Reklama

Reklama

Tučňáci odletěli do Monte Carla, aby zde vydělali peníze na návrat do New Yorku. Alex a přátelé však tuší, že už se pro ně nechtějí vrátit a tak se za nimi vydají. Najdou je v kasinu, ale bohužel se jim na stopu dostane kapitánka DuBoisová z oddělení pro odchyt zvířat. Je odchytem úplně posedlá, dá se říci, že tomu zasvětila svůj život. Na zdi jí visí mnoho trofejí, jen lva ještě nemá a tak se se vší vervou vydá na jeho lov. Alex s partou před ní prchají a zachrání je zvířata z cirkusového vlaku, která je schovají protože jim Alex namluví, že jsou také od cirkusu a cirkusáci si musí pomáhat. A tak se alespoň pro tuto chvíli zbaví DuBoisové. Cirkus je na cestě do Říma a později do Londýna, kde se mají setkat s americkým promotérem, který jim, pokud se mu budou líbit, zařídí americkou tour. Alex to vidí jako šanci dostat se zpět do New Yorku a tak se rozhodnou tento cirkus koupit. Majitelé jim cirkus velmi rádi prodají a dobře vědí proč. V Římě se představení totiž vůbec nepovede, dalo by se říci, že se jedná o naprostý propadák. Dojde to tak daleko, že musí utéct před rozčilenými diváky, kteří chtějí vrátit vstupné. Lachtan Stefano prozradí Alexovi, že tygr Vitalij byl kdysi jejich největší hvězdou. Dokázal proskočit i malinkou hořící obručí. Jednoho dne však na něm vzplála srst a od té doby už toto číslo nepředvádí, je podrážděný, zklamaný a otrávený životem a cirkus pomalu upadá. Z jeho bývalé slávy už nezbylo nic. Alexovi je jasné, že s tímto cirkusem musí nejdřív něco udělat než ho představí americkému promotérovi, jinak se domů nedostanou. A tak začnou trénovat. Trénovat však musí i Alex a jeho přátelé protože již dříve lhali o tom, že jsou cirkusáci se skvělými čísly. Teď nastala doba, kdy by měli tato čísla naučit své nové přátele. Kupodivu se jim to docela daří a vypadá to, že v Londýně by mohli mít velký úspěch. Jen je ještě potřeba přesvědčit Vitalije, který chce cirkus opustit, že by se měl vrátit ke svému starému číslu... (TV Prima)

(více)

Videa (54)

Trailer 9

Recenze (812)

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Hlavně nenápadně, dokud situace nevychladne !! Jsme neviditelný. Marty ?? Marty ??” - "Ta ta tadada ta ta cirkus, ta ta tadada ta afro cirkus, afro cirkus, afro puntík, puntíky, puntíky, afro !!” - "Jsi zdravej ??” ;) Tak v případě Madagascar 3: Europe's Most Wanted jde o, ne-li nejzdařilejší, pak jednoznačně nejzábavnější díl celé trilogie, byť to z mého pohledu neměli v DreamWorksu až tak složité, protože předchozí dva filmy mě osobně příliš neoslovily a nebýt příběhové linie kolem tučňáků, šlo by o hodně smutný průměr.. Čekal jsem znovu vadnoucí kvalitu, která nabrala směr hlubina spolu s druhým dílem, kdy se zdálo téma dokonale vyčerpané, jenže mě však zcela nečekaně zavalila až neskutečná lavina gagů, vtípků, hlášek a odkazů všeho druhu tlačící před sebou příběh prázdný jako tuba od lentilek, protože o ten příběh tentokrát opravdu vůbec nejde !! Konečně jsem si po dlouhé době užil nevyčerpatelných možností animovaného filmu !! Kam se hrabe Zataženo, občas trakaře !! Pche !! ;) Na první pohled neřízená střela, s níž tvůrci ovšem tak trochu klamou tělem, ač si vůbec na nic nehrají, klobouk dolů, a neservírují nám nic jiného než jednu skvělou nekončící zábavu, v tom nejbizarnějším smyslu slova, prakticky bez hluchých míst a nezbytného kýčovitého moralizování, což se dnes zrovna nenosí.. Pro mě osobně Madagaskar 3 platí za jedno z největších žánrových překvapení a zároveň i jeden z nejlepších a nejosobitějších animáků posledních let, jehož soundtrack s podpisem Hanse Zimmera padnoucí jako prdel na hrnec je famózní !! ()

tron 

všechny recenze uživatele

Trojka našťastie kráča v stopách zábavnej dvojky a nudný štýl jednotky relatívne ignoruje. Odŕha sa od reality a je „len“ show s viac či menej navzájom súvisiacimi komickými scénkami. Hlavná nudná štvorica hrdinov našťastie ani teraz nie je príliš dôležitá a prím hrajú nenudní vedľajšáci. Boduje najmä vojenské komando tučniakov, na ktorých sa dá spoľahnúť (až na to nešťastné Monte Carlo, z ktorého sa podľa všetkého nikdy seriózne neplánovali vrátiť). Vydarené výstupy predviedli aj psychopatické šimpanzy a, pravdaže, zlatučký Mort. Ten sa ale mimochodom, a nie je v tom sám, záhadne pravidelne vytráca bez vysvetlenia z deja. Podozrivo pôsobí i etické správanie ústrednej štvorky (Alex po happyende dvojky zrazu absolútne nerieši, čo bude s jeho rodičmi a bez váhania uteká preč z Afriky). Našťastie tvorcovia nemali ani len symbolický záujem o realitu/logiku a o to zábavnejšie scény napísali. Šialená karate-babka chýba. ()

Reklama

Tuxedo 

všechny recenze uživatele

Třetí díl tuctové animované série představuje neřízenou střelu. Karambol šílených a ještě šílenějších nápadů, gagů, propracovaných honiček, vizuálních hrátek a odkazů všeho druhu, včetně parafrázování rovnou celých žánrů (heist movie, cirkusová část nabízí uspokojivější esenci cirkusového prostředí než celá Voda pro slony). Může se možná lehce zdát, že se autoři úplně vykašlali na jakýkoliv příběh a postavy a spokojili se pouze s náznaky. Tady si na obranu tvůrců dovolím hádat, že ke stávajícímu týmu přibylo pár zkušenějších borců (hlavně spolupracovník Wese Andersona Noah Baumbach, zodpovědný za spolupráci na scénářích k Životu pod vodou či Fantastickému panu Lišákovi). Nezájem o většinu hlavních postav (nejvíc to k potěše všech schytala otravná zebra s hlasem Chrise Rocka) je dán vědomím tvůrců, že charaktery jsou dané a přidávat nové motivy a traumata k těm stávajícím je zhoubou většiny pokračování úspěšných animáků. Nebo diváky vážně zajímá, že se Diego v druhé Době ledové bojí vody? Ústřední čtveřice se tak stává jakýmsi nekonfliktním a v pozadí stojícím hybatelem děje coby majitelé cirkusu, určující podobu celé té velkolepé show – o té by to celé mělo být a také je. Cirkus je dobrodružství a přece právě po něm ta otravná zebra a koneckonců i jeho tři kamarádi tak hrozně bažili. Zvířecí kvarteto nakonec jednolitě charakterizuje především závěrečné poznání před branami jejich „domova“. A společně s pár dalšími podobně laděnými scénami to rozhodně nebyla poznání, naděje a snění tak patetická a ulepená, jak by jeden od třetího dílu tuctové série čekal. Příběh ani jeho charaktery tak nepovažuji za odbyté, nýbrž stručné a výstižné, těžící z minima maximum, což je výsada mistrů svého řemesla. P.S. A má to skvělého záporáka s několika svěžími superschopnostmi a vytrvalostí Wildy Kojota. A povedený soundtrack. ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Vždycky jsem měl raději jiné animáky, ale třetí Magaskar hravě dorovnává kvality např Doby ledové, a to i když jsem si to při prvním promítání v kině tak nějak neuvědomoval. Na mě osobně platí druhé shlédnutí a to s větším kolektivem, nejlépe vrstevníků. Jedná se samozřejmě o film hlavně pro děti, ale leckteré pasáže dokážou vážně ohromit i dospělé. I když dvojku moc nemusim, trojka je fakt výborná...90%...[30.07.2012_Kino Šumava_Klatovy] ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Jedno z největších překvapení roku a paradoxně také jeden z největších letošních zážitků. Madagaskar 3 funguje jak v rámci zajeté série, kterou nadále vyvíjí, překvapivě logicky zakončuje a v jejím rámci také nostalgicky dojímá (mnohem méně samoúčelně, než Toy Story 3), a zároveň zapadá i do konceptu žánrových animáků, kterými si DreamWorks v poslední době plní portfolio a kterými zcela zaslouženě nabírá body oproti stále více stagnujícímu Pixaru. Madagaskar 3 je absolutní dada, v němž je možné všechno (nebo lépe řečeno - nic není nemožné), absurdita je zde kupena zcela cíleně a mistrně a film svým zasazením do cirkusového prostředí vlastně zcela logicky přejímá úlohu burlesky v té nejčistší možné podobě. Analogie je zřejmá. Madagaskar je absurdní cirkus a baví právě proto, že předvádí nemožné, podobně jako ruský tygr proskakující otvorem velikosti análního věnečku (včetně charakteristického lupnutí). V podstatě precizní groteskní majstrštyk, od začátku až do konce. Puntíky... Puntíky... Puntíky... AFRO! ()

Galerie (105)

Zajímavosti (21)

  • Panoráma Manhattanu pôvodne nemala obsahovať novú budovu World Trade Center. Grafik štúdia DreamWorks, ktorý šiel okolo nedokončenej budovy, však požiadal, či by v animovanom filme nemohla byť zvečnená ich architektúra už ako hotová stavba. (peiton)
  • V scéne "Monako" je 2 393 budov zo 42 rôznych modelov, z ktorých väčšina mohla mať až tri podoby. Mnoho budov malo na streche ešte ďalšie objekty, ako napríklad stoličky, kríky či kvetináče. (danco123)
  • Ve scéně, kdy lev Alex (Ben Stiller) zvedá kabát falešného prince z Versailles a objevuje opici s tučňáky, se ho opice v původním znění ptá: "What's new pussycat?", na což jeden z tučňáků říká: "Woah, woah, woah!" To dává dohromady refrén známé písně v podání Toma Jonese "What's New Pussycat?". (Čulo)

Související novinky

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (více)

Bacha na zlé holky!

Bacha na zlé holky!

16.01.2011

Lena Headey (foto), Frances McDormand a Charlize Theron si ve svých následujících filmech zahrají hlavní záporačky. První z nich se připojila k obsazení akční sci-fi Dredd, kterou v Jižní Africe… (více)

Reklama

Reklama