Reklama

Reklama

Zastávka v Kansasu

  • USA Bus Stop (více)
Trailer

Obsahy(1)

Energický a přesvědčivý portrét nevinné mladé zpěvačky, která díky své práci cestuje po celé zemi vstříc nadějné budoucnosti v Hollywoodu. Kovboj Bo uvidí v jednom nočním klubu zpěvačku Cherrie a na první pohled se do ní zamiluje. Cherie však doufá, že se prosadí jako pěvecká hvězda. Bo však nepovolí a uchází se o její přízeň skutečným citem až si nakonec získá její srdce. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (20)

novoten 

všechny recenze uživatele

Pozitivní nálada se musí umět dávkovat a ne ji lít po litrech. Je sice milé, že je Don Murray takový buran, že neustále huláká, holku neviděl ani z vlaku a plete si ji s teletem, obzvlášť, když je objektem jeho touhy božská Marylin. Jenže když se kolem jeho humpoláctví a krásčiny uječenosti a protřelosti staví jeden nevtipný gag za druhým, přestane to být milé v jakémkoli směru. Navíc finiš je příliš naivní i pro romantickou komedii ze zlatých padesátek. ()

Juto 

všechny recenze uživatele

Naivný, no tvrdohlavý kovboj (Don Murray) sa zamiluje do salónnej speváčky (Marilyn Monroe) a pokúsi sa ju proti jej vôli odviesť, aby sa s ňou oženil a žila na jeho ranči v Montane. Najzvláštnejší na tomto filme je názov. Iste, keď to uvidíte, pochopíte, prečo by ste to mohli nazvať „Autobusová zastávka“, ale zdá sa, že je to oveľa viac o rančoch a lacných salónoch ako o verejnej doprave. Proste je to netradičný milostný príbeh. 6/10 ()

Reklama

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Na divadelních prknech by šlo o mnohem povedenější zážitek. Film nás potěší hereckými výkony a rozladí svou atmosférou, ve které převládá umíněné a agresivní buranství. Což svým způsobem obtěžuje a nedává plně vyniknout základní zápletce, tedy přeměně nekultivovaného mládence v pozorného a láskyplného muže, připraveného pro manželské soužití. Film se valí stále vpřed, zběsile a neurvale. Jen výsledný zábavný aspekt zůstal trčet na půli cesty. Hlavní postavou romantické komedie je sebevědomý mladý rančer Beauregard 'Bo' Decker (zajímavý Don Murray) bez akceptovatelného sociálního chování. Ve své mladické dychtivosti nepokládá otázky a přání, ale rozkazy bez možnosti nějaké známky odporu. Jeho první kroky na poli milostných citů jsou neustále konfrontovány s jeho stále méně trpělivějším okolím. Hvězdou filmu je zpěvačka nočního podniku Chérie (zajímavá Marilyn Monroe) se svým jasným a přímým plánem do budoucnosti. Ovšem škodolibý osud s ní má zcela jiné představy o šťastném životě. Z dalších rolí: Beauregardův upřímný kamarád a jeho trpělivý učitel prvních krůčků společenského života Virgil Blessing (sympatický Arthur O'Connell), laskavá a temperamentní hostinská na zapadlé autobusové stanici Grace (šarmantní Betty Field), Chérieina přející kamarádka a kolegyně Vera (příjemná Eileen Heckart), bodrý řidič autobusu Carl (Robert Bray), či laskavá cestující servírka Elma Duckworth (půvabná Hope Lange). Skuhrání o krutosti ke zvířatům a vulgárnosti k ženám jsou zde nemístné, protože právě toto přezíravé chování je terčem sarkastického posměšku. A přináší i ten kousek rozdováděného humoru. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Šovinismus, barbarství, zaostalost, vulgárnost, krutost ke zvířatům a ženám (zde v podstatě na stejné úrovni) – tak to dopadá, když dáte venkovským balíkům do rukou filmovou kameru. Hlavní hrdinkou není navzdory lživému textu distributora Marilyn, hlavním hrdinou je nevtipným způsobem tupé hovadí, nechovající k živým tvorům, natožpak k osobám, natožpak k osobám ženského pohlaví žádnou úctu. Jeho náhlá proměna je stejně nepravděpodobná jako nesmyslné dialogy, kterými nás postavy zpravují o svých osudech a které pronášejí směrem k jiným postavám, jež by to logicky již dávno měly vědět. Kladnou postavou v typickém slova smyslu není ani Monroeová, hloupá nána, jež mě svým chováním přiměla nahlížet na ni perspektivou všech těch šovinistických prasat. A pak je zde spousta iritujících detailů, které mi vadí vždycky, ale ve špatném filmu, tam mi vadí obzvlášť: zadní projekce nekorespondující s dění „vepředu“, rány, které vždy minou cíl, přesto cíl vždy nějakým způsobem zraní a sníh, který netaje, dokonce jako sníh ani nevypadá. Čeho je moc, toho je příliš. Netající sníh, kdo to kdy viděl…. :-/ 45% ()

sud 

všechny recenze uživatele

Rád bych chtěl napsat, která složka ve filmu nekulhá, ale zde kulhá snad úplně všechno. V první řadě nevýrazná a neprofesionální režie Joshuy Logana (jak je to možné, vždyť i on natočil kvalitní díla) a potom děravost a naivnost scénáře. A díky němu nestačí sympatie Dona Murraye a krása Marylin Monroe, naopak odhaluje jejich herecké nedostatky. 35%. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (14)

  • Při natáčení měla MM opět velké množství nároků a vzniklo mnoho konfliktů. S režisérem Loganem se dostala do sporu ohledně Hope Lang, která měla prý moc světlé vlasy a sváděla by na sebe pozornost - musela si je nechat ztmavit. (Pavlínka9)
  • Divadelní verze se odehrává pouze v kavárně motelu u silnice. Scénář pro filmou verzi musel být tedy podstatně obohacen. (Zdroj: Skandál jménem Marilyn) (pankreminek)
  • Joshua Logan s Marilyn natáčet nechtěl, jelikož slyšel o jejích vrtoších, ale nakonec si ji nemohl vynachválit. (Pavlínka9)

Reklama

Reklama