, aké bolo za čias Šogunátu. Niekde je to trošku prikrášlené. Inde zase riadne surové. Ale tak to má byť.  Uvidíme, čo prinesie ďalší diel. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno