Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Operace Market Garden to byl odvážný plán Winstona Churchilla a britského nejvyššího velení, na jehož základě měla skončit válka do začátku vánočních svátků. 35 000 britských vojáků bylo vysazeno za nepřátelskou linií v Nizozemsku okupovaném německými vojsky. Uprostřed největší letecké invaze v historii se ukrývá i malá jednotka s kódovým označením Matchbox, která má své zvláštní úkoly. Když je Matchbox sestřelen jen kousek od místa přistání, naděje na úspěch se zdají být minimální. Sedm rozdílných britských vojáků se nachází mimo oblast spojenecké invaze a navíc se musí bránit trojici německých dezertérů, kteří na ně mají také políčeno. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (93)

Orlau32 

všechny recenze uživatele

Tento film mě opět ujistil o pravdivosti přísloví, že "člověk se nemá těšit na nic dopředu". Byla jsem tak nepříjemně překvapena, že jsem konstatovala, že KAREL RODEN už je jako smrt, že bere všechno. Je možné, že nepříjemný výsledek tohoto filmu (námět nemusel být špatný) má na svědomí režisér, protože v březnu 1944 v Nizozemí byl ve všech filmech z tohoto prostředí sníh, jenom tady bylo dle listů na stromech tak počínající léto. To byla první volovina. Druhá volovina byla jak se velitel SS projížděl ve stoje v otevřené limuzíně, kdy hrozil 100% útok od snipra US armády anebo hollandského partyzána. Opět režisér udělal z německého velitele akce kardinálního pitomce a z vojáků kolem něj dezorientované idioty. Blbé kopírování scén na mostě (dva Němci v džípu,kteří neumí blafnout anglicky) bylo neuvěřitelně trapné. V německých školách byla totiž povinná výuka angličtiny již od r.1935. Celkově musím říci, že film smrděl amatérismem na hony. Celkový výsledek - obrovské zklamání. Dám 2* jenom kvůli RODENOVI. Billy ZANE byl též nemastný -neslaný jako v TITANICU z r.1997. ()

Crocuta 

všechny recenze uživatele

Tento snímek předchází pověst přihlouplé slátaniny a tak jsem se těšil, jak se zase jednou pobavím na účet autorů podobného braku. Povedlo se. Dokoukal jsem to až do konce a za málo zábavný bych "Poslední výsadek" neoznačil ani kdybyste mě mučili. Nasmál jsem se dosyta a dialogy, jako byl ten mezi dvěma zápasícími německými důstojníky ("Byl jsi můj bratr!" "To jsem pořád!"), nebo scéna, kde dvě krajně zmatené údajné odbojářky zavřou svázaného skopčáka do skříně, aby ho vzápětí pustily, rozvázaly a ještě mu daly pistoli, načež jeho zastřelí a ty dvě kravky se jdou vozit na loďce, zůstanou navždy v mé paměti! ()

Reklama

kingik 

všechny recenze uživatele

Tak úplně jsem nepochopil záměr tvůrců. Nebylo mně jasné, zda se jednalo o parodii na válečné filmy nebo vážně míněné válečné drama. Ani v jednom však film příliš neexceluje. Scenárista Gary Young a režisér Colin Teague se pustili do tématu největší letecké invaze v historii, tedy výsadek 35 tisíc britských vojáků za nepřátelskou linií v Nizozemsku okupovaném německými vojsky. Druhořadý herecký ansámbl, jehož tuzemské řady hájí Karel Roden, předvede poměrně svižnou akci, několik nelogických dějových zvratů, epickou hudbu a po skončení jsem nevěděl, jak mám film brát, protože místy byl až absurdní a historických faktů se určitě nedržel, ale jako válečné drama se zábavným poselstvím funguje výborně. Ovšem pod podmínkou, že ho nebudete brát vážně. 50% ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Napadá mě, jaký by Poslední výsadek byl, nebýt dokonale sehrané, elitní herecké sebranky:) Jeden z vládců béčkových filmů pan Caledon Hockley, Billy Zane, nehorázný drsňák s brýlemi Mikey Madsen, šarmantní severský blonďák disponující "Pravou krví", Alexander Skarsgård a populární král českého filmu s charakterovými rysy, Karel Roden. Svérázný válečný film balancující na hraně komedie s množstvím pobavujících hlášek. "Necháme ho tu, najdou ho." - "Jo a podle čeho, kouřových signálů?", "Jíííhá!" - "Jíhá!" - "Jííííííháá!" - "Jííháááá! Jak to zní?" - "Jako Hans z Düsseldorfu." - "Je po nás." :) ()

ohinek 

všechny recenze uživatele

když jsem to viděl poprvé, skončil jsem asi v polovině. Časem mě to však začalo mrzet, a když jsem se dokopal k tomu se na to podívat znova od začátku, ke svému užasu jsem zjistil že si film své čtyři hvězdičky plně zaslouží i přes spoustu zjevných nedostatků a chyb. Třeba dost pochybuju o tom že by německá válečná kořist byla svěřena pouze dvěma němcům a jednomu tlouštíkovi který tvrdí, že je od SS a ještě k tomu o všem ví dvě holandské odbojařky.asi si spletli SS s SA, tam působili často podobní zazobanci, tzv. zlatí bažanti, kteří o válku ani nezavadili. Nebo velitel, který je oslovován majore, nosí uniformu odpovídající úplně jiné hodnosti a taky se mi nezdá že by se ppo holandské krajině projížděl ve stoje v kabrioletu jako cvičný terč pro snipery. Američani mají zase v jedné jednotce na uniformách frčky jak 101. tak 82. vzdušné výsadkové divize, přestože každá v holansku operovala někde jinde, a přestože v holansku k žádným chybám ve výsadcích nedošlo jako v normandii, kde by se to dalo pochopit. Britové mají uniformy v pořádku, zase jsem ale nikdy neslyšel, že by operovali na nepřátelském území v tak malé jednotce. němci zase vypadají, jako by měli AI počítačových her z minulého tisíciletí. Jako koruna všeho je to, že jeden důstojník z pistolí (doslova jak na americké, tak na německé a britské straně) představuje větší palebnou sílu než celé jeho mužstvo dohromady. Dost špatně tady taky působí správce (tlouštík) německé válečné kořisti. Já však tohle všecho dokázal přejít. Zkrátka zapadat do sebe můžou i nesmysly. ()

Galerie (10)

Zajímavosti (13)

  • Někteří britští výsadkáři mají na rukávech nášivky Pegasus, které směřují dozadu, ony ale vždy směřovaly dopředu. (Maulincio)
  • Několik automobilů ve filmu je od rumunské automobilky ARO IMS, ta je ale začala vyrábět až po 1957. (Maulincio)
  • Když Voller (Alexander Skarsgård) a Beck (Karel Roden) převlečeni za Američany vezmou džíp, jedná se o poválečný Willys M38 (vyráběný v letech 1949–1952), ale jakmile zastaví a následně utíkají, najednou se z něj stane Willys MB (výroba: 1941–1945). (Maulincio)

Reklama

Reklama