Reklama

Reklama

Zombi 2

  • Itálie Zombi 2 (více)
Trailer 3

Fulciho brutální vize plné krve a vnitřností jsou tím nejlepším, co může světový horor nabídnout. Do newyorského přístavu vplouvá opuštěná loď. Odkud plachetnice připlula a co se stalo s její posádkou? To jsou otázky, které si klade nejen dcera majitele lodi Anne, ale i novinář Peter. Vydávají se spolu na Antily, aby zde za neustálého rachotu bubnů poodhalili roušku děsivého tajemství, plného voodoo rituálů, krvavých orgií a obživlých mrtvol. (Řitka video)

(více)

Videa (3)

Trailer 3

Recenze (152)

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

Fulciho zombie brak podporovaný nemalou mierou hudobným talentom Fabia Frizziho a jeho soundtrackom v spolupráci s Giorgiom Casciom (v titulkoch ako Giorgio Tucci), brutálnymi gore efektmi, ktoré Fulci kontrastne servíruje v prostredí tropického odľahlého raja, razom meniaceho sa na to posledné miesto na Zemi, kde by si človek prial stráviť čo i len hodinu, patrí azda medzi to najlepšie, čo môže hororový zombie trash ponúknuť. Spráchnivení zombieci či čerstvo nemŕtvi sa derú na povrch! Zaujímavosťou Zombi 2 je fakt, že nemá prvý diel, aj keď má v názve číslovku 2. Ide totiž o marketingový ťah, ktorým sa sledovalo nadviazanie k o rok staršiemu filmu Georgea A. Romera - Dawn of the Dead (1978), ktorý sa dá v tomto prípade považovať práve za jednotku tejto voľnej zombie série. K priradeniu číslovky ku názvu Zombi sa pristúpilo teda iba čisto z participačných dôvodov a naviazaniu na široký úspech Romerovej supermarketovej zombie klasiky. Z časti umelá zombie séria po predchádzajúcom Dawn of the Dead a terajšom Zombi 2, pokračovala ešte nasledovne - Zombi 3 (1988) [Zombie Flesh Eaters 2], After Death (1988) [Zombie 4: After Death/Zombie Flesh Eaters 3], Killing birds - uccelli assassini (1987) [Zombie 5: Killing Birds] a Rosso sangue (1981) [Zombie 6: Monster Hunter], pričom posledné dve menované časti boli priradené do série, pre mňa z dosť nepochopiteľných dôvodov. Ale späť ešte ku Zombi 2. Samotní Fulciho zombieci vzbudili na filmovom poli nezanedbateľné pobúrenie a to vďaka ich brutalite a detailnému hnusáckemu vyčíňaniu, ktoré si v roku 1979 všimla aj britská BBFC, čoho dôsledkom bola kinoverzia určená pre Veľkú Britániu skrátená o 1 minútu a 46 sekúnd (celkovo išlo o 14 zásahov). O dva roky neskôr (1981) vychádza na VHS nosičoch Uncut verzia, ktorej šírenie bolo obmedzené zaradením na tzv. list Video nasties. Až po niekoľkých rokoch sa konečne Zombi 2 dočkala vo Veľkej Británii po predchádzajúcich Cut verziách aj nepokrájanej a inak neobmedzenej Uncut verzie, vychádzajúcej až v roku 2005 s označením Rated 18. ()

JohnnyD 

všechny recenze uživatele

Je tu všetko: Karibik, voodoo, posadnutý vedec, ruky vychádzajúce zo zeme, zombies vychádzajúci zo zeme, červy, žranie vnútorností... Fulci si u mňa vyžehlil hrozné The Beyond. Prekvapivo mu tu celkom dobre ide budovať i keď skromný, ale predsa stále príbeh. Ultimatívny (a asi najlepší nekomediálny) zombie horor. ()

Reklama

matestlust 

všechny recenze uživatele

Fulciho filmy mě nikdy nebavili, Lucio měl absolutní nevkus co se výběru herců týče a každý jeho film zachraňovalo jen extra brutální gore. U tohohle snímku tomu není jinak. Pitomost od hlavy až k patě, gumoví herci, to vše, versus ultra krvavý a žádné servítky si beroucí řezničina. Za gore 5 *, za ostatní odpad. S přihlédnutím na datum vzniku dávám 3*. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Neznám Fulciho ani jeho tvorbu. Tohle dývko jsem kdysi dostal tuším jako bonus k časopisu Filmag. A jelikož se občas na nějakej ten filmeček o nemrtvácích rád kouknu, udělal jsem tak i nyní... A mám opravdu problém s hodnocením. Jistě, jde to hodit do odpadu bez mrknutí oka, protože to je opravdu špatné. Ale na stranu druhou si vážím těch co vyšlapávali tehdá cestu pro současné filmy a seroše typu Walking Death ... Je to jako s čímkoliv jiným. Jakkoliv se nám mohou první auta zdát primitivní, pořád to byla ona díky kterým dnes jezdíme v neskutečných pekáčích. Zajímal by mne pohled na film optikou tehdejší doby, zda to na začátku osmdesátek bylo šokující či nikoliv. Dnes lecos působí úsměvně, hlavně ta latexová stvoření. Ale třeba boj se žralokem by v leckerém filmu obstál i dnes. Tohle je prostě praděda zombie žánru a je tak třeba na něj spolu s Romerovou předlohou také tak nahlížet, byť je zpracování značně poplatné své době. Dávám dva španělské náhrobky. * * ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Když si tvůrci dovolili vydávat to za sequel k Romerovu Dawn of the Dead, tak jsem od začátku čekal klasickou městskou zombie apokalypsu. Ale tento film se rozjíždí hodně pozvolna, hodí nám sem tam nějakého toho zombíka a spíše sleduje hlavní postavy pátrající po zmizelém otci jedné z nich. S časem, ale zombie count narůstá. Docela originální (např. podmořský boj: zombie vs. žralok), docela dobrá atmosféra tropického ostrova dává vzpomenout na staré černobílí snímky, které zasazovaly první voodoo zombíky do stejných lokací, a hlavně ty masky a efekty se povedly a vytváří často dost nepříjemný zážitek (myšleno samozřejmě jako pochvala :-)) ()

Galerie (75)

Zajímavosti (12)

  • Natáčení započalo 11. června 1979 a skončilo 6. července téhož roku. Točilo se v Dominikánské republice (město Santo Domingo), newyorském Brooklynu (USA) nebo na mexickém ostrově Isla de Mujeres. Dále se natáčelo v ateliérech Mafera a Elios Studios, které se nacházejí v italském Římě. (fiLLthe3DD)
  • Hlavní ženskou roli v tomto filmu hraje Tisa Farrow, sestra známější Mii Farrow. Obě sestry v mládí začínaly v béčkových hororech, z nichž se podařilo Mie vymanit úspěšněji. (Cimr)
  • Herci, který měl hrát zombie bojující pod mořem se žralokem, se několik minut před natáčením udělalo tak špatně, že ho v samotné scéně musel nahradit profesionální žraločí trenér. (Divočák)

Reklama

Reklama