Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Filmová adaptace slavného románu z pera Maria Puza (Kmotr). Příběh legendárního šéfa mafie, Salvatore Giuliana (Christopher Lambert), který se ve 40.letech minulého století snažil osvobodit Sicílii z italské nadvlády a udělat z ní plnohodnotný stát patřící pod USA. (oficiální text distributora)

Videa (1)

Trailer

Recenze (49)

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Zpracování příběhu průměrné vzhledem ke slavné adaptaci, kterou se chystám přečíst, ale veškeré nedostatky v pohodě znegovala přítomnost neuvěřitelně charismatického sexy Lamberta v jeho vrcholné době a formě. Ten pohled vraždil sám o sobě a ostatní zbraně prakticky nepotřeboval ani on, ani jeho mafiánští kumpáni. V podstatě kdyby po celou dobu projekce tahal za šňurů kačera, já bych byla spokojena. To se tak někdo holt umí narodit. ;-) ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Giuliano je určitě zajímavá postava, ale rozhodně ne tak černobílá, jak se jí snaží podat Cimino. Výsledkem je tudíž naivní story o spravedlivém bojovníkovi za svobodu, který bohatým bere a chudým dává. A samozřejmě má i svojí životní lásku, které donekonečna vysvětluje, jak je ten jeho boj spravedlivý. Zkrátka typická sladkobolná limonáda, kterou už jsme viděli v podání jak Robina Hooda, tak třeba Jánošíka či Nikoly Šuhaje. Lambert je v tomto případě pořádným šlápnutím vedle a charismatu skutečného Giuliana nesahá ani po kotníky a příliš výrazní nebyli ani další herci. Snad jen Turturro byl výjimkou. Sestříhat to tak na 90 minut, možná by to bylo koukatelné, ale tohle je zoufalost. 15% ()

Reklama

halogenka 

všechny recenze uživatele

Myslela jsem si, že mě nejvíc bude iritovat Christopher "nemám žádnou mimiku" Lambert a ostatní herci a jejich příšerné výkony. Ale chyba, nakonec zvítězila naprostá neschopnost vyprávět příběh, který je tak jenom nepřehlednou spletí povětšinou naivních a sladkobolných scén bez ladu a skladu a nečíst knihu, tak se neorientuju. A tak jediné, co tento film drží nad odpadem, jsou exteriéry. ()

vesper001 

všechny recenze uživatele

Hloupý film, který vynikající předlohu nevykradl, protože s ní nemá prakticky nic společného, ale okradl o název, jméno uctívaného bandity a přitažlivé sicilské lokace. O tom, že je namakačenko Lambert mizerný herec a korzár ultrabrakových vod, není nejmenších pochyb, a zbytek komparzu si může kolty ušoupat, aby mu stačil. La Sicilia è un'isola infelice a byla by na tom ještě hůř, kdyby byl skutečný Giuliano (dost fešák, btw) takovej křupan. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Giuliano se choval tak trochu jako Robin Hood. Obíral bohaté velkostatkáře.Stal se idolem sicilského lidu. Měl proti sobě církev, vládu a dalšího mafiána, ten je jeho mocným soupeřem a z boje může odejít jen jeden vítěz. Mafie má svá hrůzná a nekompromisní pravidla. Mario Puzo svůj román napsal na základě skutečných událostí. Film je moc dlouhý, to je škoda. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (2)

  • Film se natáčel na Sicílii, konkrétně ve městečku Sutera, a v Římě ve filmovém studiu Cinecittà Studios. (GASTON73)
  • Po dokončení natáčení se Michael Cimino odebral do střižny a začal stříhat. O svém postupu při střihu neinformoval, dokud nedodal 150minutový sestřih filmu a neprohlásil, že je hotov. Podle smlouvy s producenty měl Cimino právo na finální střih, pokud film nepřesáhl 120 minut. Cimino trval na tom, že žádné další škrty již nemohou být provedeny, a naléhal na producenty Begalmana a McNalla, aby předložili současnou verzi společnosti 20th Century Fox, americkému distributorovi filmu. Před zhlédnutím filmu řeklo vedení Foxu producentům, že film je tak dlouhý, že omezuje počet představení, která mohou kina každý den uvést. Film musel být zkrácen, jinak ho společnost Fox neuvede. Cimino se vztekal, že stříhal šest měsíců a už není co vystřihovat. Producenti reagovali, že musí existovat způsob. O několik dní později Cimino dodal novou verzi filmu, ve které byly všechny akční scény vystřiženy. „Ve scénáři po velké svatební scéně v horách následuje útok na svatebčany,“ napsal McNall. „V tom, co jsme viděli, po svatbě následovala scéna v nemocnici, kde si všichni lidé v pěkných šatech léčili zranění. Přestřelku prostě vystřihl.“ Begelman nečekal, až film skončí, aby se chopil telefonu, a okamžitě zavolal Ciminovi. Cimino mu řekl, že jeho smlouva mu dovoluje finální střih ve 120minutovém filmu a to, co jim dal, podmínku splňuje. Později byla verze „Directors Cut“ o délce 2 hodiny a 26 minut vydána. (mac000)

Reklama

Reklama