Reklama

Reklama

Rubber

  • Česko Guma (více)
Trailer

Když Robert, neživá pneumatika, objeví své destruktivní telepatické schopnosti, zaměří svou pozornost na jedno pouštní město a zejména ho zaujme záhadná krásná žena, tou je doslova posedlý…  Hororová komedie režiséra Quentina Dupieuxe vypráví příběh obyčejné pneumatiky pohozené v kalifornské poušti, která náhle nevysvětlitelně ožije. Jakási záhadná síla udržuje pneumatiku jménem Robert v pohybu a jak se řítí silnicí, objeví v sobě telepatické síly, díky nimž dokáže zničit cokoliv se mu zachce. Zpočátku se spokojí s lovem drobných pouštních zvířat a vyhazováním různých věcí, ale brzy se jeho pozornost stočí k lidskému druhu a zvláště jej zaujme záhadná krásná žena. Robert se stává chaotickou silou, po níž zůstává široký pás zkázy napříč pouštní krajinou. Rubber je chytrý, zábavný a originální hold kinematografické koncepci "bez příčiny". (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (258)

boshke 

všechny recenze uživatele

Dostal jsem úplně něco jiného, než jsem od vraždící pneumatiky očekával. Čekal jsem spíše fraškoidní béčkovou, ale nutně špatnou, komedii, ale je to vskutku spíše experimentální... cosi? Je těžké v tom něco hledat a snažit se najít odpověď na otázku, co tím chtěl básník říci, když na začátku filmu X-krát zazní "no reason" a v textu distributora stojí, že film vzdává hold "kinematografické koncepci 'bez příčiny'"... Rozhodně to ale nebylo špatné, obzvláště linka s diváky byla zajímavá a vtipná, možná snad až zastiňující samotnou pneumatiku. Nebránil bych se tomu se na to někdy podívat znovu... 70% ()

obitus 

všechny recenze uživatele

Asi by pro mě bylo nejjednodušší pózersky Rubber odstřelit jako podívanou pro intelektuální festivalovou elitu, která zneužívá klasické (vybuchující hlavy a zviřátka) a méně klasické (vraždící pneumatika) horrorové propriety. Ne, že by snad tenhle film horror neznásilňoval, ale dělá to dostatečně zajímavě a zábavně, že nakonec i člověk jako já se baví ze zcela jiných důvodů, než jsou ony vybuchující zviřátka. Nic proti nim, samozřejmě, bez nich by to nešlo ()

Reklama

predators 

všechny recenze uživatele

Složení pneumatiky: Skládá se z 6 částí a my začneme z vnějšku. Běhoun:je to právě vzorkovaná část pneumatiky, která je v kontaktu s vozovkou. Musí mít takovou směs, aby se udržela na všech typech povrchu. Běhoun odolává velkým tlakům, které musí vydržet, jsou tady i jiné faktory, které by se neměli stávat jako větší opotřebení, obrušování a neměla by se tolik zahřívat, jinak dojde k většímu opotřebení. Nárazníky: jsou umístěny přímo pod běhounem a mají nejméně 2 vrstvy, které jsou přilepené k sobě a k ploše běhounu. Jsou zpevněné velmi pevnými ocelovými lanky mezi dvěma vrstvami pryže. Ještě co slouží k tzv. „pevnosti koruny“ je triangulace. Jsou to ocelová lanka, která kříží tkaninu pláště a tvoří z ní výztužné trojúhelníky. NRS korunové zesilující nárazníky: jsou rozdělené na 2 části, které jsou umístěny z vnějšku strany běhounu a díky nim můžeme snížit úhel smyku a díky tomu je lepší kontrola nad vozidlem, Díky NRS nárazníkům se auto méně trhá do smyku a tím je i větší rychlost v zatáčce. Kostra pneumatiky: liší se 2 typy koster a to pro osobní a nákladní vozidla. Kostra osobních pneumatik se skládá z textilních vláken a oproti tomu složení nákladních pneumatik je z ocelových vláken. Kostra je uložena pod celým pláštěm pneumatiky a díky tomu zajišťuje dostatečnou odolnost proti tlaku. Vlákna kostry jsou uložena rovnoběžně vedle sebe a jsou zalitá do pryže. Vnitřní vložka, vrstva vzduchotěsné syntetické pryže: Slouží stejně jako duše, která se v dnešní době již nepoužívá. Patka pláště: Patní lana, která jsou v patce uloženy, pomáhají držet pneumatiku na ráfku. Úlohou patky je přenášet točivý moment motoru a brzdění z ráfku pneumatiky až na styčnou plochu pneumatiky s vozovkou. No a pak taky ovládají psychokinezi a mají schopnost reinkarnace. Rubber je jako druh výtvarného umění, kde někdo může i v čmáranicích vidět něco víc. 50% ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Krom využití Dupieuxova smyslu pro detail mě nenapadá žádný důvod, proč natočit "Robert goes to Hollywood", příběh pohozené pneumatiky, která zdánlivě bezcílně putuje nehostinnou krajinou a postupně si na různých materiálech testuje své likvidační schopnosti. Je hlavním hrdinou v jakémsi živém filmu, kde každý má svou roli, dokonce i experimentální diváctvo, a tak se zde proplétá realita s filmovým světem takovým způsobem, že nikdo neví, jestli se ještě hraje nebo pouze žije - což zcela závisí na přítomnosti živých diváků... Nuže, myslím, že jsem vyzradila dost na to, abyste si našli pádný důvod, proč Dupieuxův bezdůvodný počin vynechat, i když, já jsem si například dokázala destruktivní chování oné pneumatiky vcelku rozumně odůvodnit - byla totiž sjetá... ()

jonyyy 

všechny recenze uživatele

Tento projekt mě zajímal už když jsem poprve slyšel zápletku o vraždící pneumatice. To jsem ale ještě nečekal, že to nebude žádný horor, že tam bude publikum, že bude mít pneumatika telekinetické schopnosti a že budu hodinu a půl koukat na gumu, která vždycky jen někam přijede a ji nejbližší předmět exploduje. Furt dokola. Nuda a obrovské zklamání. Nejsem si ani jistý jestli to stálo vůbec za smrt toho škorpiona. 30% ()

Galerie (18)

Zajímavosti (8)

  • Ve filmu se v roli paliče gum objevil i Perdo Winter, vlastník studia Ed Banger Records, které produkuje mj. i hudbu Mr. Oiza a Justice. (Phantomass)
  • Daniel Quinn ve filmu stojí coby divák tváří v tvář pneumatice, která svými telepatickými schopnostmi dokáže vyhodit hlavu oponenta do povětří. Stejnou schopností disponoval i Daniel Quinn ve filmu Scanner: Policajt (1994). (Alfréda)
  • Ke konci filmu ve scéně, kdy se pneumatika převtělí v trojkolku, se zvonek s hadičkou „přesune“ z pravé strany řidítek na levou. (earl hickey)

Reklama

Reklama