Reklama

Reklama

Na trhu se objevuje nový výrobek. Nikdo přesně neví, co vlastně obsahuje, ani jak se vyrábí, ale zákaznící čekají ve frontách před obchody. Jedno je jasné - věc je k jídlu a má výbornou chuť. Jednou večer si osmiletý Jeison přišel do kuchyně vzít svou oblíbenou lahůdku a s úžasem vidí, že... ožila. Výrobce pěny angažují Davida (Michael Moriarty), bývalého inspektora FBI, aby zjistil oč jde. (Fine Production)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (68)

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Poměrně zábavná a hodně béčková kritika potravinářských korporací, která je daleko méně hororem, než jsem původně čekal. Cohenova osobitá režie jakš takš vše drží pohromadě a výrazný Michael Moriarty jako „Mo“ je docela zábavná bizarní postavička, která hláškuje a baví. Celé je to tak nějak přitrouble roztomilé a dětsky naivní, zkrátka taková komediální kuriozita, která se nesmí brát vůbec vážně, i když se očividně snaží i o nějaké poselství. ()

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

Ono je to nakoniec taká decentná satira, kde miesto roztekajúcich sa tiel úraduje hlavne slizký Michael Moriarty s kovbojskými čižmami. Keby ste niekde našli zo zeme vyvierať nejakú lepivú sračku, prvá vec čo by vás napadla by bolo začať to žrať, to na betón. Potom krajinu zachváti šialenstvo, lebo tá "hmota" je tak úžasne chutná, diétna a nenecháva ani fľaky. Iba jeden chlapec TO videl v pohybe a nenechá sa opiť jogurtom. Vazelínová mafia uchvatiteľov čriev vystrkuje rožky s maslom, ale hrdina Mou s chlapcom a ženštinou z reklamy ( plus nejaký bláznivý čoko kráľ ) zmobilizujú militantných buranov/buranských militantov a rozšľahajú im vajcia. Obalom avízované vytekanie peny z rôznych telesných otvorov je v celom filme prítomné len vo veľmi stopovom množstve ( hlavne "zívajúci" čoko kráľ vo finále ) ale napriek tomu mi film solídne utiekol a jemne pobavil trochou priblblého humoru. Takže film samotný je ako oná pena tatiež diétny a nenecháva fľaky. ()

Reklama

folklorman 

všechny recenze uživatele

Velice zábavný horor s netradičním záporákem v podobě chutné pěny. Děj už je zmíněný výše, tudíž přejdu rovnou k hodnocení. Průměrný scénář, kamera, hudba a opět tupé dialogy. Situace, kdy pěna pronásleduje hlavní postavy, vás určitě dostane do kolen. The Stuff je průměrná záležitost vykrádající lepší a hororovější – The Blob. Od Larryho Cohena doporučuju jiné filmy např: Ambulance nebo trilogii o zmutovaných dětech. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Sme Američania. Nikdy sme žiadnu vojnu neprehrali.“ – „A čo Vietnam?“ – „Ten sme neprehrali. Prehrali sme ho doma.“ Ďalšia „pecka“ Larryho Cohena (Ono žije, Vlkolak, Ambulancia, Návrat do mestečka Salem´s Lot). Trocha mi to pripadalo ako vykrádačka Slizu od Chucka Russella, ale faktom je, že Pěna zabiják vznikla o tri roky skôr. Ale ďalším faktom je, že Russellov Sliz je remakom filmu z roku 1958, tak  sa sami rozhodnite, kto asi koho vykrádal. Dobrou správou je, že scény s penou sú ešte i dnes, v roku 2021, vydarené a trikovo prekvapivo slušné (maskérska scéna s Garrettom Morrisom je vyložene nechutná). Zlou, že ide o bizarný mix hororu a komédie, pričom horor nie je strašidelný a komédia nie je vtipná. Navyše to má fakt dosť mizerný kasting, ktorý prebíja azda len absurdnosť niektorých postáv (plukovník Paula Sorvinoa). Správanie postáv je miestami už za hranicou absurdnosti. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Že je to parodie na echt brakové horory je podle mě jasné snad z každé scény, jak to vypadá strašně lacině a jak blbý to má scénář. Potíž je ale v tom, že kromě cca 4 skvělých scén (z nichž pro mě pořád stejně dominuje ta úvodní) to ve své blbosti není dostatečně kreativní a hlavně to taky časem začne být celkem nuda. S tím to u mě bohužel dost upadá, protože záměrných braků už jsem viděl hromady a spousta z nich mě víc pobavila a taky měla víc absurdních nápadů než tohle. Pěna zabiják je taková, no... ne úplně mdlá, nějaké klady má, ale je to prostě částečně meh. Lepší 2* ()

Galerie (26)

Zajímavosti (2)

  • Scéna z motelového pokoje, v níž pěna teče po zdi, byla natáčena ve speciální místnosti, jež se mohla otáčet vzhůru nohama - tak bylo dosaženo efektu pěny, tekoucí po zdi nahoru. Tatáž místnost byla použita ve filmu Noční můra v Elm Street (1984). (-bad-mad-wolf-)
  • Mezi ingrediencemi, jež tvůrci použili ke stvoření pěny, nechyběla např. zmrzlina, jogurt či hasicí pěna. (-bad-mad-wolf-)

Reklama

Reklama