Reklama

Reklama

Tajemství polévky rámen

  • USA The Ramen Girl (více)
Trailer

Obsahy(1)

Když Abby přijede do Tokia za svým přítelem, nečeká ji společný život, na nějž se těší, ale rozchod. Zůstává sama uprostřed města, kterému nerozumí, a rozhodne se, že pronikne do tajů japonské kuchyně.  Abby, hrdinka americko-japonské komedie, kterou režíroval Robert Allan Ackerman, přijíždí za svým přítelem do Tokia, aby tu společně začali nový život. Jenže když ji přítel nečekaně opustí, ocitne se sama uprostřed neznámého města, jemuž nerozumí. Ve snaze najít alespoň trochu útěchy přijme místo v místím specializovaném obchodě a posléze přesvědčí tyranského šéfa restaurace, aby ji zasvětil do tajů japonské kuchyně. A přitom oba zjistí, že nejdůležitější ingrediencí při přípravě je cit. V hlavní roli Brittany Murphyová. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Zíza 

všechny recenze uživatele

Vážně jsem chtěla komedii; tohle prostě nic takového není. Ona to vlastně není ani romantika. To je cosi z pracovního prostředí a čirou náhodou se to odehrává v Japonsku. Proto té blbce Abby nemůže jen tak odpustit. :-D Ne, moc mě to nezaujalo. Jen jsem akorát dostala chuť na rámen a kde ji tu mám utišit? A má to divný konec. Tedy pro mě. Trochu japosnký a hodně moc - asi kazivě - americký. Jinak všem, kteří o Japonsku nic nevědí, to klidně mohu doporučit. Zbytku bych raději doporučila Ztraceno v překladu (pokud mermomocí chtějí s Amíkama do Japonska ^^). ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Podľa môjho názoru tento snímok patrí k tomu najlepšiemu s B. Murphy v hlavnej úlohe. Veľmi príjemné, uvoľnené a B. Murphy tu bola očarujúca ako ešte nikdy predtým... Humorné, no pritom s veľmi láskavým dramatickým prístupom vyjadrené kultúrne rozdiely medzi Západom a ďalekým Východom. Tiež sa mi páčili tie jemné prechody medzi drámou a komédiou a ich plynulé striedanie. Rozhodne odporúčam, škoda že je film tak obchádzaný. Nadpriemer. 75/100 ()

Reklama

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Dovolila bych si nesouhlasit s některými lidmi, kteří zde napsali komentář (jako například WareWolf). Tenhle film už na první pohled může dělat dojem "á, to se zas Američani vyřádili na nějaké cizí kultuře", ale ve skutečnosti to tak vůbec není. Film má sice americký háv a v popředí za Ameriku stojí už samotná Brittany Murphy, ale až na pár scén, kde se ukazuje čistě americký styl (líbací scény, kterým se Japonci ve vlastních japonských filmech spíše vyhýbají, nebo určitá přehnanost - např. plakání u polévky ve stylu filmu Neodolatelná se Sarah Michelle Gellar) je ve skutečnosti celý film hodně japonský. Nejsem sice Japonec, ale v Japonsku jsem byla poměrně dlouhou dobu a mám japonské kamarády i známé, takže bez jakýchkoliv pochyb můžu říct, že chování Japonců a celá japonskost nebyla ve filmu zobrazena nijak zvlášť špatně či chybně. Dokonce i jistý čínský styl hudby, který se filmem táhl, nebyl vlastně mimo, protože rámen původně pochází z Číny (i když je v Japonsku oblíbený, není ve skutečnosti japonským jídlem), takže hudba k atmosféře docela sedla. Ke konci jsem proto měla z filmu relativně dobrý dojem a řekla bych, že "Amerika" a "Japonsko" sami sebe zastupovaly ve vyváženém poměru. Což se bohužel nedá říct třeba o Ztraceno v překladu, kde se viditelně Američané vyzdvihovali nad Japonce a z toho důvodu se mi oproti některým jiným lidem tento snímek příliš nelíbil. Tajemství polévky rámen je tedy sice pouhým jednoduchým (a snad i naivním) příběhem o štěstí jedné americké holky, která nalezla své poslání v Japonsku, ale je vytvořen hezky a s citem pro japonskou i americkou kulturu. Tak by to mělo být. ~(3,8)~ ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Žil v Tokiu zkušený Rámen-jedi mistr. Srdce měl zlomené, protože poslední z jeho učedníků sešel z pravé cesty. Rámen-jedi mistr zůstával sám s hořkostí, vztekem a s kořalkou. Nikdo si netroufl prolomit jeho zoufalství. Až přišla nenadálá učednice, která se nenechala odradit, a tak hlasitě a zatvrzele bušila na mistrovo uzamčené srdce, až jí ho otevřel a naučil ji vařit pravou polévku rámen. A přitom pochopil, že v té polévce se promíchává světlá i temná strana síly, takže i když učednice upravila staletý recept podle svého, prostě vybalancovala novou hranici mezi světlem a tmou. A ukázala starému mistrovi, že on sám se příliš dlouho točil v kruhu, což ho oslepovalo. ___ Nečekaně příjemná podívaná na střet kultur, kdy ani jedna není přehlíživá k té druhé, spíš si prostě ze začátku nerozumí. Urputnost mladé kuchařské adeptky se musí Japoncům líbit. Je to hezký, milý a vůbec ne hloupý film. ()

StanislachKo 

všechny recenze uživatele

Brittany Murphy bola neskutočné zlatíčko. A filmy okolo varenia vnímam podobne neobjektívne ako tie športové. + Večne ufrflaný, večne ožratý aziat. Toto sú prísady, ktoré sa zavďačia mne a pár mne podobným. Viac ako na tri sa to ale nezmôže, pretože to bol fakt tupý film s ešte tupším kvázy posolstvom. Asi nikomu z mojich známych by som to neodporučil, ale u mňa to pekne odsypalo. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (6)

  • Brittany Murphy přiznala režisérovi Robertovi Allanovi Ackermanovi, že režiséři často od ní požadovali, aby byla ve svých rolích bláznivá nebo roztomilá. Společně vymysleli „tajné kódy“, které používal Akerman. C1 znamenalo, aby byla ve filmu Brittany roztomilá a C2, aby byla bláznivá. Nakonec se během natáčení Ackerman více upozorňoval na C2 než na C1. (lyukassza)
  • V restouraci El Cajon v Kalifornii byla nabídka jídla, které se jmenovalo „The Ramen Girl“, které mělo vzdát hold filmu a zároveň herečce Brittany Murphy. Jídlo obsahovalo bambusové výhonky, papriku, pečené rajčata, koriandr, kukuřici a černý česnekový olej. Od března 2018 však toto jídlo již není v nabídce jídel. (lyukassza)

Reklama

Reklama