Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Je předvečer prvního máje. Na návsi malé vesničky leží veliký stožár ověnčený zeleným kruhem s barevnými pentlemi, který se jako každý rok slavnostně zvedá na počest příchodu jara. Místní chlapi tady na to už mají svůj systém – pár piv, bagr a traktor – za chvíli májka stojí a jde se slavit. Jenže letos nenadále přijel Týno, herec z Prahy (I. Trojan). Místní rodák, ale dnes už spíš místní odrodilec. Už jako kluk trochu nezapadl, byl jiný, a tak mu to kluci dávali znát. Odjel za štěstím do města a stal se známým hercem televizních seriálů. A teď se přijel podívat a zdá se, že ví nejlíp, jak postavit májku. Prý pěkně postaru, ručně, aby tradice neutrpěla. A tak se vesničtí nechali v hospodě při pivu vyhecovat. Ráno s těžkou hlavou se už nadšení pro tradice nezdá být tak veliké, ale je třeba sázku vyhrát… (Česká televize)

(více)

Recenze (104)

Inozuka 

všechny recenze uživatele

Parádní televizní film. Lehce natočený příběh o vážných věcech a navíc demýtizace toho "skvělého komunitního vesnického života". Tedy jednoho velkého intelektuálského omylu z devadesátých let, kdy spoustu lidí utíkalo do vesnic právě za přízrakem milého lidského soužití, aby se o deset let v deziluzi vraceli zpátky do měst. Hvězdné herecké obsazení: oba Trojanové, Dulava, Bareš, Doležalová, Pleštilová ... dokonce i ten Klus ve filmu sedí. ()

Mijagi 

všechny recenze uživatele

Víte, co mají u tohoto filmu společného název, scénář a režie? Ve všech se zrcadlí nedokonalost. V prvním případě není vadou na kráse, u ostatních dvou se projevuje nepřesvědčivostí a umělostí, což jsou také, nutno dodat, hlavní neduhy většiny TV filmů. Nebýt skvělých hereckých výkonů Ivana Trojana, Igora Bareše a nezaslouženě do hlavních rolí neobsazovaného Jana Vondráčka a zajímavého námětu, upadl by tento májový vesnický příběh pod průměr. Kde je ta doba, kdy Zdeněk Tyc natočil vynikající Smrady? ()

Reklama

triatlet 

všechny recenze uživatele

Bál jsem se, aby nebylo už přetrojanováno, ale když Ivan Trojan opravdu umí. Navíc mu zdařile sekunduje Mirka Pleštilová a hlavně nahazuje Marie Doležalová. A Tomáš Klus zase obstojně zvládá křoví. Epsteinův scénář je i přes svou obyčejnost vyšperkovaný a plyne nevtíravě, přirozeně. Vesnická stylizace v podobě májky, čarodejnic, hasičů je lehce uvěřitelná. Pestrost v podobě kreslených pasáží a retrovzpomínek příběh oživila. Zařazení na nedělní večer v týdnu před čarodejnicemi se jeví jako optimální. Týno (Trojan) hraje v seriálu Mléčná dráha, který podle titulků režírovalů Tomáš Cyt. Nechcete to taky hodit na csfd? :-) ()

S.Quentin QUALE 

všechny recenze uživatele

Jasně, bylo to ve čtvrtek večer na ČT1, ale v době, kdy se nehraje žádný kloudný sport, jsme u toho s chlapama v hospodě neskutečně chcípali. Je to variace na mluvící hlavy, navíc venkovany urážející(opěvující) reklama na chlast. Víte, kdyby chlast byl taková nuda jak v tom filmu, tak tolik lidí nechlastá. Jedna hvězda za naši odvahu, že jsme to chrabře nevypli a dokoukali to. BTW. dvoutísícej komentář mi nevyšel moc pěkně... :D 25% ()

denyny 

všechny recenze uživatele

Od filmu s Ivanem Trojanem čekám, že mě pobaví. Když přidám ještě Dulavu s Barešem, nemůže to snad být ani jinak. Některé části děje mi přišli trošku nevěrohodné, ale čert to vem,všechno ostatní ve filmu šlape. A ztvárnění vesnice i jejich obyvatel mi připomínalo vesničku tak, jak si to pamatuju z prázdnin v děství. Přesto jsem váhala, zda udělit 3 nebo 4 hvězdy. Možná jsem snadno ovlivnitelná, ale rolička Tomáše Kluse a jeho polonahé tělo mě přece jen přimělo tu hvězdičku přihodit. :) ()

Galerie (28)

Zajímavosti (4)

  • Slovo „šejdr“ znamená, že je něco křivé či rozdílné od toho, jak to má být „správně“. „Šejdr“ je i pracovní směna v městské dopravě rozdělená podle dopravní špičky, tzv. dělená služba, ale také přihrávka ve sportu poslána s falší. Původ slova není jasný a češtináři se neshodnou. (sator)
  • V průběhu filmu mění Týnovo auto registrační značky. Zatímco při příjezdu a odjezdu je značka 5A3 9712, ve scéně u pálení čarodejnic se mění na 2H5 6470. (Mara97)
  • Týno (Ivan Trojan) přijíždí vozem Fiat Barchetta, jedná se o roadster vyráběný italskou firmou Fiat od roku 1995 do roku 2005. (sator)

Reklama

Reklama