Reklama

Reklama

Zrozeni z moře

  • Česko Amy Fosterová - Dar přílivu (více)

Obsahy(1)

Cornwall, 19. století. Dramatický milostný příběh o tragické lásce dvou vyděděnců, uzavřené a plaché Amy Fosterové, jež však žije bohatým niterním životem, a Yanka Goorala, Rusa, jenž plul ještě s dalšími emigranty do Ameriky a jako jediný přežil ztroskotání lodi nedaleko farmy, kde Amy pracuje, se odehrává na pozadí nádherné venkovské přírody. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (24)

haWranka 

všechny recenze uživatele

Ukrutná sladkobolná blbina, kterou nezachránila ani moje milovaná Rachel Weisz (myslela jsem si, že ji budu mít ráda ve všech rolích a polohách, ale tady mi silně lezla na nervy) a plejáda známých herců. A nejprotivnější postava? Kupodivu ne tatík-násilník nebo někdo z bandy místních ožralů a pošklebovačů, nene. Byl to sám hlavní hrdina! A ještě to bylo všechno tak průhledný, chmch... ()

Agora 

všechny recenze uživatele

Nemastný neslaný film. Některé scény byly na hranici směšnosti a trapnosti - jako např. scéna loučení se Yanka s rodinou před emigrací (tančí kozáčka a zběsile se objímají), nebo když Yanko statkáři a lékaři dohraje jejich šachy a lékař podle toho pozná, že je Rus, vždyť přece Rusové hrají skvěle šachy... Také scéna, kdy se Yanko zmítá v horečce a rusky prosí o vodu a Amy po něm stále tupě žádá, ať mluví anglicky, že mu nerozumí - no co by tak asi polomrtvý chlap v horečce chtěl? Když jí lékař předtím řekl, že má zápal plic a ať mu dává pít a lék a drží ho v teple, tak to je pro ní pokyn, aby ho nechala celou noc na pospas osudu a v prudké bouři s dítětem běžela mnoho kilometrů pro pomoc. A to jí ten lékař řekl, že se ještě přijde podívat. Perez jako Rus byl legrační a i moje oblíbená Rachel Weisz byla nějaká unylá. A ta další zápletka - její otec byl vlastně její nevlastní bratr ... A všichni koukali skz prsty na ubohou Amy, místo aby odsoudili její matku, že si začala s otcem a těhotná si vzala jeho syna! ()

Reklama

lacerta 

všechny recenze uživatele

Asi nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo. Ale v mnoha ohledech to bylo vyloženě pitomé. Už sama cesta hlavního hrdiny z Ruska mi přišla poněkud ujetá. Ale dejme tomu, že si pastýř z ruské vesnice našetří na cestu do Ameriky. Příběh dívky, která je trhlá mě fakt neoslovil. Byla trochu jednodušší a štvala mě už od začátku. To, že by pár dní po ztroskotání lodi s ruskou posádkou nikoho nenapadlo, že Janko není blázen, ale Rus, to už se mi věřilo opravdu těžko. Pak dohraje šachy - opět, měl to být pastýř, netušila jsem, že už jen ruská národnost člověka předurčí k výkonům na šachovém poli. To, že mu zapomněli všichni říct, že všichni kromě něj, jsou mrtví, to už mi přišlo hodně divný. Jeho naivita, co se okolí týkalo, byla taky fascinující, chvílema to vypadalo, jako kdyby v Rusku pásl jednorožce a duhový poníky. Mít v dospělým věku domeček v jeskyni, chovat se, jak se Amy chovala, tak se asi nelze divit tomu, že si o ní všichni mysleli, že je cvok. Není mi úplně jasný, proč chtěl film vyznívat, jakože zlé a kruté okolí chudince ubližovalo. Možná se mohla začít chovat trošku normálněji. Do téhle fáze bych to označila jako trochu hloupý, ale pohodový film. Zvrat ovšem přišel v okamžiku, kdy Janko onemocněl. To se ukázalo, že hlavní hrdinka nebyla jen šílená, ale hlavně úplně vypatlaná. Kupodivu měl žízeň - ona jako napotvoru neuměla ani základní slova v jeho řeči a zato měla dedukční schopnosti uschlý škeble. Ok. Pak ho tam nechala, místo toho, aby ho jen dostala do postele (ono by nestačilo odsunout postýlku někam stranou). Rozlila mu lék a vůbec, udělala vše pro to, aby to nerozdýchal. Vyloženě chytrý bylo běžet kamsi pryč a prosit každýho o pomoc, člověka se zápalem plic nechat samotnýho. Ne, ani to, že zazmatkovala jsem jí nevěřila a dost jsem litovala, že předtím neuhořela. (A jo, ta milostná scéna - tu jsem taky nepobrala - ono tak normálně probíhá svatební noc v jeskyni ve vodě a pak se člověk probudí doma v posteli, ale dejme tomu, že tam chtěli vnést trochu romantiky...) Sečteno podtrženo, nic, co bych musela vidět znovu. Líbila se mi hudba, doktor a chvílema Vincent Perez (ale fakt jen chvílema). ()

adriane9 

všechny recenze uživatele

Nebylo to špatné..Příběh byl zajímavý, ale rozhodně mu chybělo jeho rozvinutí.. Hlavní postavy byly nedokončené, spousta věcí zůstala jen tak a mě by zajímalo děsně proč (proč jednu chvíli četla a psala a proč pak přestala a proč když málo mluvíte znamená to, že jste blázen a spoustu dalšího)... Celkově mi vadí filmy s málo dialogy a s lehce očekávatelným koncem. Ovšem co toho bylo důvodem mě osobně překvapilo, člověk se dost zamyslí nad tím jak jiná je láska dvou lidí z jiných kultur. Weisz i Perez nejsou mými oblíbenci ale spolu si sedli a nebyli mi nijak protivní, milostná scéna ve vodě byla velice povedená..A nesmím opomenout ani skvělou Kathy Bates, škoda jen její malé role v tomto snímku. ()

DrifterSoul 

všechny recenze uživatele

Tři * za obsah, jednu * za nádhernou RW a tu pátou * za krásnou krajinu. A všem těm prázdným schránkám, které film nepochopili/ly chci říci pouze toto. Jste jako ten kovář a jemu podobná vesnická lůza, která nechápe jinakost a nevytáhla paty ze své vesnice. Ten film, ač možná místy patetický a sladkobolný vzkazuje jedno: chápejme odlišnosti mezi lidmi, poněvadž v těch je kouzlo života, nebojte se otevřít a vnímat jiné. Respektujme je, možná jsou v něčem daleko moudřejší než my sami. To téma je velmi aktuální právě v dnešní době - vzestupu primitivního českého (ale i jiného) nacionalismu. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • Celosvětová premiéra proběhla 9. září 1997 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama