Reklama

Reklama

Epizody(24)

Obsahy(1)

Jednou za deset let je vybráno sedm mágů, a právě tito „Páni“ za použití pomocníků jednotlivých řádů nazývaných „Služebníci“ se spolu střetnou o jediný Svatý Grál. Ten splní vítěznému Pánovi i jeho Služebníkovi jakékoliv přání. Služebníci jsou padlí hrdinové, kteří se po smrti stanou hrdinskými duchy. Širou Emija, jenž přežil před deseti lety velký požár, byl adoptován Kiricuguem Emijou který ho při požáru zachránil. A právě Širó se nevědomky stane jedním z Pánů tím, že si vyvolá Služebníka z řádu Saber. Spolužačka Rin Tósaková, jež si vyvolala Služebníka z řádu Archer a jež se připravovala na roli Pána plných deset let, nevidí v Širóovi soupeře, avšak zavede ho do posvátného kostela, kde Širó roli pána a všechno, co to obnáší, přijímá. Soupeřem Emiji je tím pádem i Rin… (Roby)

(více)

Recenze (56)

Hromino 

všechny recenze uživatele

Japonština je nejen na poslech velmi krásný jazyk, o tom žádná, ovšem při málokterém anime jsem si tak užil hlasové obsazení jako právě ve Fate/Stay Night. Že začínám tento koment vyzdvihnutím poněkud nezvyklého opěvování seijú? Vskutku, jenže když hlavního hrdinu dabuje Noriaki Sugijama (ano, on opravdu dabuje kladného hrdinu!), Saber je vynikajícně namluvena paní Ajako Kawasumi a její jméno je hlavním hrdinou vyslovováno tak… fantasticky (prostě dokud neuslyšíte na vlastní uši ono kouzelné "seibá, seibá", nepochopíte mě), nedá mi to a musím tento koment začít právě tímto trochu nezvyklým pozitivem. Jak už bylo řečeno v mnoha komentářích (a vlastně i nemálo naznačeno mnou), hlavním tahounem seriálu je postava Saber. Tempo seriálu je poněkud pomalé, rozvláčné a nikam se nespěchá, ovšem právě postava Saber, která umí svým svérázným, vznešeným jednáním – nutno však dodat, že nikoli trapným – ozvláštnit a přidat náboj nejen momentům akčním, ale i scénám konverzačním, dokáže diváka navnadit na sledování dalších dílů. O hlavním hrdinovi sice nemůžu tak úplně říct, že by byl nudný a sral mě, ovšem nebýt právě hlasu Noriaki Sugijamy, nebyl by pro mě dvakrát zajímavý a jen stěží bych mu přál získat Svatý Grál. Podobně jsou na tom souboje; nebýt hudebně podkresleny tradičně pěknou hudbou Kendžiho Kawaie, sáhnu po nejbližším hrnku s čajem či kávou a také po nějakém dobrém sucharu na zakousnutí, abych si bojové sekvence mohl vychutnat. Doslova. Fate/stay night mi připomíná takový pěkně vysoký domeček z karet; pokud bych z něj odebral jednu kartu, spadl by. V tomto případě by se z něj mohla stát docela pěkná nuda, která by asi jen těžko mou pozornost kdy získala. Jako mnozí jiní váhám mezi třemi a čtyřmi, ale nakonec jsem se rozhodl pro lepší 3*. ()

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Hmm, čím bych začal? Asi varováním, abyste vydrželi prvních pár dílů. Začátek je zde příšerně nudný a jen díky silné vůli jsem přežil. A vyplatilo se to! Odměnou mi byly vizuální orgie v dílech následujících, bitvy servantů skutečně stojí za to, stejně jako jejich výběr. (i když bych ocenil ještě trošku větší širokost třeba i ČR, když tam řecko má 3) Hudební stránku bych příliš nevychvaloval, sice s obrazem ladí hezky, ale bohužel samostatně nefunguje. Tolik do audiovizuální stránky. Příběh je zde hezky rozvržený (no bodejť by ne když to má hru,film,knížku i mangu) a vše k sobě sedí hezky. Nejlepší servant? Archer. Nejlepší hláška? EX-KALIBÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!! ()

Reklama

3 AM Code 

všechny recenze uživatele

FSN predstavuje na povrchu pomerne dost ohrany (v ramci anime) namet o souboji vyvolene particky (tentokrat carodeju) kteri si kazdy povolaji "sluzebnika" (hrdinskou dusi zkutecne existujiciho ci fiktivniho hrdiny) ktery v tomto boji bude jejich hlavni zbrani. Dockame se poradne divokych variaci nekterych tradicnich mytologii, ale umelecka licence ma na tohle pravo. Abych nezapomel, bude se bojovat o Svaty Gral - ne ze by na tom zalezelo - vzdycky je to nejaky artefakt ci klic k moci. Ted tedy zalezi na tom cim a jak uspesne se vas tvurci pokusi predevsim zaujmout: postavy / vztahy / akce / pribeh / fanservice? Vezmem to od konce. Fanservice - je minimalni a FSN se tu nesnazi urvat lacine body. Pribeh - je taky celkem vedlejsi a nikoho kdo ma anime nakoukano nijak nesokuje ani neurazi, proste tradicni maglajz u ktereho je lepsi prilis se v tom nevrtat :). Ovsem pribeh je doveden do smysluplneho konce.. a ten konec stoji za to. Akce - je pomerne dobra. Nejsem moc fanouskem ruznych "specialnich uderu" kdy hrdinove cituji nejruznejsi mantry nacez odpali protivnika oslnivim paprskem-x do pekel a nutno rict ze FSN se tomuhle nevyhne. Na druhou stranu je tu i spousta "tradicni" rezby za pouziti chladnych zbrani, ktera patri k tomu lepsimu co se da videt. Vztahy - asi to nikoho neprekvapi, tohle je asi nejpodstatnejsi cast FSN, at se to odehrava mezi jednotlivymi carodeji, mezi carodejem - sluzebnikem ci mezi jednotlivymi sluzebniky (ti maji na vzajemnou konverzaci malo casu, jelikoz se az na vyjimky snazi rozsekat na kousky). A konecne postavy - charakter, historie, motivace, vyvoj od kazdeho se dostane trochu. Pravda je ze detailnejsiho pohledu se dostane pouze nekolika carodejum a sluzebnikum. Z Panu jsou to hlavne Emiya a Rin, ze sluzebniku trochu nakoukneme na Archera a jeste jednu zajimavou postavu ktera se objevy temer na konci, ale predevsim je tu Saber. Ano, kdyz nahlednete do galerie, Saber je ten(ta) plavovlasy andel ze zelenyma ocima a cool mecem. Ciste vizualne "od pohledu" je Saber to nejvetsi klise fantasy anime. Ale verte, ze ji to odpustite. Saber ma totiz CHARAKTER. Nikoli charakter bez chybycky zato ale takovy, pred kterym se normalni smrtelnici citi tak trochu nejiste, protoze tam nekde uvnitr vedi, ze se prave setkali s nekym kdo neni tak docela clovek. Je to ten typ hrdiny pro ktereho slova jako povinnost, cest a sebeobetovani nechovaji zadne dvojznacnosti. Lidi sou schopni takove hrdiny zboznovat a s uctou pred tim co predstavuji sklonit hlavu, ale malokdy sou schopni delsi dobu zustat v jejich blizkosti. Superman dobre vi proc se vetsinu casu schovava za Clarka Kenta, a kdyz uz sme u toho, tak jisty syn bozi by vam o tom, jak moc (ne)zdrave je prilis vycnivat nad prumer, taky mohl lecos vypravet. Tri a kousek hvezdy za solidni fantasy, jednu celou za Saber (prece jen je ji venovana jen cast FSN). ()

yenn 

všechny recenze uživatele

Jednou za deset let probíhá na Zemi Válka o Svatý grál. Jejími účastníky je sedm vybraných pánů, z nichž každý si „vylosuje“ jednoho ze sedmi služebníků. A ač nejsou pánové vyloženě nezajímaví, právě služebníci jsou tím nejlepším, co Fate/stay night nabízí. Ale popořadě. Už vzhledem k faktu, že je seriál dle PC hry, nepřekvapí, že není nestranným pozorovatelem, nýbrž má hlavního hrdinu, resp. ústřední dvojici pán + služebník (z nichž ten druhý je zelenooká a velice sympatická dáma), které se věnuje valná část neakčních scén. Co se týká všech služebníků, jednak je zábavné odhalovat jejich mytologicko-historickou minulost, vztah s pánem, případně motivace, jednak spolu svádějí úchvatné souboje, které i přes počet zúčastněných nepřesahující většinou prsty jedné ruky, nabízejí vpravdě monumentální pastvu pro oko (k vrcholům patří střety Saber s Assassinem) i ucho, anžto hudební doprovod se (nejen v soubojích) opravdu povedl. Co tedy scházelo do vyššího hodnocení? Především eliminace pocitu, že z onoho mytologicko-historického pozadí šlo vytřískat více. Rovněž bych uvítal, kdyby někteří služebníci dostali o drobet více prostoru pro svou prezentaci. I bez toho jde ovšem o kvalitní podívanou. Doplnění (únor 2011): Po více než čtyřech letech a s o trochu většími zkušenostmi s anime jsem Fate/stay night zhlédl podruhé. Nyní už si všímám mnoha použitých klišé a již nejsem tolik nadšený ze soubojů (Berserkovo nesmyslné vyčkávání, obzvláště v rozhodujícím souboji, je vysloveně hloupé), ale stále jde o zábavné fantasy, které si díky Saber čtvrtou hvězdičku zaslouží. 7/10 ()

Monoxid 

všechny recenze uživatele

Nebýt té hudby (ZBOŽŇUJU JI!), byly by to *** Ale mám jaksi pocit, že pozadí příběhu je mnohem zajímavější než příběh samotný...možná svůj názor ještě přehodnotím. No a... přehodnotila jsem! Ale z jiných důvodů, než jsem si myslela dřív. Prostě se tam vyskytl určitý přesah myšlenek, ke kterému v mém mozku před lety ještě nemohlo dojít. ()

Galerie (663)

Zajímavosti (6)

  • O první ze tří závěrečných písní „Anata ga Ita Mori“ (epizody 1 až 13 a 15 až 23) se postarala skupina Jyukai, která se zároveň postarala i o tu druhou „Hikari“ (epizoda 14). Tu poslední „Kimi to no Ashita“ nazpívala zpěvačka Tainaka Sachi, která se postarala i obě dvě úvodní písně. (CarnTheNunya)
  • Hra, podle které bylo anime natočeno, má tři dějové linie: „Fate“, „Unlimited Blade Works“ a „Heaven's Feel“. Anime sleduje dějovou linku „Fate“. (spacemaster)
  • První ze dvou úvodních písní „Disillusion“ nazpívala zpěvačka Tainaka Sachi, která zároveň nazpívala i tu druhou „Kirameku Namida wa Hoshi ni“. (CarnTheNunya)

Reklama

Reklama