Reklama

Reklama

Producent filmu IGBY, nominovaného na Zlatý glóbus, přichází s působivým příběhem o temných stínech životního stylu 80. let v Los Angeles. INFORMÁTOŘI, jejichž děj je zasazen právě do Los Angeles 80. let, se soustředí na mladé a bohaté Losangelesany, pohlcené dekadentním životním stylem. Žijí lhostejně a izolovaně od skutečného světa. Půltuctu příběhů filmu spojuje jedna osoba – Graham Sloan. Je to dítě luxusu, které se snaží najít svou vlastní cestu. Grahamovými nejlepšími přáteli jsou Christie a Martin. S nimi se oddává sexu, drogám i debatám o životě. Martin zároveň tajně udržuje milostný vztah s Grahamovou matkou, zatímco otec je posedlý stárnoucí, ale stále sexy hlasatelkou Cheryl Laineovou. Cheryl se také schází s mladíkem jménem Danny, který by mohl klidně být jejím synem…a složitá síť příběhu se zaplétá… Grahamův přítel Tim jede s otcem na Havaj. Otci během pobytu začne vrtat hlavou, proč se jeho synovi nelíbí děvčata a co na jeho chlapci tak přitahuje muže. Grahamův soused Jack drží v zajetí dítě, které unesl z mnohem temnějších důvodů, než je výkupné. Násilnická popová hvězda Bryan Metro se ocitne v nejhorší krizi právě ve chvíli, kdy je jeho kariéra na vrcholu. INFORMÁTOŘI jsou portrétem zbloudilé generace – tragický pád do propasti pod oslnivým pozlátkem L.A. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (136)

Joe321 

všechny recenze uživatele

Pekelný prázdno. Slabý příběh, který se nikam neposouvá. Herci, kteří stepujou na místě (výkony ale povedené). Amerika 80. let, která tak vůbec nepůsobí. Je v tom znát úpadek tehdejší zlaté mládeže díky dobré pesimistické atmosféře. Jinak film nemá nic čím by mě zaujal. Hodně jsem se těšil na hudební film zasazený do na filmovém plátně neprofláklých osmdesátek, ale tak to vůbec nedopadlo. PS: Co to sakra bylo za příběhovou linii s Rourkem?! -"There's no more sun." ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

S filmy, kde se prolíná desítka příběhových linií je potíž - buď je musí rejža pekelně udržet v rozumných mezích (např. Láska nebeská nebo Intermission), nebo zde nemusí být žádný velký příběh, ale postava, která diváka zaujme a přinutí film dokoukat až do oknce (třeba Samotáři). Ale Gregorovi Jordanovi se nepodařilo ani jediné - sice je hezké, že chtěl natočit svůj pohled do zákulisí New Kids On The Block (nebo nějaké takové boys kapely), a dokonce se mu podařilo si sehnat pekelně dobré herecké obsazení (Billy Bob Thorton, Kim Basinger, Winona Ryder, Rhys Ifans či Mickey Rourke), jenže tím to končí. Ani jedna z příběhových linií není nikterak dotažená, jednotlivé postavy se jen tak míjejí, interakce mezi nimi (či dokonce mezi jednotlivými příběhy) je takřka nulová. Takže to zachraňuje jen četnost obnažených těl (ženských i mužských, každý si může vybrat)... ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Chcete vědět o čem to je? Amber Heard je zde většinu filmu bez trička. A to je doslova vše. The Informers je film, který neví, čím chce být. Jestli artovým filmem o jedné generaci (aneb i dříve herci/zpěváci brali drogy, jen je tolik nenachytávali) či dramatem nad několika osudy lidí, kteří sice mají všechno, ale přitom ví, že jim pořád něco schází. Ono námět a myšlenka filmu není od věci, ale to by snímek musel mít lepší scénář (režie byla super, navíc už vím, že když tomuto režisérovi dá někdo opravdu parádní námět, tak z toho vznikne skvělý film). Ano, scénář je tady to, co drhne. Například - v jedné dějové lince přijde rocková hvězda na pokoj, tam je fanynka a hvězda ji začne mlátit. Ale pak se nedozvíme nic dál a tím tato linie prakticky končí, žádné pokračování, nic… rockovou hvězdu pak vidíme, jak jde v klidu na další koncert… Nevím, jestli tohle měl být záměr, tak nevyšel. Za Amber a za… jo, za Amber dávám 20 %. Doufám, že se tohohle námětu někdo chytne za pár let, hlavně nějaký dobrý scenárista… ()

Eldrick 

všechny recenze uživatele

The Informers nemají čím zaujmout. Snaha zachytit atmosféru L. A. 80. let je tu sice znát, ale za celý film se vlastně nic nestane, "děj" se nikam neposouvá, herci nemají prakticky co hrát a celý to působí neskutečně chcíple. Linie únosců (Mickey Rourke) spojuje s hlavním "dějem" akorát postava recepčního (Brad Renfro), nebo jsem její smysl nepochopil. Výše uvedený obsah filmu je mnohem výživnější než film samotný, který je ztráta času. Narozdíl od ostatních Ellisovyých adaptací (Pravidla vášně, Americké psycho) tahle nedisponuje satirismem, ani cynismem, ale hlavně nudou. Předlohu jsem nečetl, ale vina je evidentně na straně Gregora Jordana, jehož Buffalo Soldiers byli asi jen světlou vyjímkou v jeho filmografii. ()

Omnibus

všechny recenze uživatele

Film nehodnotím, protože jsem ho tenkrát (a to se mi předtím nestalo, ani nepamatuju) vypnul asi v půlce. Napřed jsem si připadal divnej, že jsem asi nějakou nosnou myšlenku nepochopil. Dokonce mě napadlo, že si to někdy pustím znovu, abych přišel na to, co to bylo. Ale jak tak koukám po komentářích ostatních lidí, asi to dělat nebudu. Nevypadá to, že by chyba byla nutně na mé straně :-) ()

Galerie (77)

Zajímavosti (8)

  • Brandon Routh měl ve filmu hrát upíra Jamieho, ale jeho scény byly na poslední chvíli zrušeny, takže se ve filmu vůbec neobjeví. (HellFire)
  • Do role Christie, kterou ve filmu ztvárnila Amber Heard, byla původně obsazena Ashley Olsen. Nakonec ale z natáčení odstoupila. (Fenk)

Reklama

Reklama